Opinie o NAC LS42-375

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt nadaje się do pielęgnacji średniej i dużej wielkości ogrodu. Został on wyposażony w górnozaworowy silnik o dużej mocy z żeliwną, bezawaryjną tuleją. Kiedy przeprowadzono test NAC LS42-375, okazało się, że kosiarkę bardzo wygodnie się prowadzi. Wynika to głównie z tego, że jest to model z napędem.

 

Najważniejsze wady:

Razem z kosiarką dostajemy kosz, do którego trafia skoszona trawa. Jednak część kupujących uważa, że jego opróżnianie nie należy do komfortowych czynności. Wszystko przez to, że trzeba się mocno pochylić, żeby odłączyć kosz od obudowy.

 

Werdykt: 9.7/10

Kosiarka spalinowa ma moc równą 3,75 KM i dobrze przystosowano ją do długotrwałej pracy. Silnik nie jest podatny na przegrzanie i wynikające z tego awarie, a stalowa obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. To solidny i efektywnie działający sprzęt, ale cena NAC LS42-375 nie jest wysoka. Na zakup tego modelu wydamy mniej niż 1000 zł.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Koszenie i mulczowanie trawnika

Za pomocą kosiarki możemy szybko skosić trawnik o większej powierzchni, szerokość mechanizmu tnącego wynosi 42 cm. Sami możemy regulować, na jaką wysokość przytniemy źdźbła, dostępny zakres to 25 – 70 mm. Ponieważ sprzęt ma silnik spalinowy, możemy używać go na działce, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Wystarczy przygotować mieszankę paliwa i wlać do zbiornika, aby urządzenie mogło prawidłowo działać. Podczas koszenia możemy wybrać funkcję wyrzutu do kosza, a także wyrzutu tylnego. Co więcej, kosiarka ma również opcję mulczowania. Bardzo przypadła ona do gustu konsumentom, co potwierdzają pozytywne opinie o NAC LS42-375. W czasie koszenia trawa jest wydmuchiwana w górę wewnątrz obudowy, a później rozdrabniana przez noże i wyrzucana na ziemię. W ten sposób uzyskujemy naturalny nawóz dostarczający trawnikowi składniki odżywcze, zapewnia on także ochronę przed wysychaniem. Dzięki regularnemu mulczowaniu trawa jest gęsta, intensywnie zielona oraz odporna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych.

Wygodne i pewne prowadzenie

Z prowadzeniem sprzętu na pewno poradzą sobie nawet osoby, które narzekają, że nie mają dużo siły. Napęd sprawia, że popychanie kosiarki do przodu nie jest męczące, można nią też wygodnie manewrować, skręcać i zawracać. Duże koła zapewniają dobrą przyczepność i łatwe poruszanie się po nierównym terenie, nie wpadają w dołki. Ponieważ nie wystają one poza obrys obudowy, możemy łatwo wykosić trawę rosnącą wzdłuż muru, ogrodzenia i ścian, bez potrzeby dodatkowego podkaszania. Rękojeść ma miękki uchwyt, z którego nie ześlizgują się dłonie, a jej położenie można dopasować do swojego wzrostu (pozwala na to kilkustopniowa regulacja). To sprawia, że prowadzenie kosiarki jest pewne, a do tego wygodne.

 

System mycia obudowy

Cechą wyróżniającą sprzęt jest nowoczesny system mycia obudowy. Pozwala on na szybkie wyczyszczenie korpusu od wewnątrz, co jest niezbędne, aby kosiarka działała niezawodnie przez dłuższy czas. Po skończonej pracy wystarczy podłączyć wąż ogrodowy do szybkozłączki na obudowie, włączyć przepływ wody i uruchomić silnik. Nóż zacznie się obracać i rozprowadzi strumień po wewnętrznej części korpusu, wymywając w ten sposób resztki trawy oraz inne zanieczyszczenia.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ