Najlepszy robot koszący Gardena

Ostatnio aktualizowane: 14.06.24

 

Marka Gardena istnieje na rynku ogrodniczym już od ponad 50 lat i produkuje sprzęty najwyższej jakości. Kosiarką, która wyróżnia się na tle innych jest Gardena R40li. Elektryczny silnik z wbudowaną baterią jest energooszczędny i nie emituje spalin, co sprawia, że jest przyjazny środowisku. Duży wyświetlacz oraz panel sterowania ułatwiają programowanie urządzenia, a samo wprowadzanie ustawień jest bardzo intuicyjne. Obudowa jest wodoodporna i wykonana z trwałych materiałów. Urządzenie dobrze sprawdza się w ogrodach o różnym kształcie, nie ma problemu z omijaniem przeszkód. Drugim polecanym urządzeniem firmy Gardena jest model R130li Sileno, który dobrze radzi sobie z każdym rodzajem roślinności, dzięki zastosowaniu 3 stalowych ostrzy, a jednocześnie nie pozostawia śladów toru jazdy. Sprzęt jest wyposażony w czujniki pochylenia oraz podnoszenia, co zabezpiecza zarówno przed kolizjami, jak i przed zwierzętami. Robot jest efektywny, może skosić nawet 68 m2 w ciągu godziny, został wyposażony w technologię SensorControl i potrafi dostosować częstotliwość koszenia do intensywności wzrostu trawy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Robot działa w każdych warunkach atmosferycznych, dodatkowo jest wodoodporny więc podczas opadów deszczu nie przerywa pracy. Co więcej, nie wymaga od nas żadnego zaangażowania w pracę, wystarczy go zaprogramować, a sprzęt sam wrócić do stacji dokującej.

Wady

Gdy model napotka na przeszkodę to zatrzymuje się i dalej nie wykonuje zadanej mu pracy. Dlatego trzeba co jakiś czas kontrolować kosiarkę.

Podsumowanie

Urządzenie po całkowitym naładowaniu jest w stanie kosić trawę przez około 1 godzinę. Robot jest przeznaczony do trawników nie większych niż 400 m2. Wysokość koszenia można regulować między 2 cm a 5 cm, a szerokość cięcia to 17 cm.

Drugi wybór

Zalety

Wyświetlacz LCD, który znajduje się na obudowie pokazuje wszystkie ustawienia. Poza tym sprzęt ma bardzo ostre noże wykonane ze stali. Atutem jest to, że produkt jest dość cichy, więc nie będzie nam przeszkadzał podczas pracy.

Wady

Obudowa robota z czasem użytkowania i pod wpływem działania warunków atmosferycznych blaknie. Poza tym gdy jest mokro kółka oblepiają się skoszoną trawą.

Podsumowanie

Robot jest przeznaczony do pielęgnacji dużych trawników. Jednorazowo jest w stanie skosić obszar 1300 m2. Szerokość pracy to 22 cm, minimalna wysokość cięcia wynosi 2 cm, a maksymalna 6 cm. Wymiary produktu to: 63 cm x 51 cm x 25 cm.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie jest w stanie podjechać pod wzniesienie o pochyleniu nawet do 25%. Robot jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, więc nie trzeba przerywać pracy, gdy zacznie padać. Poza tym obsługa i programowanie tego modelu jest łatwe.

Wady

Wielu konsumentów uważa, że urządzenie mogłoby mieć większą szerokość roboczą, szybciej wykonywałoby swoją pracę i więcej skosiło na jednym pełnym naładowaniu.

Podsumowanie

Sprzęt jest przeznaczony do koszenia obszarów nie większych niż 500 m2. Szerokość robocza wynosi 16 cm. Po pełnym naładowaniu trwającym 1 godzinę robot może przez tyle samo czasu pracować. Wysokość koszenia można regulować w zakresie od 2 cm do 5 cm.

 

 

Roboty koszące Gardena – ranking

 

 

Gardena R40li

 

Gardena R40li to robot koszący, który nie wymaga od nas żadnego zaangażowania w jego pracę. Wystarczy, że go zaprogramujemy i pozwolimy mu działać. Produkt sam wraca do stacji dokującej, gdzie się ładuje. Po naładowaniu akumulatora zacznie swoją pracę zgodnie z ustawieniami. Model po całkowitym naładowaniu kosi trawę przez około 1 godzinę.

Prezentowany robot może działać w każdych warunkach atmosferycznych. Jest wodoodporny, więc podczas opadów deszczu nie przerywa swojej pracy. Jest to model przeznaczony do trawników nie większych niż 400 m2. Wysokość koszenia tego sprzętu jest regulowana i wynosi ona od 2 cm do 5 cm. Możemy więc łatwo dopasować ją do naszych preferencji.

Programowanie sprzętu jest bardzo łatwe i nie zabiera dużo czasu. Szerokość cięcia opisywanego produktu wynosi 17 cm. Oznacza to, że robot stosunkowo szybko wykonuje swoje zadanie. Dlatego też jest on bardzo ceniony przez Internautów. W swoich komentarzach często chwalą skuteczne działanie produktu, a także jego bezawaryjność.

Robot koszący Gardena R40li jest przeznaczony do trawników, których powierzchnia nie przekracza 400 m2. W zestawie znajduje się stacja ładująca, przewód ograniczający, komplet zapasowych noży oraz zasilacz.

 

Zalety

Automatyzacja: Kosiarka pracuje samodzielnie na wyznaczonym terenie, nie wymaga obsługi ani nadzoru. W przypadku niskiego poziomu baterii sama wraca do stacji ładującej.

Możliwość zaprogramowania: Panel ustawień pozwala wybrać zarówno dzień, jak i godzinę koszenia. Warunki atmosferyczne, takie jak deszcz i wiatr, nie są przeszkodą dla robota.

Bezpieczeństwo: Urządzenie nie stanowi zagrożenia dla ludzi oraz zwierząt, jest zaopatrzone w czujniki kolizyjności, które pozwolą omijać przeszkody oraz czujniki unoszenia. Po podniesieniu kosiarki noże się zatrzymują.

Regulowana wysokość koszenia: Regulacja jest bardzo prosta i odbywa się poprzez zmianę wartości na pokrętle w przedziale od 2 do 5 cm.

Cicha praca i wydajność: Silnik elektryczny gwarantuje cichą pracę, natężenie dźwięku jest zbliżone do odkurzacza. Sprzęt jest energooszczędny oraz wydajny, po 1 ładowaniu może pracować około 65 min.

 

Wady

Brak kosza na trawę: Ścięta trawa pozostaje na trawniku, urządzenie nie jest wyposażone w pojemnik zbierający skoszoną roślinność.

 

 

 

 

Gardena R130li Sileno

 

Gardena R130li Sileno przeznaczony jest do pielęgnacji dużych trawników. Za jednym razem produkt potrafi skosić obszar o maksymalnej powierzchni 1300 m2. W jego obudowę wmontowany został wyświetlacz LCD, który pokazuje nam wszystkie możliwe ustawienia. Wybranie jednej z możliwości i zaprogramowanie robota nie jest trudne.

Szerokość pracy tego produktu wynosi 22 cm. Dzięki takiej szerokości robot potrafi bardzo szybko skosić trawę nawet na dużym terenie. Sprzęt ma także regulację wysokości koszenia. Minimalna wysokość wynosi 2 cm, a maksymalna to 6 cm. Możemy więc dokładnie dopasować ten parametr do naszych oczekiwań. Jest to dość cichy sprzęt, więc z pewnością nie będzie przeszkadzał nam podczas odpoczynku na zewnątrz. Dźwięk, jaki emituje to około 55 dB.

Opisywany robot wyposażony jest w bardzo ostre noże wykonane ze stali. Produkt polecany jest wszystkim posiadaczom dużych działek. Użytkownicy wypowiadają się o sprzęcie bardzo pochlebnie. Szczególnie chwalą jego niezawodne działanie oraz łatwą obsługę.

Gardena R130li Sileno automatycznie kosi nawet ogrody o nietypowym kształcie, a podczas pracy nie zostawia śladów wskazujących na tor jazdy. Jest wyposażona w akumulator o pojemności 2,1Ah oraz bezszczotkowy silnik.

 

Zalety

Praca na trudnym terenie: Kosiarka jest zaprojektowana do koszenia dużych obszarów, do 1300 m2. Samodzielnie porusza się po wyznaczonym terenie, test robotów koszących Gardena pokazał, że dobrze sprawdza się w przypadku nierówności, a maksymalny poziom nachylenia może wynosić 35%.

Samoczynne ładowanie: W przypadku rozładowania baterii urządzenie podjeżdża do stacji ładującej. W pełni naładowany akumulator pozwala na 65 minut pracy.

Niezawodność: Opisywany model jest wyposażony w najwyższej jakości części, które zapewniają bezawaryjną pracę. Obudowa jest odporna na każde warunki pogodowe.

Ochrona przed kradzieżą: Sprzęt został wyposażony w alarm oraz kod PIN, co sprawia, że nikt go nie ukradnie (może pracować nawet wtedy, kiedy właściciela nie ma na terenie posesji).

 

Wady

Waga: Robot koszący waży prawie 10 kg, jego transport może być problemem, np. w przypadku konieczności przeniesienia na inną działkę.

 

 

 

 

Gardena Sileno City 500

 

Jeżeli szukasz robota koszącego, który działa w każdych warunkach, to dobrze trafiłeś. Prezentowany produkt jest wodoodporny, więc nie przerywa swoje pracy podczas opadów deszczu. Robot podjeżdża pod wzniesienie o pochyleniu nawet do 25%. Nie musimy się więc martwić, nawet jeżeli nasz ogród nie znajduje się na równej powierzchni.

Model przeznaczony jest do koszenia trawników nie większych niż 500 m2. Z szerokością roboczą wynoszącą 16 cm, skoszenie takiego terenu nie zajmie więcej niż godzinę. Po pełnym naładowaniu, które trwa 60 min, urządzenie pracuje bez przerwy godzinę. Wysokość koszenia jest regulowana w zakresie od 2 cm do 5 cm.

Programowanie opisywanego robota jest bardzo łatwe. Wszystkie ustawienia widzimy na ekranie LCD. Według wielu użytkowników jest to solidny robot koszący Gardena w dobrej cenie. Produkt dobrze spełnia swoje zadanie, a poza tym jest solidnie wykonany.

Sileno City 500 to dobry robot koszący Gardena do 4000 zł, przeznaczony do koszenia trawników o powierzchni do 500 m2 oraz o pochyleniu terenu nie większym niż 25%. Jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 2,1Ah, który pozwala na ciągłą pracę przez około 65 minut.

 

Zalety

Dokładność: Sprzęt jest wyposażony w precyzyjną technologię pozwalającą dotrzeć w każdy zakamarek w ogrodzie. Gardena Sileno City 500 dobrze sprawdza się w wąskich korytarzach (do 60 cm).

Niezależność od pogody: Dzięki szczelnej obudowie z wytrzymałego tworzywa kosiarka może pracować również podczas deszczu.

Łatwość sterowania: Robot może być obsługiwany i programowany poprzez panel sterowania, a także poprzez aplikację mobilną Gardena. Pozwala to na integrację oraz koordynację pracy z innymi urządzeniami smart w ogrodzie.

 

Wady

Powierzchnia koszenia: Dla właścicieli dużych posesji opisywany model może nie spełnić oczekiwań, ponieważ jego maksymalny obszar pracy to 500 m2.

 

 

 

Jaki robot koszący Gardena wybrać?

 

Robot koszący to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kosiarek do trawy. Takie urządzenie nie wymaga naszej interwencji oprócz początkowego zaprogramowania. Jest to wygodniejsze rozwiązanie niż modele, które musimy pchać lub nosić. Kiedy trawa w naszym ogrodzie zaczyna rosnąć, to warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w robot koszący. Jeżeli zdecydowałeś się już na zakup takiego produktu, tylko szukasz właściwego modelu, to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Oprócz poradnika przygotowaliśmy zestawienie prezentujące najlepsze roboty koszące Gardena. Wybraliśmy firmę Gardena ze względu na to, że cieszy się uznaniem konsumentów. Marka istnieje na rynku już ponad 50 lat. Gardena zajmuje się produkcją produktów związanych z ogrodem – ma w swojej ofercie kosiarki, węże czy pompy.

Przy wyborze robota koszącego jedną z najistotniejszych kwestii jest obszar koszenia. Powinniśmy wybrać sprzęt bazując na powierzchni swojego trawnika. Najpopularniejsze modele mogą kosić trawę na obszarze o powierzchni od około 400 m2 do 600 m2. Jeżeli jednak jesteś właścicielem bardzo dużego ogrodu, to wybierz model o obszarze działania około 1000 m2.

Najlepszy robot koszący Gardena w 2024 roku jest łatwy do zaprogramowania. Panel sterowania takiego produktu powinien być wystarczająco przejrzysty, by w kilku krokach ustawić wszystkie potrzebne parametry oraz regulacje. Wiele modeli zapatrzonych jest w ekrany LCD, dzięki którym widzimy wszystkie możliwości ustawień.

Sprawdź także wysokość koszenia danego modelu i czy jest ona regulowana. Ważne jest, byśmy mogli decydować o wysokości naszego trawnika w zależności od naszych preferencji. Dzięki temu nasz ogród będzie wyglądał dokładnie tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Nie bez znaczenia jest również szerokość pracy robota. Jeżeli masz duży trawnik, to większa szerokość znacznie skróci pracę produktu.

Przyjrzyj się także wykonaniu danego modelu. Ostrza powinny być umieszczone w bezpiecznym miejscu, a do tego wykonane ze stali. Zwróć również uwagę, czy ostrza są dostatecznie naostrzone. Z kolei korpus robota powinien być wytrzymały. Dobry produkt tego typu ma dodatkowo czujniki przed deszczem oraz przed przeszkodami. Takie funkcje chronią robot przed uszkodzeniami.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ