Opinie o Makita PLM4628N

Ostatnio aktualizowane: 14.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Przeanalizowane opinie o Makita PLM4628N wykazały, że jedną z najważniejszych zalet kosiarki jest mocny i niezawodnie pracujący silnik górnozaworowy. Sprzęt ma wytrzymałą obudowę, która została wykonana ze stali. Nie jest ona podatna na korozję ani uszkodzenia mechaniczne. Ponadto urządzenie pozwala na samodzielną regulację wysokości koszenia. Do wyboru mamy 7 poziomów.

 

Najważniejsze wady:

Po 5 pierwszych godzinach pracy nie można zapomnieć o wymianie oleju. Jest to niezbędna czynność, aby kosiarka mogła pracować bez awarii przez długi czas. Jednak według niektórych użytkowników jest ona czasochłonna.

 

Werdykt: 9.8/10

Sprzęt ma więcej zalet niż wad, dlatego warto zastanowić się nad jego zakupem. Wiele osób mówi, że to najlepsza kosiarka spalinowa do koszenia trawników o powierzchni do 1000 m2. Pojemność silnika jest równa 140 cm3, a jego maksymalny moment obrotowy to 6,8 Nm. Urządzenie wyposażono w napęd, dlatego prowadzenie go jest w pełni komfortowe.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Model 4w1

Kosiarka marki Makita to model 4w1, a to oznacza, że mamy do wyboru cztery różne tryby pracy. Są to: koszenie trawy z koszem, koszenie trawy bez kosza (wyrzut do tyłu), wyrzut boczny, a także mulczowanie (rozdrabnianie). Sprzęt jest użyteczny i nie powinniśmy żałować zakupu. Z jego pomocą szybko uporamy się z przycięciem trawnika, aby przywrócić mu ładny wygląd. Kosz ma pojemność równą 60 l, więc nie ma potrzeby ciągłego przerywania pracy, żeby go opróżnić. Zwykle trzeba to zrobić tylko raz, już po skończonym koszeniu. Co ciekawe, nie musimy się wciąż zastanawiać, czy kosz jest pełny. Aby się o tym przekonać wystarczy spojrzeć na wskaźnik. Trzeba dodać, że nie wszystkie dostępne w sklepach kosiarki spalinowe są wyposażone w funkcję mulczowania, a może ona okazać się bardzo przydatna. Drobno zmielone i równomiernie rozrzucone na trawniku źdźbła stają się naturalnym nawozem. Na pewno docenią to osoby starające się dbać o środowisko naturalne. Nie tylko praktyczność zachęciła wiele osób do zakupu tej kosiarki, ale i niewygórowana cena. Makita PLM4628N nie jest uznawana za drogi model.

Wygodne użytkowanie

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup sprzętu uważają, że jest on bardzo wygodny w użytkowaniu. Aby to potwierdzić przeprowadzono test Makita PLM4628N. Ponieważ jest to kosiarka z napędem, nie wymaga ciągłego popychania, bo samodzielnie porusza się do przodu (z prędkością wynoszącą 3,6 km/h). To bardzo duże udogodnienie, gdyż waży ona ponad 30 kg. Dodatkowym atutem sprzętu jest możliwość samodzielnej regulacji wysokości uchwytu, żeby dopasować jego położenie do swojego wzrostu. Z tego względu nie musimy się mocno pochylać nad kosiarką ani trzymać rąk zbyt wysoko w górze. Zamontowanie kosza na trawę na korpusie nie sprawia trudności, podobnie jak jego zdejmowanie.

 

Duża szerokość koszenia

Szerokość koszenia wynosi 46 cm. Nawet w przypadku trawnika o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych praca nie powinna zająć nam zbyt dużo czasu. Kosiarka działa efektywnie i dobrze sprawdza się na rozległym terenie, przykładowo dużej działce rekreacyjnej czy nawet parku. Z kolei wysokość koszenia jest regulowana w zakresie od 2,5 cm do 7,5 cm, więc możemy przyciąć trawę na odpowiednią długość.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ