Najlepszy wąż ogrodowy 1 calowy

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Węże ogrodowe 1 cal – ranking

 

 

Cellfast CF10030

 

Cellfast CF10030 to 1 calowy wąż ogrodowy w dobrej cenie. Produkt ma aż 3 warstwy tworzywa, przez co jest bardzo solidny oraz odporny na działanie warunków atmosferycznych. Nie szkodzi mu również promieniowanie UVA.

Dzięki swojej średnicy (1 cal) oraz budowie wąż jest odporny na osadzanie glonów wewnątrz. Poliestrowy oplot krzyżowy korzystnie wpływa na trwałość węża oraz czyni go odpornym na uszkodzenia mechaniczne, w tym również na pogryzienie przez zwierzęta. Model może być używany w temperaturze od -10 st. C do +50 st. C. Długość węża to aż 20 metrów, jest to więc dobry wybór na działkę lub do podlewania większego ogrodu.

W opinii użytkowników to bardzo trwały produkt. Nawet pozostawiony na słońcu latem nie płowieje ani nie traci na swojej trwałości. Wąż jest odporny na łamanie oraz rozerwanie. Jest to odpowiedni wybór do podlewania roślin, zraszania trawników oraz do mycia mebli ogrodowych, rowerów czy aut.

 

 

 

 

Bradas 25MB

 

Bradas 25 MB to produkt odporny na promienie UV i osadzanie się glonów wewnątrz. Wąż jest bardzo elastyczny i podlewanie nim to prawdziwa przyjemność, bo wiemy, że nasz sprzęt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Model jest utrzymany w tradycyjnej kolorystyce. Swoim czarnym kolorem nie będzie psuł estetyki nawet najstaranniej urządzonego ogrodu. Wąż jest wolny od kadmu i baru. Nie szkodzi więc on podlewanym roślinom i środowisku w żaden sposób. Zakres temperatur, na które jest odporny to od – 20 st. C do 60 st. C. Model jest dodatkowo zabezpieczony folią termokurczliwą.

Kupujący bardzo cenią sobie ten produkt za to, że da się nim pracować bez względu na temperaturę i panujące warunki atmosferyczne. Przy użyciu produktu możemy umyć różne przedmioty, zraszać i podlewać rośliny, a także używać go jako zwykłego kranu. Nawet gdy długo będzie leżał zwinięty, nie złamie się. Dużym plusem węża jest również odporność na duże ciśnienie wody.

 

 

 

 

Bradas WFS125

 

Bradas WFS125 to wąż o długości 25 m. Jest on bardzo praktyczny i przyda się do wielu prac w ogrodzie, na działce czy w obejściu. Produkt jest zbrojony, przez co jest bardzo wytrzymały i odporny na rozerwanie.

Produkt złożony jest z trzech warstw – wewnętrznej i zewnętrznej oraz środkowej. Dwie pierwsze zostały wykonane z PCV – odpornego na promienie UV. Środkowa warstwa to oplot krzyżowy z włókna syntetycznego. Ciśnienie, jakie może wygenerować produkt, wynosi 8 barów. We wnętrzu nie osadzają się glony.

Produkt zyskał uznanie kupujących ze względu na brak szkodliwego kadmu. Model jest odporny na splątanie, wyginanie i wysokie ciśnienie wody. Produkt może być stosowany do użytku domowego, jak również w miejscach publicznych. Z pewnością nawet przy częstej eksploatacji nie zniszczy się. To bardzo wytrzymały i solidnie wykonany wąż ogrodowy.

 

 

 

 

Jaki wąż ogrodowy 1 calowy wybrać?

 

Wybierając węża ogrodowego do swojego gospodarstwa domowego bierzemy pod uwagę wiele rzeczy, aby kupić produkt jak najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Ale czy jesteś pewny, że uwzględniasz wszystkie aspekty? Mamy nadzieję, że nasz poradnik zakupowy wskaże Ci kilka dodatkowych czynników, które świadczą o tym, że wąż jest dobry jakościowo.

Decydując się na zakup tego praktycznego akcesorium ogrodowego zastanówmy się, jaka długość węża jest nam potrzebna. W razie konieczności kilka części można ze sobą spiąć specjalnymi złączkami. To rozwiązanie jednak nie jest zbyt korzystne. Złączki pod ciśnieniem wody mogą się rozszczelnić lub może dojść do sytuacji, gdy na końcu ciśnienie wody będzie bardzo niskie i np. zdołamy podlać tylko te rośliny, które znajdują się tuż obok nas. Istotna jest również średnica węża. Jeśli wynosi ona około 1 cala, jest to optymalna szerokość pozwalająca na swobodny przepływ wody bez osadzania np. glonów.

Bardzo ważny jest materiał, z którego wąż jest wykonany. Powinien być on odporny na niskie i wysokie temperatury oraz szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Najlepsze węże ogrodowe 1 calowe mają jeszcze jedną bardzo ważną cechę istotną zwłaszcza przy akcesoriach, które mogą zostać np. pogryzione przez zwierzęta – liczy się gęstość materiału, z którego produkt został wykonany. Nie powinno dać się go łatwo przegryźć ani rozerwać.

Konsumenci wskazując najlepszy 1 calowy wąż ogrodowy w 2024 roku kierowali się również jego średnicą oraz budową. Istotne jest to, aby akcesorium było tak skonstruowane, żeby od wewnętrznej części nie osadzały się zanieczyszczenia. Wąż zwykle jest opleciony wokół słupka trzymającego go w miejscu, musi być więc również odporny na ewentualne przełamanie. Warto zdecydować się na węże mające dodatkowy, zewnętrzny oplot czyniący je nieco cięższymi, ale za to odporniejszymi na uszkodzenia mechaniczne, o których była wcześniej mowa.

Starajmy się wybierać długość węża w taki sposób, aby montować na nim jak najmniej złączek. Wówczas strumień wody będzie przebiegał przez całą długość węża pod odpowiednim ciśnieniem. Dobierzmy również odpowiedni pistolet. Najlepiej byłoby, gdyby można było nim regulować ciśnienie wody. Wówczas możemy takim wężem wykonać kilka prac, w tym również umyć auto czy zrosić wodą z dużej odległości trawnik.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ