Opinie o Stiga Collector 39 E

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Najlepsze kosiarki elektryczne mają wysokiej jakości hartowany nóż i nie inaczej jest w przypadku modelu Stiga Collector 39 E. Możesz być pewny, że nóż ten zapewnia długą żywotność sprzętu i sprawne koszenie. Korpus ze stali jest wytrzymały i nie ulega zniekształceniom. Jego wytrzymałość jest bardzo dobra. 

 

Najważniejsze wady:

Niektóre osoby wystawiające opinie o Stiga Collector 39 E zwracają uwagę na to, że kosiarka powinna mieć lepiej umocowany kosz na trawę. Mocowany na “klik” potrafi sam się wypiąć, gdy kosz jest prawie pełny. Dlatego nie można dopuszczać do jego zapełnienia.

 

Werdykt: 9.3/10

Po przeczytaniu zamieszczonych w Internecie opinii na temat prezentowanego modelu można bez wątpienia przyznać, że jest on godny polecenia. Obsługa sprzętu nie jest skomplikowana, nawet dla osób, które po raz pierwszy korzystają z kosiarki elektrycznej. Umieszczone u podstawy koła są na tyle duże, że dobrze sobie radzą nawet na nierównym terenie.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Prezentowana kosiarka elektryczna ma silnik indukcyjny osiągający moc do 1400 W. Nie nagrzewa się on zbyt intensywnie w trakcie pracy i zapewnia efektywne koszenie. Wykazuje też sporą odporność na awarie. Szerokość koszenia jest równa 37 cm. Wysokość koszenia można regulować w zakresie od 25 mm do 65 mm, więc istnieje możliwość dopasowania pracy urządzenia do efektu, jaki chcemy uzyskać. Do wykonania korpusu kosiarki elektrycznej polipropylen, czyli materiał, który nie jest podatny na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Materiałowy kosz o pojemności 40 litrów zaopatrzono we wskaźnik napełnienia. Model waży 15 kg a duże koła sprawiają, że manewrowanie nim nie jest męczące.

Ergonomiczna kierownica

Producent zadbał o wyposażenie Stiga Collector 39 E w ergonomiczną kierownicę. Obok odpowiedniego jej wyprofilowania, każdy z użytkowników dopasuje ją do swojej wysokości. Kierownica jest też zaopatrzona w podwójny wyłącznik, który skutecznie zabezpiecza sprzęt przed niepowołanym użyciem. Ponadto kierownicę można złożyć, dzięki czemu zarówno transport, jak i przechowywanie kosiarki nie są kłopotliwe. Dodatkowo do transportu przydatnym okazuje się specjalny uchwyt transportowy umieszczony na korpusie.

 

Wytrzymałe koła

U podstawy kosiarki znajdują się duże koła z miękkim bieżnikiem. Działają one płynnie i dobrze radzą sobie z pokonywaniem nierównej powierzchni. Opony nie są podatne na ścieranie, więc na długo zachowują swoje właściwości. Tak twierdzą osoby przeprowadzające test Stiga Collector 39 E. Koła mają łożyskowanie kulkowe. 

 

Kosz

Kosiarka elektryczna jest wyposażona w duży kosz, do którego zbiera się skoszona trawa. Jego pojemność jest równa 40 l, więc nie trzeba zbyt często go opróżniać. Warto wspomnieć, że ta czynność jest łatwa, więc nie sprawia żadnych trudności. Kosz jest tekstylny, hybrydowy i wyposazono go we wskaźnik napełnienia. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1 KOMENTARZ

Jacek

June 28, 2021 at 9:57 am

Opisujecie nie ten model, nie te 1800W a 1400W i brak mulczowania + inne szczegóły. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

Respuesta