Ranking 5 najlepszych spalinowych odkurzaczy do liści w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Odkurzacze do liści spalinowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

W sklepach możemy znaleźć różne spalinowe odkurzacze do liści. Dlatego wybór tego odpowiedniego może okazać się trudnym zadaniem. Osoby mające problem z zakupem urządzenia ułatwiającego sprzątanie ogrodu, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony. Umieściliśmy tu specjalny ranking prezentujący najlepsze odkurzacze. Udało nam się je wybrać po sprawdzeniu obowiązujących trendów zakupowych i przeanalizowaniu opublikowanych w Internecie opinii. Okazało się, że pierwsze miejsce należy do urządzenia Stihl SH 86D. Sprzęt ma system antywibracyjny, dlatego podczas pracy nie odczuwamy drżenia powodującego zmęczenie rąk. Wspomniany model może pełnić funkcję dmuchawy, co pozwala na pozbycie się liści z trudno dostępnych miejsc. Dodatkowym atutem urządzenia jest mocny silnik gwarantujący niezawodne działanie. Na drugim miejscu plasuje się spalinowy odkurzacz do liści Hecht 972 PROFI. Jest to model, który nie generuje dużo drgań podczas pracy. Urządzenie ma wydajny silnik – dobrze radzi sobie on z usuwaniem różnego rodzaju zanieczyszczeń w ogrodzie. Sprzęt jest wykonany z trwałych materiałów.

5 najlepszych spalinowych odkurzaczy do liści. Opinie w 2024 roku

 

Aby uzupełnić informacje zawarte w poradniku przygotowaliśmy także ranking spalinowych odkurzaczy do liści. Prezentujemy w nim 5 urządzeń, z pomocą których sprzątanie ogrodu będzie prostym i wyjątkowo przyjemnym zadaniem.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Odkurzacz ma silnik o dużej mocy, co pozwala na dokładne sprzątanie ogrodu w krótkim czasie. W razie konieczności sprzęt możemy wykorzystać jako dmuchawę do liści. Poza tym produkt jest lekki i ma wygodny pas nośny.

Wady

Za wadę powyższego modelu można uznać to, że dość głośno pracuje. Osoby wrażliwe na hałas powinny przed uruchomieniem sprzętu założyć ochronne słuchawki. Poza tym wielogodzinne działanie sprzętu może przeszkadzać sąsiadom.

Podsumowanie

Liczba zalet odkurzacza znacząco przewyższa ilość wad. Urządzenie ma system antywibracyjny redukujący drgania. To sprawia, że praca ze sprzętem jest bardzo wygodna. Co więcej, produkt ma płynną regulację obrotów i pojemny worek na liście.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest wyposażony w mocny, 2-suwowy silnik gwarantujący niezawodne działanie. Dmuchawa ma poręczny uchwyt i można nią swobodnie manewrować. Urządzenie doskonale radzi sobie nie tylko z usuwaniem liści, ale też innych, drobnych zanieczyszczeń zalegających na trawniku czy podjeździe.

Wady

Model waży 11 kg, dlatego część osób narzeka, że nie mogą utrzymać go w dłoniach przez długi czas. Od czasu do czasu konieczne jest zrobienie przerwy na odpoczynek, co może stać się irytujące.

Podsumowanie

Odkurzacz ma filtr pyłkowy. Sprzęt został wykonany w taki sposób, aby zminimalizować jego drgania podczas pracy. Urządzenie jest idealne dla działkowców, gdyż z jego pomocą można szybko posprzątać teren o bardzo dużej powierzchni.

Rozważ też

Zalety

Powyższy model waży niecałe 5 kg, dlatego nawet osoby nie mające dużo siły nie będą miały kłopotów z jego utrzymaniem. Sprzęt ma wygodny uchwyt oraz specjalne szelki. Dzięki temu możemy nim łatwiej manewrować w ogrodzie.

Wady

Chociaż urządzenie jest funkcjonalne to wielu konsumentów narzeka, że silnik wymaga regularnej konserwacji. Według nich jest to czasochłonne zajęcie. Jeżeli jednak nie zadbamy odpowiednio o jednostkę napędową odkurzacza może ona ulec awarii (jej naprawa może dużo kosztować).

Podsumowanie

Konieczność dbania o poszczególne części konstrukcji sprzętu nie powinna być znaczącą wadą. Produkt ma 55 l worek na liście, który nie wymaga częstego opróżniania. Ponadto sprzęt wyposażono w system antywibracyjny oraz odpowiednio wyprofilowany uchwyt.

 

1. Odkurzacz ogrodowy Stihl SH 86D

 

Odkurzacz spalinowy Stihl SH 86D o mocy 800 W (1,1 KM) świetnie nadaje się do oczyszczania zalegających liści z bardzo dużych powierzchni. Produkt ma płynną regulację obrotów i bogate wyposażenie dodatkowe. W zestawie otrzymujemy m.in. dwie dysze (okrągłą i płaską), które ułatwiają sprzątanie trudno dostępnych miejsc.

Urządzenie wyposażono w system antywibracyjny, który tłumi drgania powstające podczas pracy. To gwarantuje nam bardziej komfortowe użytkowanie sprzętu i zapobiega szybkiemu zmęczeniu rąk. Odkurzacz waży 5,6 kg, dlatego nawet osoby nie mające dużo siły nie powinny mieć problemów z utrzymaniem go. Poza tym produkt możemy wykorzystać, jako poręczną dmuchawę.

Z opinii wydawanych przez konsumentów wynika, że model Stihl SH 86D działa szybko i skutecznie. To sprzęt o profesjonalnym charakterze, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ponieważ do produktu dołączono pas nośny mamy możliwość zawieszenia odkurzacza na ramieniu. To znacząco ułatwia dokładne sprzątanie działki czy ogrodu.

Stihl SH 86D to spalinowy odkurzacz do liści o mocy równej 800 W. Wydajność urządzenia wynosi 770 m3/h. Model waży 5,7 kg.

 

Zalety

Płynna regulacja obrotów: Użytkownik może płynnie regulować obroty sprzętu, aby lepiej dopasować go do aktualnych potrzeb. Wybieranie ustawień nie jest trudne, więc poradzi sobie z tym także osoba, która wcześniej nie korzystała z odkurzacza do liści.

Duża moc ssania: Prezentowane urządzenie ma bardzo dużą moc, dlatego pielęgnacja ogrodu z jego użyciem jest prosta i nie zajmuje dużo czasu. Silnik nie nagrzewa się zbyt szybko podczas pracy, a dodatkową zaletą jest to, że nie jest zbyt głośny.

Obsługa jedną ręką: Na uchwycie odkurzacza spalinowego znajdują się wszystkie potrzebne przyciski. Podczas pracy nie musimy korzystać z obu dłoni, co z pewnością jest bardzo komfortowe.

System antywibracyjny: Model ma system antywibracyjny. Wielu użytkowników potwierdza, że jest on skuteczny. System ten z pewnością ogranicza zmęczenie dłoni w trakcie długiej pracy w ogrodzie.

Obudowa: Produkt ma solidnie zrobioną obudowę – dobrze zabezpiecza ona wewnętrzny mechanizm i na długo zachowuje ładny wygląd.

 

Wady

Wykonywanie mieszkanki: Do zasilania urządzenia potrzebujemy benzyny bezołowiowej i oleju do silników 2-suwowych. Wykonanie tej mieszanki na początku może wydawać się skomplikowane.

 

 

 

 

2. Hecht 972 Odkurzacz ogrodowy PROFI

 

Odkurzacz do liści Hecht 972 PROFI to model, który zdaniem konsumentów jest jednym z najlepszych tego typu urządzeń na rynku. Dobre opinie na temat produktu wynikają m.in. z jakości jego wykonania. Użyte do produkcji materiały są wytrzymałe i nie nagrzewają się w trakcie pracy (zmniejsza to ryzyko pojawienia się odkształceń).

Moc odkurzacza do liści jest równa 4,6 KM. Sprzęt ma 2-suwowy silnik o pojemności równej 71,9 cm3. Element ten nie nagrzewa się zbyt szybko. Zapewnia to efektywną pracę przez cały czas użytkowania dmuchawy. Prędkość pracy modelu wynosi 0,4 m3/s. Użytkownik ma możliwość płynnej regulacji obrotów. Urządzenie waży 11 kg. W zestawie znajduje się filtr pyłkowy.

Odkurzacz do liści Hecht 972 PROFI jest wydajny – tak twierdzi większość osób, które kupiły ten model. Sprzęt nie generuje zbyt dużo hałasu ani intensywnych drgań. Model nadaje się nie tylko do usuwania liści, ale też innych małych odpadów.

Spalinowy odkurzacz do liści Hecht 972 PROFI ma moc równą 4,6 KM. Prędkość powietrza generowanego przez urządzenie wynosi 0,4 m3/s.

 

Zalety

Usuwa nie tylko liście: Producent zapewnia, że prezentowany sprzęt jest odpowiedni nie tylko do zbierania suchych liści, ale także innych drobnych odpadów. W związku z tym przy użyciu odkurzacza można odpowiednio zadbać o wygląd naszego ogrodu.

Wykonanie: Model wykonano z materiałów wykazujących dużą odporność na uszkodzenia. Dodatkowo obudowa nie jest podatna na działanie wysokiej temperatury, więc nie nagrzewa się zbyt szybko.

Wydajność silnika: Ze względu na to, że sprzęt ma dobrej jakości silnik, użytkownik ma zagwarantowaną efektywną pracę. Silnik uzyskuje dużą prędkość, dlatego sprzątanie liści z ogrodu nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Skuteczna redukcja drgań: Mimo że odkurzacz ma dużą moc, nie generuje mocnych drgań. W rezultacie manewrowanie sprzętem nie jest trudne.

 

Wady

Komfort pracy: Model waży ponad 10 kg, więc jeśli nie będziemy korzystać z szelek, praca z użyciem sprzętu może być męcząca dla naszych dłoni.

 

 

 

 

3. Stiga SBL 327 V Odkurzacz ogrodowy

 

Stiga SBL 327 V to odkurzacz, który pozwoli nam szybko oczyścić z liści trawnik, podjazd czy przydomowy ogródek. Moc urządzenia wynosi 800 W (1,09 KM), a maksymalna prędkość przepływu powietrza to 260 km/h. Sprzęt został wyposażony w wiele udogodnień. Należy do nich zaliczyć system antywibracyjny, wygodny uchwyt, a także 55l worek na zanieczyszczenia.

Prezentowany model waży 4,8 kg. To produkt 2w1, gdyż po demontażu odpowiednich części zmienia się w dmuchawę. Ze względu na to, że do zestawu dołączono szelki możemy zawiesić odkurzacz na ramionach i tym samym precyzyjniej nim manewrować. Model marki Stiga ma dwusuwowy silnik o pojemności 27,6 cm3.

Najważniejsze atuty urządzenia to: niewielkie gabaryty, duża moc i bezawaryjność. Sprzęt jest ponadto wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Wszystko ze względu na solidny materiał wykonania obudowy. Wielu użytkowników przekonuje, że produkt świetnie zastępuje tradycyjne grabie. Dzięki niemu sprzątanie zalegających liści jest o wiele łatwiejsze.

Moc spalinowego odkurzacza do liści Stiga SBL 327 V wynosi 800 W. Model wyposażono w worek na odpady o pojemności równej 55 l.

 

Zalety

Wygodna rączka: Produkt ma wygodną rączkę, dzięki czemu utrzymanie go w dłoniach nie jest trudne. Rękojeść wykonano z przyjemnego w dotyku materiału, więc nawet jeśli nie założymy rękawic ochronnych, nie musimy się martwić o podrażnienia rąk.

Duży worek na odpady: W zestawie znajduje się 55-litrowy worek na odpady. Jest on duży, co oznacza, że użytkownik nie musi co chwilę przerywać pracy w celu jego opróżnienia. W konsekwencji pielęgnacja ogrodu nie jest zbyt czasochłonna.

Łatwy start: Uruchamianie urządzenia jest łatwe. Model ma ręczny rozrusznik, który bardzo szybko reaguje na dotyk.

 

Wady

Podatność na zarysowania: W komentarzach niektórych osób można przeczytać, że produkt nie wykazuje dużej odporności na zarysowania.

 

 

 

 

4. Odkurzacz ogrodowy Hecht 9254

 

Przedstawiamy odkurzacz spalinowy Hecht 9254 o mocy 1 KM. Sprzęt jest zasilany dwusuwowym silnikiem o pojemności 25,4 cm3. W razie konieczności urządzenie może nam posłużyć jako dmuchawa do liści. Maksymalna prędkość przepływu powietrza w przypadku wspomnianego modelu wynosi 148 km/h.

Odkurzacz ma 50l worek na liście. Zanim zanieczyszczenia do niego trafią, są cięte na mniejsze kawałki przez wbudowaną rozdrabniarkę. Produkt waży 5,8 kg. Uruchamia się go poprzez pociągnięcie specjalnej linki. Ponieważ producent wyposażył urządzenie w blokadę manetki gazu, nie musimy podczas pracy wciąż trzymać za spust.

Po zapoznaniu się z opiniami konsumentów na temat powyższego odkurzacza można wywnioskować, że sprzęt doskonale sprawdza się do sprzątania zarówno małych, jak i bardzo dużych terenów. Ze względu na mocny silnik model Hecht 9254 działa niezawodnie i daje możliwość pozbycia się liści oraz drobnych gałązek z trudno dostępnych miejsc. Warto również wspomnieć, że urządzenie jest bardzo poręczne, na co ma wpływ wygodny pas nośny.

Hecht 9254 to dobry spalinowy odkurzacz do liści do 550 zł. Moc modelu to 1 KM. Pojemność zbiornika na odpady wynosi 50 l.

 

Zalety

2 tryby pracy: Urządzenie może działać nie tylko jak odkurzacz do liści, ale także dmuchawa. Przystępując do pracy, użytkownik może wybrać odpowiednie ustawienia modelu i zagwarantować sobie tym samym efektywność działania.

Waga: Model waży niewiele ponad 5 kg, więc utrzymanie go w dłoni nie jest trudne ani męczące.

Obsługa: Uruchamianie odkurzacza, jak i ustawianie odpowiednich parametrów to proste zadania.

 

Wady

Rękojeść: Zgodnie z opinią pewnej grupy użytkowników rękojeść jest nieco mała, więc nie jest dla każdego wygodna.

Umiejscowienie worka: Znajdujący się w zestawie worek jest duży i solidnie wykonany. Jego wadą jest jednak to, że aby móc z niego odpowiednio korzystać, trzeba zawiesić go na ramię (mało praktyczne rozwiązanie).

 

 

 

 

5. Mcculloch Odkurzacz ogrodowy GBV325

 

Sprzęt Mcculloch GBV325 ma wytrzymałą obudowę wykonaną z tworzyw sztucznych. Moc produktu to 700 W, z kolei maksymalna prędkość przepływu powietrza to 324 km/h. Opisywany model możemy wykorzystać zarówno jako odkurzacz, jak i dmuchawę. Ma on też funkcję rozdrabniania liści, co pozwala uniknąć zbyt częstego opróżniania worka.

Wygodny uchwyt i niewielkie wymiary pozwalają na niezwykle komfortową pracę. Urządzenie ma zbiornik na paliwo o pojemności 0,54 l i dwusuwowy silnik. Na uwagę zasługuje również wygląd sprzętu. Jest on dostępny w kolorze czarnym, dlatego prezentuje się elegancko i profesjonalnie.

Opinie o spalinowych odkurzaczach do liści marki Mcculloch są pochlebne, co jest dowodem na to, że są to praktyczne i niezawodne urządzenia. Model GBV325 jest chwalony przez konsumentów za łatwą obsługę oraz niski poziom emitowanego hałasu. Wspomniany sprzęt zmienia nieprzyjemny obowiązek sprzątania liści w relaksującą czynność.

McCulloch GBV325 to odkurzacz do liści o mocy 750 W. Pojemność worka na odpady jest równa 45 l. Waga modelu wynosi 9 kg.

 

Zalety

Funkcjonalność: Urządzenie łączy w sobie funkcję dmuchawy, odkurzacza i rozdrabniarki do liści, dlatego przydaje się w wielu sytuacjach. Kilka trybów pracy gwarantuje efektywność i możliwość dostosowania ustawień do aktualnych potrzeb użytkownika.

Moc ssania: Model ma dużą moc ssania, więc nie musimy poświęcać dużo czasu, aby pozbyć się suchych liści z naszych posesji i móc cieszyć się idealnie wypielęgnowanym ogrodem.

 

Wady

Głośność pracy: Urządzenie jest hałaśliwe, więc jego używanie może nieco przeszkadzać domownikom czy mieszkającym obok sąsiadom.

Uruchamianie odkurzacza: Nieliczne osoby miały problem z tym, aby swobodnie i szybko uruchomić sprzęt.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki spalinowy odkurzacz do liści kupić?

 

Zalegające na trawie liście sprawiają, że ogród jesienią nie prezentuje się zbyt dobrze. Często jednak pozbywanie się ich przy pomocy grabi jest niezwykle męczące i czasochłonne. Dlatego warto przemyśleć zakup odkurzacza spalinowego. To sprzęt, dzięki któremu porządkowanie całej posesji staje się o wiele łatwiejsze. W sklepach można znaleźć wiele różnych produktów, dlatego wybór tego odpowiedniego często nie jest zbyt łatwy. W tym może pomóc nasz poradnik. Podpowiadamy w nim, jaki spalinowy odkurzacz do liści wybrać, aby być zadowolonym z zakupu.

Zalety spalinowych sprzętów

Odkurzacze do liści wyposażone w silnik spalinowy mają bardzo dużą moc i gwarantują niezwykle efektywne działanie. Z powodzeniem można je wykorzystać do pracy na rozległym terenie. Ze względu na sposób zasilania takie urządzenia dają nam swobodę ruchów. Możemy bez przeszkód posprzątać cały teren, gdyż nie ogranicza nas kabel. Poza tym, w przeciwieństwie do modeli akumulatorowych, nie musimy się zastanawiać, czy na pewno uda nam się skończyć pracę przed rozładowaniem baterii.

Choć odkurzacz spalinowy może okazać się nieco cięższy niż produkt elektryczny to bez wątpienia jest on bardzo skuteczny. Taki sprzęt doskonale radzi sobie nie tylko z opadającymi z drzew liśćmi. Z jego pomocą możemy posprzątać także drobne gałązki i inne, zalegające na trawniku zanieczyszczenia.

 

Moc

Moc to jedna z kwestii mających największy wpływ na to, jaki spalinowy odkurzacz do liści jest najlepszy. To ona decyduje o sile ssania urządzenia. Im mocniejszy produkt wybierzemy, tym szybciej i dokładniej uda nam się posprzątać ogród, działkę czy podjazd przed domem. Zazwyczaj moc spalinowych sprzętów wynosi od 500 W do 1500 W (niekiedy jest ona wyrażana w innej jednostce – koniach mechanicznych).

 

Prędkość przepływu powietrza

Poza mocą powinniśmy sprawdzić także prędkość przepływu powietrza. Jej wartość podpowie nam, jak praktyczne okaże się zakupione urządzenie. Uważa się, że sprzęty z prędkością przepływu do 250 km/h mogą zebrać lekkie, wyschnięte liście. Z kolei urządzenia zasysające zanieczyszczenia z szybkością do 300 km/h pozwolą nam pozbyć się również mokrych liści oraz gałązek.

 

Waga

Od wagi urządzenia zależy, czy będzie ono wygodne w użytkowaniu. Dlatego musimy się upewnić, że jesteśmy w stanie unieść wybrany model i że zdołamy go utrzymać przez kilkadziesiąt minut. Mimo dużej mocy spalinowe odkurzacze nie są bardzo ciężkie. Przeważnie ich waga nie przekracza 10 kg. To powoduje, że trzymające produkt dłonie nie męczą się za szybko i tym samym nie musimy robić częstych przerw na odpoczynek. Możemy więc posprzątać teren w krótszym czasie i zyskać chwilę dla siebie.

 

Pojemność worka na liście

Robiąc zakupy nie zapomnijmy sprawdzić, jaka jest pojemność worka na liście. Nie powinna ona być zbyt mała, gdyż ciągłe opróżnianie worka może po pewnym czasie stać się niezwykle uciążliwe. Z tego względu polecamy urządzenia wyposażone w worek o pojemności 40 l lub większej. Z takim odkurzaczem nawet praca na bardzo dużym terenie okaże się wyjątkowo przyjemna (często wystarczy jednorazowe wyrzucenie liści po zakończeniu sprzątania).

 

Sposób noszenia

Na obudowie odkurzacza spalinowego powinna znaleźć się rączka o odpowiednim kształcie. Zapewni ona mocny chwyt urządzenia. Niektóre produkty mają dodatkowo specjalny pas służący do zawieszenia sprzętu na ramionach. To powoduje, że możemy odciążyć dłonie, które w takim przypadku jedynie podtrzymują odkurzacz i ustawiają go we właściwej pozycji. To może być świetne rozwiązanie dla osób nie mających dużo siły fizycznej.

Funkcjonalność

Prosząc znajomych lub bliskich o pomoc w wyborze dobrego sprzętu do sprzątania ogrodu wiele osób słyszy, że najlepszy spalinowy odkurzacz do liści jest lekki i co ważniejsze, funkcjonalny. O praktyczności urządzenia decyduje przede wszystkim ilość dodatkowych opcji. Jedną z nich jest możliwość przełączenia trybu pracy na dmuchawę. To umożliwia nam zdmuchnięcie zanieczyszczeń z trawnika, bez zasysania ich do worka. Przypomina to zamiatanie miotłą, jednak przy pomocy specjalnego sprzętu zrobimy to szybciej i dokładniej.

Podczas porządkowania ogrodu może się także przydać rozdrabniacz. Tnie on liście na mniejsze cząstki zanim trafią do worka, w efekcie czego zajmują mniej miejsca (szacuje się, że ich objętość jest wówczas nawet 10-krotnie mniejsza). Poza tym tak rozdrobnione liście możemy wykorzystać jako kompost, czyli nawóz organiczny dla roślin. Zwykle proces jego dojrzewania trwa od 3 do 4 miesięcy, podczas gdy ten powstały z niepociętych liści jest gotowy do użytku dopiero po 10 miesiącach. Wykorzystując rozdrabniarkę, powinniśmy jednak zachować ostrożność, aby do rury zasysającej nie trafiły kamienie. Mogą one uszkodzić noże sprzętu.

 

Spalinowe odkurzacze do liści w dobrych cenach

Ceny za spalinowe odkurzacze do liści rozpoczynają się od kwoty 300 zł. Koszt niektórych modeli może przekroczyć 500 zł. To, ile wydamy na zakupach, zależy m.in. od tego, na produkt jakiej marki się zdecydujemy. Najdroższe są sprzęty oferowane przez duże i renomowane firmy. Przeważnie jednak gwarantują one niezawodne działanie i wiele dodatkowych funkcji ułatwiających utrzymanie porządku w ogrodzie. Dla tych, którzy szukają dodatkowych porad dotyczących utrzymania czystości i porządku w domu i ogrodzie, polecamy odwiedzenie Tout Brillant, gdzie znajdziecie szeroki zakres praktycznych wskazówek i rozwiązań.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ