Opinie o Hecht 1420

Ostatnio aktualizowane: 08.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Opisywany w tym artykule aerator elektryczny jest przeznaczony do kompleksowej pielęgnacji trawnika. Ma on obudowę z tworzywa sztucznego, która, jak pokazuje test Hecht 1420, odznacza się wytrzymałością. Model jest sprzedawany w zestawie z wałkami frezującymi i napowietrzającymi, a ich wymiana jest prosta i zajmuje mało czasu. 

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt ma kosz o pojemności równej 35 l. Osoby, które już kilka razy korzystały z tego aeratora, przyznają, że pojemnik szybko się zapełnia. Trzeba stosunkowo często przerywać pracę i go opróżniać, co niekiedy może powodować irytację. Należy też dodać, że kosz jest materiałowy, więc może być bardziej podatny na uszkodzenia.

 

Werdykt: 9.4/10

Wystawiane przez użytkowników opinie Hecht 1420 są w znacznej części pochlebne. Osoby korzystające ze sprzętu przyznają, że w takiej cenie trudno znaleźć równie efektywne urządzenie do pielęgnacji trawnika. Aerator zajmuje niedużo miejsca, jest lekki, a tym samym wygodny w prowadzeniu i przenoszeniu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Funkcjonalność

Hecht 1420 to sprzęt łączący w sobie zalety nie tylko aeratora, ale też wertykulatora. To model 2w1, za pomocą którego można kompleksowo zadbać o wygląd swojego trawnika. W komplecie znajdują się dwa wymienne wałki robocze, jeden z nich służy do napowietrzania gleby, a drugi do nacinania trawnika. Aerator przyda się, jeśli będziemy chcieli napowietrzyć glebę po to, aby trafiło do niej więcej składników odżywczych i powietrza. To bez wątpienia wpłynie na kondycję naszego trawnika. Z użyciem wałków do wertykulacji będziemy mogli skutecznie usunąć z trawnika filc, czyli włóknisty materiał, który powstaje z mieszaniny ścinków traw i źdźbeł. 

Dane techniczne

Przy zakupie sprzętu do pielęgnacji ogrodu, trzeba zwrócić szczególną uwagę na parametry interesującego nas modelu. Elektryczny aerator Hecht 1420 ma silnik o mocy równej 1500 W, który działa efektywnie i nie nagrzewa się w trakcie pracy. Kosz, do którego trafiają odpady z trawnika, liczy 35 l. Model pozwala na 6-stopniową regulację głębokości nacinania, co daje większe możliwości w zakresie dostosowywania urządzenia w zależności od potrzeb. Jak podaje producent, sprzęt sprawdzi się do ogrodów o powierzchni do 800 m2. Szerokość robocza aeratora wynosi 32 cm. Jest on wyposażony w mechanizm tnący składający się z 16 stalowych noży. Są one odporne na zniekształcenia i zapewniają efektywną pracę. 

 

Wygoda użytkowania

Czynnikiem zachęcającym do zakupu urządzenia jest cena Hecht 1420, choć nie jest to jedyny powód jego popularności. Do atutów aeratora można bez wahania zaliczyć także to, że jest wygodny w użytkowaniu. U jego podstawy znajdują się duże, a jednocześnie lekkie koła, które umożliwiają manewrowanie sprzętem bez większego wysiłku. Aerator ma składany uchwyt, więc nie zajmuje dużo miejsca. Ze względu na to, że sprzęt można złożyć, nie ma problemu z jego przewożeniem w bagażniku samochodowym. Na komfort pracy wpływ ma także to, że model ma płynną regulację głębokości pracy, więc trzeba poświęcić tylko chwilę, aby przygotować go do działania. Można być też pewnym, że efekty pracy nas zadowolą.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ