Ogrodowanie
  • Aerator

Ogrodowanie

  • Aerator

Ogrodowanie

Ranking 8 najlepszych aeratorów w 2021

by Zespół KochamOgród.pl Ostatnio aktualizowane: 15.04.21
Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

 

Aerator – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli Twój trawnik wymaga odświeżenia po zimie, pora rozejrzeć się za odpowiednim sprzętem, który poprawi jego stan. Z naszego poradnika i rankingu dowiesz się, na jakie urządzenia warto zwrócić uwagę. Wśród nich jest elektryczny aerator Hecht 184 wyposażony w regulację głębokości pracy, kosz do zbierania resztek trawy, a także organizer na kabel zasilający. Dwa wymienne wałki z różnymi końcówkami czynią urządzenie dwufunkcyjnym. Grube ostrza jednego z wałków służą do nacinania chwastów, a dodatkowo pomagają napowietrzyć glebę. Drugi wałek jest wyposażony w druciki do zbierania liści i trawy. Wolisz aerator spalinowy? Wybierz MTD Optima 38VO, który ma system 16 ostrzy, dzięki czemu poradzi sobie z wertykulacją i aeracją nawet dużych trawników. Głębokość pracy jest regulowana, podobnie jak rączka, która ma funkcję całkowitego złożenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Hecht 1848
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Waga urządzenia wynosi jedynie 13 kg, co bardzo ułatwia użytkowanie, szczególnie pokaźnych rozmiarów trawników. Kosz o pojemności 55 l nie zmusza do częstego opróżniania. Sprzęt ma dodatkowe zabezpieczenia w postaci między innymi wyłącznika bezpieczeństwa. Dodatkowym atutem jest organizer na kabel zasilający, który zapobiega plątaniu się przewodu.

Wady

Model jest zasilany sieciowo, przez co wymaga dostępu do gniazdka elektrycznego. Niektórzy konsumenci twierdzą, że kształt kosza powoduje wpadanie zebranej trawy do komory roboczej.

Podsumowanie

Urządzenie ma moc 1800 W i szerokość roboczą 40 cm. Zastosowana regulacja głębokości pracy w szerokim zakresie od -13 do +9 mm pozwala dostosować wysokość ostrzy do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

Drugi wybór

MTD Optima 38VO
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Sprzęt został wyposażony w silnik spalinowy o mocy 5,5 KM, który jest wydajny. Szerokość pracy urządzenia to 38 cm, co pozwala na efektywną i szybką pracę. Wygodny uchwyt z dwustopniową regulacją wysokości i możliwością całkowitego złożenia zapewnia komfort pracy, a także ułatwia przechowywanie sprzętu w małych pomieszczeniach i ewentualny transport.

Wady

Według opinii zdarzają się uszkodzenia w postaci urwania paska klinowego aeratora. Noże przy intensywnym użytkowaniu mogą dosyć szybko ulegać zużyciu.

Podsumowanie

Szerokość robocza urządzenia wynosi 38 cm. Regulacja głębokości pracy jest wygodna - mamy możliwość wyboru 1 z 6 pozycji. Sprzęt jest wyposażony w kosz o pojemności 50 l. W jednym urządzeniu dostajemy wałek do wertykulacji oraz aeracji trawnika.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

Rozważ też

Model z Kolcami
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Przyrząd ma długą rączkę, dlatego podczas nacinania darni nie trzeba mocno się pochylać. Tym samym nie trzeba obawiać się bólu pleców po skończonej pracy. Aerator nie zajmuje dużo miejsca w garażu. Nadaje się on do pielęgnacji trawnika o małej powierzchni.

Wady

Nie jest to odpowiedni aerator do pracy na nierównym terenie. Wykonane z plastiku koła mogą niezbyt dobrze przylegać do powierzchni, a to utrudnia precyzyjne napowietrzanie gleby.

Podsumowanie

Model jest wykonany z solidnej stali nierdzewnej. Aerator został wyposażony w 27 stalowych kolców, które dzięki odpowiedniemu ułożeniu zapewniają penetrację gleby dostarczając w jej głębokie warstwy wodę i tlen. Wymiary modelu to 42 cm x 21 cm. Szerokość robocza wynosi 42 cm.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

 

 

8 najlepszych aeratorów. Opinie w 2021 roku

 

Osobom marzącym o pięknie wyglądającym trawniku polecamy też ranking aeratorów. Znalazły się w nim opisy różnych sprzętów, a więc nie tylko ręcznych, ale i elektrycznych czy spalinowych. Każdy może znaleźć tu odpowiedni model dla siebie.

 

Aerator do trawy

 

1. Wertykulator i Aerator Elektryczny HECHT1848 2W1

 

Hecht 1848 to elektryczny aerator do trawy, którego moc wynosi 1800 W. Z jego pomocą napowietrzanie gleby nie zajmuje dużo czasu, gdyż został wyposażony w duży, stalowy wałek z 20 kolcami. Sprzęt daje możliwość zmiany głębokości roboczej w zakresie od +0,9 do -1,3 cm. Dołączono do niego kosz o pojemności 55 l, do którego wpadają resztki filcu i innych zanieczyszczeń z trawnika.

Urządzenie ma szerokość roboczą równą 40 cm i pozwala na szybkie wykonanie pracy. To odpowiedni aerator do trawnika o powierzchni do 1200 m2. Korpus został wykonany z plastiku, ale nie jest podatny na uszkodzenia. To oznacza, że możemy używać sprzętu tak często, jak jest to konieczne.

Najczęściej wymieniane zalety aeratora to: cicha praca, kompaktowe wymiary oraz wygoda prowadzenia. Osoby, które go kupiły uważają, że podjęły bardzo dobrą decyzję. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może dodatkowo pełnić funkcję wertykulatora (w zestawie jest drugi wałek z grubymi ostrzami).

 

 

 

 

Aerator spalinowy

 

2. Optima Wertykulator Aerator spalinowy 2w1 Mtd 38VO

 

Ponieważ model MTD Optima 38VO ma silnik spalinowy, jest dobrze przystosowany do pracy na bardziej rozległym terenie. Dołączono do niego dwa wałki, a to oznacza, że może być używany nie tylko jako aerator, ale i wertykulator. To sprawia, że urządzenie jest bardziej praktyczne.

Sprzęt waży 27 kg, ale wygodnie się go prowadzi, za co odpowiadają m.in. duże kółka w podstawie. Opisywany aerator spalinowy ma moc równą 3,5 KM, jego szerokość robocza wynosi 38 cm. Materiałem wykonania obudowy jest stal. W zestawie jest tekstylny kosz o pojemności 50 l.

Kupujący przekonują, że to dobry aerator, który nie zawodzi. Ma on pojemny zbiornik na paliwo (2,2 l), dlatego nie trzeba go uzupełniać kilka razy podczas pracy. Istotne jest też to, że sprzęt ma centralną regulację wałka roboczego, więc możemy zmieniać jego wysokość.

 

 

 

 

Aerator ręczny

 

3. Aerator wertykulator ręczny do trawy model z Kolcami 

 

Model z Kolcami to aerator ręczny bardzo dobrze sprawdzający się w ogródku o niewielkim metrażu. Można go wykorzystać także do pracy na małej działce rekreacyjnej bez dostępu do energii elektrycznej. Szerokość robocza przyrządu wynosi 42 cm, a na wałku znajduje się 27 kolców.

Nie trzeba się obawiać, że aerator szybko się zniszczy. Wykonano go z solidnych materiałów, czyli stali nierdzewnej oraz tworzywa ABS. Długa rączka i płynnie obracające się koła pozwalają na wygodne przesuwanie wałka po ziemi. Aeracja trawnika nie powinna zająć dużo czasu i nie będzie męcząca.

Czy prezentowany przyrząd jest godny uwagi? Większość konsumentów przekonuje, że tak. Według nich to dobry i tani aerator, który pozwala na spełnienie marzenia o pięknym, zielonym i zdrowym trawniku. Nie zajmuje on dużo miejsca w garażu, a prowadząc go nie trzeba mocno się pochylać.

 

 

 

 

Aerator elektryczny

 

4. Wertykulator aerator Hecht 1420 2in1

 

Sprzęt Hecht 1420 jest zasilany sieciowo. Jego moc jest równa 1500 W, a szerokość robocza to 32 cm. Głębokość roboczą możemy sami regulować w zakresie od -1,2 do +0,4 cm. Urządzenie wyposażono w siatkowy kosz o pojemności 35 l. Obudowa jest wykonana z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego, jej stopień ochrony to IPX4.

Przedstawiony aerator elektryczny waży 7,9 kg. Popychanie go nie wymaga użycia dużej siły, więc praca nie jest męcząca. Sprzęt jest polecany do pielęgnacji trawników o powierzchni do 800 m2. Poza wałkiem do aeracji w komplecie znajdziemy też wałek do wertykulacji.

Praktyczność to jedna z najistotniejszych zalet modelu. Jak pokazał test aeratorów, urządzenie nie jest zbyt hałaśliwe, a kupujący to potwierdzili. Nie można nie wspomnieć o tym, że sprzęt jest solidny i niepodatny na awarie.

 

 

 

 

Aerator Castorama

 

5. MacAllister Aerator Wertykulator 2w1 1800W

 

Urządzenie Macallister 2w1 1400 W to aerator i wertykulator w jednym. Jest ono napędzane przez silnik elektryczny, wymaga podłączenia do prądu. Sprzęt ma moc 1400 W, jego szerokość robocza jest równa 37 cm. To odpowiedni model dla posiadaczy trawników o powierzchni do 500 m2.

Aerator ma obudowę z tworzywa sztucznego. Dołączono do niego kosz o pojemności 52 l, który zwykle wystarczy opróżnić raz, po skończonej pracy. Sprzęt waży ok. 12,7 kg, a jego całkowite wymiary to: 101 cm x 110 cm x 56,8 cm. Wałek do aeracji ma 7 ostrzy, a ten do wertykulacji 24 ostrza.

Kupujący docenili aerator dostępny w sklepach Castorama przede wszystkim za łatwą obsługę. Uruchomienie go nie stanowi żadnego problemu. W podstawie sprzętu są duże kółka, które znacząco ułatwiają prowadzenie go.

 

 

 

 

Aerator do traktorka

 

6. Aerator Texas 90053032

 

Sprzęt Texas 120cm wyróżnia się bardzo dużą powierzchnią roboczą wynoszącą 120 cm. To aerator do traktorka, który ma pompowane koła wykonane z solidnej gumy, więc nie ma ryzyka, że przypadkowo je przebijemy. Przyrząd jest trwały, gdyż został wykonany z solidnych materiałów.

Przymocowanie aeratora do traktorka ogrodowego nie jest kłopotliwe, ponieważ wyposażono go w uniwersalny uchwyt montażowy. Prezentowany model waży 33 kg, ale można nim łatwo manewrować. Nie jest on podatny na uszkodzenia mechaniczne ani korozję.

Aby sprawdzić, co o produkcie sądzą konsumenci przeanalizowaliśmy opinie o aeratorach Texas. Okazało się, że to jeden z bardziej popularnych modeli wspomnianej marki. Jego atuty to wytrzymałość, łatwe mocowanie do maszyny ogrodniczej oraz możliwość wykonania szybkiej aeracji nawet na nierównym terenie.

 

 

 

 

Aerator rurkowy

 

7. Aerator Faworyt FCA 4002

 

Model Faworyt FCA 4002 można przymocować do traktorka ogrodniczego, aby praca przebiegała sprawniej. Jego szerokość robocza wynosi 122 cm, a głębokość robocza jest równa 7,6 cm. To aerator rurkowy z dużymi kołami pneumatycznymi, którym można łatwo manewrować i zachować precyzję podczas nacinania darni.

Przyrząd waży 42 kg, w razie potrzeby można go dociążyć, aby dobrze napowietrzyć glebę. Ponieważ wałek jest szeroki, możemy szybko wykonać pracę, nawet w bardzo dużym ogrodzie i zyskać w ten sposób chwilę dla siebie. Aerator wykazuje odporność na korozję i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Choć zaraz po wykonaniu aeracji trawnik nie prezentuje się za dobrze, to po kilku tygodniach źdźbła stają się bardziej zielone i mocniejsze. Przyrząd można przymocować do każdego traktorka wyposażonego w zaczep tylny. Kupujący docenili go również za koła, które są dobrze przystosowane do przemieszczania się po nierównym terenie.

 

 

 

 

Aerator AL-KO

 

8. Alko wertykulator Combi Care 38 E Comfort

 

Aerator AL-KO Combi Care 38 E Comfort ma silnik elektryczny o mocy 1300 W. Jego szerokość robocza to 36 cm. Model jest polecany do pielęgnacji trawników o powierzchni wynoszącej maksymalnie 800 m2. Ma on 55 l kosz. Obudowa została wykonana z polipropylenu.

Sprzęt wyposażono w dwa wymienne wałki. Jeden ma 24 stalowe sprężynki i służy do aeracji, a drugi 14 stalowych noży i jest przeznaczony do wertykulacji. To, co wyróżnia urządzenie to 5-stopniowa regulacja głębokości roboczej, dlatego nie musimy się martwić, że niewłaściwie przeprowadzimy zabiegi pielęgnacyjne trawnika.

Aerator marki AL-KO gwarantuje bezpieczną pracę i za to w szczególności został doceniony przez konsumentów. Ma on specjalny wskaźnik bezpieczeństwa, który pokazuje, czy wałek roboczy został prawidłowo zamontowany. Poza tym sprzęt nie generuje zbyt dużego hałasu podczas pracy, więc nie powinniśmy przeszkadzać sąsiadom. Trzeba też dodać, że urządzenie płynnie przesuwa się po ziemi, nie trzeba mocno go popychać do przodu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki aerator kupić?

 

Aby cieszyć się pięknym ogródkiem musimy o niego dbać, odpowiednio napowietrzając glebę. Wśród narzędzi służących do pielęgnacji ogrodu można wymienić aerator – sprzęt, który pozwala napowietrzyć glebę zwiększając w ten sposób jej przyswajalność składników odżywczych. Zapewne zadajesz sobie pytanie, jaki aerator wybrać? Odpowiedź znajdziesz w poradniku, który zamieściliśmy poniżej. 

 

 

Rodzaje

Wyróżniamy 4 podstawowe typy aeratorów. Różnią się one między sobą budową i metodą napędu. Jaki aerator jest najlepszy? Trudno odpowiedź na to pytanie, bo każdy z nas ma inne potrzeby, jednak możesz ułatwić sobie wybór sprzętu analizując każdy z dostępnych modeli. Dostępne typ aeratorów to: 

Elektryczne – wyglądają, jak kosiarka. Mają wałek z kolcami, i jak wskazuje nazwa są zasilane energią elektryczną. Zwykle mają akumulator, ale nie brakuje modeli z przewodem, co jest mniej wygodne, ale o tyle praktyczne, że nie musimy obawiać się o rozładowanie maszyny. 

Spalinowe – to alternatywa dla urządzeń elektrycznych wybierana najczęściej przez osoby, które mają spore działki. Sprzęt tego typu jest głośny, ale wydajny.

Ręczne – przypominają grabie, takie aeratory są odpowiednie dla osób, które mają niewielką powierzchnię działki, bo praca z nimi jest dosyć trudna i męcząca.

Nakładka na traktorek – jeśli masz traktorek, to doskonały wybór. Kupujesz jedynie nakładkę, podczepiasz ją do sprzętu i pracujesz z dużą wydajnością.

Na buty – to najprostsza metoda stosowana od lat, aeracja z użyciem takiego sprzętu polega na chodzeniu po ziemi – igły w butach napowietrzają glebę.

 

Szerokość i głębokość robocza

Szerokość robocza zwykle wynosi od 30 cm do 50 cm, aczkolwiek modele ręczne czy na buty mają mniejszą wydajność. Głębokość jest zwykle regulowana w zakresie od 2 cm do 25 cm (bardziej zaawansowane modele). Nakładki na buty czy aeratory ręczne zwykle mają ograniczenie do 5 cm. Dobrze, jeśli sprzęt ma dość szeroki zakres regulacji, bo możemy go dostosować do naszych potrzeb.

 

Moc

Chcesz kupić aerator elektryczny? W takim wypadku musisz sprawdzić jego moc, to samo tyczy się sprzętu spalinowego. Im większa jest moc, tym większa będzie wydajność aeratora, najczęściej w przypadku modeli elektrycznych spotykamy moc od 500 W do 2000 W. Urządzenia spalinowe mają moc od 2,5 do 6 KM.

 

Liczba zębów

Zwykle aeratory mają od 10 do 20 zębów, aczkolwiek profesjonalne sprzęty mają ich nawet 30-40, co oczywiście znacznie wpływa na wydajność pracy. Jeśli jednak Twoja działka jest niewielka, nie ma sensu inwestowania w drogi i profesjonalny sprzęt ogrodniczy.

 

Regulacja pracy

Wiele osób ceni sobie sprzęty, które mają szeroką regulację pracy, zarówno szerokości roboczej, głębokości, jak i ustawienia rączki. Im więcej części możemy regulować, tym lepiej nam się pracuje. Wiele osób podkreśla więc, że najlepszy aerator to taki, w którym użytkownik bez problemu zmieni pozycję ustawienia ostrzy, a do tego będzie mógł zmienić wysokość rączki.

 

 

Co wpływa na wygodę pracy? 

Każdy sprzęt jest inny, często potrzeba kilku prób, aby stwierdzić, czy faktycznie spełnia nasze oczekiwania. Są jednak kwestie, które dla wielu ogrodników mają ogromne znaczenie podczas wyboru aeratora. Wśród takich aspektów jest między innymi waga. Proste modele ręczne czy nakładki ważą nawet mniej niż 1 kg, a skomplikowane sprzęty spalinowe nawet 50 kg. Uważa się, że optimum to ok. 15 kg, a maksimum 25 kg. Jeśli jednak sprzęt ma wspomaganie napędu, może być cięższy, bo użytkownik nie odczuje jego wagi.

Wybierając aerator elektryczny pamiętajmy, że kabel może ograniczać naszą pracę. Żeby nie było z tym problemu wystarczy, że kupimy urządzenie z długim kablem. Warto też sprawdzić, do jak długiego przedłużacza możemy podłączyć sprzęt. Czasem producenci zakładają pewne ograniczenia, które mogą okazać się sporym problemem. Niektóre modele mają specjalny schowek na kabel, co ułatwia przechowywanie.

Przydatnym elementem jest duży kosz na odpady, im jest większy, tym praca przebiega lepiej i szybciej, bo nie trzeba go często opróżniać.

 

Aeratory w dobrych cenach

Najtańsze modele, które nie mają silnika ani żadnego napędu kupimy za ok. 50 złotych. W przypadku profesjonalnego sprzętu cena jest zdecydowanie wyższa. Może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Niemniej jednak większość osób inwestuje w sprzęt do 500 zł. Droższe modele mają większą wydajność i są polecane osobom, które mają bardzo dużą działkę do obrobienia.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest aerator?

Aerator jest urządzeniem do zastosowania w ogrodzie lub na działce. Służy do napowietrzania i spulchniania gleby, dzięki czemu ułatwia docieranie do głębszych warstw ziemi wodzie, tlenowi i substancjom odżywczym. Najczęściej robi to za pomocą ostro zakończonych zębów lub rurek umieszczonych na obracającym się wale. Zabieg aeracji ma na celu stymulację trawy do lepszego rozrastania się i szybszego wzrostu. Otwory powstające na skutek działania aeratora mają głębokość od 8 do 10 cm, a szerokość od 15 do 18 mm. Dzięki nakłuwaniu górnej warstwy darni jej martwa część jest naturalnie usuwana, a trawa ma idealne warunki do szybkiego wzrostu i regeneracji. Aeracja trawnika pomaga również w usunięciu chwastów i mchu.

 

 

P2: Aerator – kiedy używać?

Aeracja trawnika to niezbędny zabieg pielęgnacyjny trawnika, który polega na napowietrzeniu i rozluźnieniu trawnika. Najlepiej wykonywać go dwa razy w sezonie, na wiosnę między marcem a majem oraz jesienią między sierpniem a listopadem. Nie należy jednak przeprowadzać tego zabiegu wcześniej niż 2 lata od założenia trawnika. Warto pamiętać, aby nie dokonywać aeracji trawnika, kiedy murawa jest zbyt mokra, powinna być jedynie delikatnie wilgotna, aby nie uszkodzić podłoża. Dzięki przeprowadzeniu tego zabiegu trawa będzie pobudzona do wzrostu i regeneracji, a składniki odżywcze, woda i tlen lepiej wnikną w jej głębokie warstwy.

 

P3: Jak działa aerator?

W przypadku trawników intensywnie użytkowanych aeracja jest bardzo ważnym zabiegiem. Można ją wykonać przy użyciu różnych narzędzi do poprawy jakości trawnika, zawierających rurki lub ostro zakończone zęby. Urządzenie wykonuje otwory w darni równomiernie rozłożone na głębokość od 10 do 15 cm. Jeśli podłoże jest luźne, gęstość otworów powinna być mniejsza. W przypadku podłoża bardziej zbitego otwory muszą być robione gęściej. Aerator rozluźnia i napowietrza glebę poprawiając wnikanie w jej głąb składników odżywczych, tlenu i wody. Zwiększa i przyspiesza zdolności regeneracyjne trawy, a także podnosi jej odporność na uszkodzenia i deptanie. Dzięki nacinaniu darni trawa jest pobudzana do wzrostu i lepiej się ukorzenia.

 

P4: Co najpierw aerator czy wertykulator?

Wertykulację należy przeprowadzić wczesną wiosną, najlepiej po pierwszym koszeniu trawnika. Dzięki temu regeneracja trawy po zimie przebiega lepiej i szybciej. Do wertykulacji używa się specjalnych narzędzi, podobnie jak do aeracji trawnika. Występują wertykulatory ręczne, jak na przykład grabie wyposażone w wytrzymałe ostrza mające za zadanie przecinać glebę na określoną głębokość. Jeśli posiadasz większych rozmiarów trawnik, lepszym rozwiązaniem będzie wertykulator elektryczny lub spalinowy. Specjalne noże zastosowane w tych modelach nacinają górną warstwę gleby, tak zwaną darń. Aeracja jest mniej inwazyjnym zabiegiem niż wertykulacja, ponieważ aerator nie nacina darni, a jedynie ją nakłuwa. Dzięki temu nakłuwaniu pozwala jednak dotrzeć do głębszych warstw gleby, dlatego zabiegi wykonywane na trawniku najlepiej zacząć od aeracji, a następnie wykonać wertykulację.

 

 

P5: Ile kosztuje aerator?

Podczas zakupu użytkownicy zwracają uwagę nie tylko na parametry aeratora, ale także na jego cenę. Wybór aeratorów jest naprawdę duży, podobnie jak rozpiętość cenowa urządzeń. Koszt zakupu uzależniony jest od wielu czynników, takich jak marka sprzętu, parametry i dodatkowe funkcje. Najprostsze aeratory do ręcznego użytkowania możemy kupić już za około 50 zł. Do użytku na małym podwórku są one zupełnie wystarczające. Jeżeli jednak zależy nam na wytrzymałym sprzęcie, który posłuży nam przez lata musimy liczyć się z nieco większym wydatkiem. Urządzenie elektryczne lub spalinowe to koszt od 300 zł. Aeratory mające dodatkowo funkcję wertykulatora to koszt od 1000 zł do kilku tysięcy.

 

 

Subscribe
Login
Notify of
guest
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODSUMOWANIE

  • 1. Wertykulator i Aerator Elektryczny HECHT1848 2W1
  • 2. Optima Wertykulator Aerator spalinowy 2w1 Mtd 38VO
  • 3. Aerator wertykulator ręczny do trawy model z Kolcami 
  • 4. Wertykulator aerator Hecht 1420 2in1
  • 5. MacAllister Aerator Wertykulator 2w1 1800W
  • 6. Aerator Texas 90053032
  • 7. Aerator Faworyt FCA 4002
  • 8. Alko wertykulator Combi Care 38 E Comfort
  • Przewodnik zakupowy – Jaki aerator kupić?
  • FAQ

SitemapRegulamin

Nasze Projekty

Sąsiednie projekty

Używamy cookies do świadczenia i polepszania usług. Używając tej strony zgadzasz się na cookies.Akceptuję Reject Więcej informacji
Wykorzystanie plików cookies

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are as essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary
Always Enabled

Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

SAVE & ACCEPT
wpDiscuz