Opinie o Makita ELM3311

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Konsumenci przekonują, że to najlepsza kosiarka elektryczna do małego ogrodu, gdyż daje możliwość szybkiego skoszenia trawy bez zbędnego wysiłku. Urządzenie umożliwia wygodne przycinanie źdźbeł nawet w pobliżu ogrodzenia czy drzew. Ma ono mocny, odporny na pęknięcia i różne uszkodzenia korpus, jego materiałem wykonania jest polipropylen.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt daje możliwość zmiany wysokości koszenia, ale są osoby, którym sprawia to duży problem. Opublikowane przez nie opinie o urządzeniu Makita ELM3311 świadczą o tym, że regulacja czasami zajmuje nawet kilka minut, co może zniechęcać do regularnej pracy w ogrodzie.

 

Werdykt: 9.8/10

Urządzenie jest polecane posiadaczom ogrodów o powierzchni do 400 m2. Pozwala ono na szybkie skoszenie trawnika i to bez nadmiernego hałasowania czy wytwarzania nieprzyjemnie pachnących spalin. Kosiarka nie jest droga, cena urządzenia Makita ELM3311 nie przekracza kwoty 400 zł. Moc silnika wynosi 1100 W, a dostępne wysokości cięcia to: 20, 40 i 55 mm.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Koszenie z koszem i bez niego

Sprzęt daje nam możliwość koszenia trawy z zamontowanym koszem (jego pojemność to 27 l), co jest bardzo wygodne. Kiedy będzie pełny, wystarczy go opróżnić i kontynuować pracę, a gdy skończymy, nie musimy dodatkowo grabić przyciętych źdźbeł. Jednak w razie potrzeby możemy szybko zdemontować kosz i zostawić skoszoną trawę na ziemi, aby się rozłożyła, w ten sposób do gleby dostarczone zostaną cenne substancje odżywcze (m.in. azot). Profesjonalny test Makita ELM3311 pokazał, że materiał, z którego wykonano kosz jest bardzo wytrzymały. Znajdujący się w górnej części uchwyt pozwala na wygodne przenoszenie i wysypywanie trawy, nie są to bardzo męczące czynności. Co ciekawe, poza koszeniem z koszem i bez niego mamy też do dyspozycji dodatkową funkcję, zbieranie liści. Przydaje się ona w szczególności jesienią.

Niewielkie wymiary

Kosiarka nie jest duża, jej wymiary są równe: 60 cm x 46 cm x 32 cm. Z tego względu nie zajmie ona dużo miejsca w garażu, można wygodnie przechowywać ją razem z innymi sprzętami i narzędziami ogrodowymi. Co więcej, prowadzenie urządzenia nie stanowi problemu. Waży ono ok. 13 kg i można łatwo omijać rabaty z kwiatkami czy ozdobne krzewy. W podstawie kosiarki są cztery koła (te z tyłu mają nieco większą średnicę), które zapewniają dobrą przyczepność i nie wpadają w dołki. Model bez wątpienia przypadnie do gustu osobom, którym potrzebna jest mała i komfortowa w użyciu kosiarka. Manewrowanie nią nie sprawia żadnego problemu, dobrze sprawdza się w zakamarkach ogrodu, do których trudno jest dotrzeć z większym sprzętem spalinowym.

 

Bardzo łatwa obsługa

Niektórzy kupujący przyznają, że zaskoczyło ich to, jak łatwa jest obsługa urządzenia. Wystarczy podłączyć je do prądu (można wykorzystać przedłużacz przystosowany do użytku na zewnątrz), a następnie pociągnąć za dźwignię, żeby uruchomić silnik. Kosiarka nie wytwarza dużego hałasu, dlatego nie ma potrzeby zakładania specjalnych ochronników słuchu. Po skończonej pracy trzeba tylko oczyścić urządzenie z resztek skoszonej trawy i odstawić w suche oraz ciepłe miejsce. Za sprawą modelu Makita regularne koszenie trawnika nie jest już nieprzyjemnym obowiązkiem, tylko jednym z łatwiejszych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ