Opinie o Honda HRG 466 SKEP

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt wyróżnia się bardzo solidnym, metalowym korpusem, który jest odporny na uszkodzenia. Skutecznie zabezpiecza on jednostkę napędową przed zniszczeniem. Konsumenci zauważyli, że ta kosiarka spalinowa Honda nie generuje bardzo dużego hałasu. Co więcej, ilość emitowanych przez nią spalin jest ograniczona, a to pozytywnie wpływa na komfort pracy.

 

Najważniejsze wady:

Czytając opinie o kosiarce Honda HRG 466 SKEP można zauważyć, że wiele osób odradza samodzielne naprawianie urządzenia. Wynika to z tego, że ma ono specjalny rodzaj nakrętek, dostęp do nich mają głównie autoryzowane serwisy.

 

Werdykt: 9.6/10

Kosiarka jest przeznaczona do koszenia trawników o powierzchni do 1000 m2. Jej szerokość koszenia to 46 cm, co oznacza, że możemy szybko wykonać pracę na rozległym terenie. Sprzęt został wyposażony w 1-cylindrowy, 4-taktowy silnik o mocy 5,5 KM, którego pojemność wynosi 160 cm3. Ma on także 1-biegowy napęd.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podwójny układ noży

Jak pokazał test kosiarki Honda HRG 466 SKEP, osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu są zadowolone z podjętej decyzji. Wynika to przede wszystkim z jego efektywnego działania. Kosiarka wyróżnia się zastosowaniem podwójnego układu noży. Specjalny system MicroCut sprawia, że trawa jest bardzo dokładnie, kilkukrotnie pocięta. Element tnący znajdujący się w górnej części wykonuje cięcie podstawowe, a ten w dolnej przecina źdźbła na mniejsze cząstki, które później zaczynają krążyć wewnątrz obudowy i są jeszcze bardziej rozdrabniane. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby częstego opróżniania kosza (jego pojemność jest równa 55 l). Podwójny układ noży przydaje się też jesienią, do zbierania i rozdrabniania leżących na trawniku liści. Należy wspomnieć, że kosiarka ma też funkcję mulczowania, a więc daje możliwość przygotowania naturalnego nawozu ze świeżo skoszonej trawy.

Wygodna i bezpieczna praca

Praca z kosiarką jest bardzo wygodna, na co wpływa wspomniany wcześniej napęd, a także kilka innych rozwiązań. W podstawie sprzętu są koła o dużej średnicy (przednie mają 177 mm, a tylne 212 mm), które zapewniają jego wygodne prowadzenie nawet po bardzo nierównym terenie. Sami decydujemy o tym, na jaką wysokość przytniemy trawnik, do wyboru mamy 6 stopni. Wiele osób kupujących spalinową kosiarkę obawia się, że początkowo będą miały problemy z jej uruchomieniem. Jednak nie dotyczy to modelu marki Honda, ponieważ jest wyposażony w praktyczny system Easy Start. Za nasze bezpieczeństwo odpowiada specjalna blokada Blade-Braker, która daje możliwość zatrzymania noża tnącego już po wykonaniu połowy obrotu. Pozwala to na szybką reakcję, np. gdy w ostatniej chwili zauważymy przed kosiarką duży kamień lub inną przeszkodę.

 

Przystosowanie do intensywnej pracy

Sprzęt znajduje zastosowanie w większym ogrodzie, sadzie, na działce rekreacyjnej, a także rozległych terenach zielonych, np. parkach czy łąkach. Jest on dobrze przystosowany do intensywnej pracy. Co ważne, używając go nie będziemy przeszkadzać swoim bliskim czy sąsiadom, nie przyczynimy się również do znacznego zanieczyszczenia środowiska. To wytrzymała kosiarka, która według konsumentów nie jest bardzo droga. Cena urządzenia Honda HRG 466 SKEP nie przekracza 2000 zł, dlatego cieszy się popularnością wśród profesjonalistów. Jest ono chętnie wybierane także do użytku na prywatnych posesjach, przez posiadaczy ogrodów o większym metrażu.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ