Opinie o Makita PLM5600N2

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Prowadzenie kosiarki nie stanowi żadnego problemu, co pozwolił potwierdzić test kosiarki Makita PLM5600N2 przeprowadzony wśród konsumentów. Wynika to z tego, że ma ona 3-biegowy napęd, duże koła, a także uchwyt z regulacją wysokości. Zaletą modelu jest również bardzo duża pojemność kosza na trawę, która wynosi 70 l. Zazwyczaj wystarczy opróżnić go raz, po skończonej pracy.

 

Najważniejsze wady:

Niektórzy kupujący zauważyli, że ze stalowej obudowy odpryskuje farba. Może do tego dojść, kiedy mocno uderzymy kosiarką w ścianę czy ogrodzenie. Niemniej jednak nie ma to negatywnego wpływu na sposób działania urządzenia.

 

Werdykt: 9.3/10

Jest to kosiarka spalinowa o dużej mocy, która mimo nielicznych wad cieszy się dużą popularnością, także wśród profesjonalistów. Ma ona wydajny, 4-suwowy silnik o pojemności skokowej równej 163 cm3. Sprzęt może poruszać się z prędkością 3, 3,4 lub 4,5 km/h. Nadaje się on do użytku w ogrodach i na terenach zielonych o powierzchni do 2000 m2.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobrze przemyślane rozwiązania

Urządzenie zostało zaprojektowane przez specjalistów, którzy zadbali o każdy, nawet najmniejszy detal. To sprawia, że działa niezawodnie i jest wygodne w użyciu, potwierdzeniem tego są pochlebne opinie kosiarce o Makita PLM5600N2 opublikowane przez wiele osób. To model z technologią Ready Start, która sprawia, że silnik ma bardzo duży maksymalny moment obrotowy (9,8 Nm) i można go szybko uruchomić. Sprzęt ma też elektroniczny układ zapłonowy Magnetron i smarowanie rozbryzgowe, które gwarantuje bezawaryjne działanie skrzyni korbowej. Jak zauważyli kupujący, kosiarka nie jest hałaśliwa, a wynika to z wykorzystania nowoczesnego tłumika z technologią Lo-Tone. Mimo że jednostka napędowa ma dużą moc, jej zużycie paliwa jest stosunkowo niskie. Wszystko ze względu na to, że ma ona zoptymalizowany system chłodzenia powietrzem.

Praktyczność

Praktyczność to jeden z najczęściej wymienianych atutów, choć większość konsumentów przyznaje też, że cena sprzętu Makita PLM5600N2 nie jest wygórowana (biorąc pod uwagę zastosowane technologie). Kosiarka nadaje się do użytku na bardzo rozległym terenie, a kilkugodzinna praca nie przyczynia się do przegrzania silnika. 3-biegowy napęd pozwala dobrać optymalną prędkość poruszania się urządzenia, aby można było zachować precyzję, a jednocześnie nie tracić dużo czasu na koszenie trawy. Jeżeli pojawi się taka konieczność, możemy w kilka minut przebudować sprzęt, aby móc ustawić wyrzut boczny lub funkcję mulczowania. Wystarczy zamontować specjalną zaślepkę, nie musimy w tym celu sięgać po specjalistyczne narzędzia.

 

Pojemny i solidny kosz na trawę

W przydomowym ogródku możemy kosić trawnik montując na korpusie urządzenia kosz. Jego pojemność wynosi 70 l, co oznacza, że zmieści się w nim bardzo duża ilość trawy i nie trzeba robić wielu przerw na to, aby przesypać ją do kompostownika czy w inne miejsce. Kosz ma plastikową pokrywę i jest wykonany z siatki zapewniającej stałą cyrkulację powietrza. Za sprawą dużego uchwytu transportowego możemy go łatwo odłączyć od obudowy i przenieść. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wskaźnik poziomu napełnienia kosza. Możemy na bieżąco sprawdzać, jak dużo trawy się w nim znajduje, więc nie musimy przez cały czas się zastanawiać, kiedy trzeba go opróżnić.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ