Najlepszy nawóz do trawy długodziałający

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Nawozy do trawy długodziałające – ranking

 

 

Barenbrug Barfertile Premium Universal

 

Jeżeli jesteś właścicielem bardzo dużego obszarowo trawnika, to polecamy Barenbrug Barfertile Premium Universal. Jest to nawóz długodziałający, sprzedawany w 20 kg opakowaniu. Kupując ten produkt, możesz być pewien, że przez długi czas nie będziesz musiał wracać do sklepu. Jest to preparat, który wspomaga szybki wzrost trawy.

Czas działania specyfiku wynosi od 4 do 5 miesięcy. Oznacza to, że będziemy musieli użyć go 2 razy w roku. W jego składzie znajdziemy wiele surowców powlekanych i niepowlekanych. Ten ostatni typ od razu wsiąka w glebę i ją użyźnia. Surowce powlekane z kolei powoli tracą swoją powłokę i po pewnym czasie pozwalają wnikać minerałom i witaminom.

Aż 1/4 składu tego produktu to azot. Składnik ten zapewnia naszej trawie bardzo bujny i gęsty rozwój. Obecność tlenku magnezu dodaje darni żywego koloru i chroni ją przed chorobami. Dlatego też prezentowany produkt jest jednym z najczęściej używanych nawozów długodziałających. Użytkownicy chwalą skuteczność działania preparatu.

 

 

 

 

Florovit IncoVeritas ”100 Dni”

 

Wszystkim osobom borykającym się z mchem i chwastami polecamy Florovit IncoVeritas ”100 Dni”. Ten długodziałający nawóz do trawy w dobrej cenie ma właściwości, które zapobiegają rozwojowi niepożądanych w naszym trawniku roślin. W jednej paczce znajduje się 4 kg nawozu.

Nawożenie tym środkiem należy rozpocząć wczesną wiosną. Preparat pomaga trawie szybko wykiełkować, a podczas jej wzrostu chroni przed chwastami i różnymi chorobami. Specyfik nadaje darni bardzo żywego koloru, dzięki czemu trawa dobrze się prezentuje i wygląda zdrowo. Wysoka zawartość magnezu poprawia gęstość trawnika. Wystarczy, że w rzadszych miejscach posypiemy trochę więcej nawozu.

Granulki stosuje się aż do momentu, w którym trawa usycha pod wpływem działania niskich temperatur. Najlepsze efekty zauważalne są podczas stosowania produktu mniej więcej co 100 dni. Internauci zauważają, że po nawożeniu trawy tym specyfikiem darń odzyskuje swój kolor i staje się bardzo gęsta. Szczególnie chwalą dużą ilość magnezu w składzie produktu.

 

 

 

 

COMPO 8 kg

 

Chcielibyśmy zaprezentować COMPO 8 kg jeden z najchętniej wybieranych, długodziałających nawozów do trawy. Wiąże się to z dobrymi składnikami w jego składzie. Jednym z nich jest duża ilość azotu. Wynosi ona aż 15%. Dzięki temu nasza trawa rośnie bardzo gęsto i zdrowo. Nie musimy się także obawiać, że trawa zostanie zaatakowana przez choroby, ponieważ azot ją przed nimi chroni.

Jest to nawóz przeznaczony do nawożenia całkiem dużych trawników. W kubełku znajdziemy aż 8 kg specyfiku. Nawóz ten uwalnia swoje właściwości przez 100 dni. Aby zachować efekt, trzeba w tym czasie powtórzyć nawożenie. Atutem tego produktu jest ochrona trawnika przed chwastami. Silne korzenie trawy wspierane tym nawozem nie dopuszczają do rozwoju niepożądanych roślin na trawniku.

Wielu użytkowników twierdzi, że po zastosowaniu tego specyfiku trawnik stał się bardziej gęsty, a także o wiele lepiej się prezentuje. Internauci wspominają także o poręcznym wiaderku, z którego łatwo pobiera się nawóz.

 

 

 

 

Jaki nawóz do trawy długodziałający wybrać?

 

Aby trawa rosła szybko i bujnie, potrzebuje dużo składników odżywczych. Nie każda gleba gwarantuje jej wszystkie witaminy i minerały. Możemy jednak to zmienić, kupując odpowiedni nawóz. Uzupełni on braki w składnikach odżywczych i sprawi, że trawa będzie rosnąć gęsto i szybko. Na rynku znajdziemy wiele specyfików, ale czy wiesz, jaki wybrać? Poniżej prezentujemy poradnik, w którym podpowiadamy, jaki nawóz kupić. Do tego znajdziesz tu także opisy trzech produktów tego typu.

W tym artykule zajmiemy się nawozem długodziałającym. Jest to typ preparatu, który wykorzystujemy raz lub trzy razy do roku. Najczęściej stosuje się go wczesną wiosną oraz jesienią. Taki specyfik powoli uwalnia mikroelementy do gleby.

Jeżeli chodzi o czas działania, to najpopularniejsze są specyfiki, które powoli uwalniają mikroelementy – zwykle przez 100 dni. Na rynku znajdziemy także środki działające aż do 6 miesięcy. W tym wypadku wystarczy nawozić trawę jedynie dwa razy w roku. Jeżeli chodzi o postać, w jakiej występują nawozy długodziałające, to są to granulki. Mają one półprzepuszczalną powłokę, dzięki czemu składniki mineralne nie są uwalniane od razu.

Wielu hodowców roślin uważa, że najlepsze długodziałające nawozy do trawy mają w swoim składzie dużą ilość azotu. Jest to składnik, który zapewnia trawie bardzo bujny rozwój, więc najlepiej zacząć używać taki nawóz wiosną. Jeżeli zamierzamy nawozić trawę jesienią, to zwróćmy uwagę na ilość potasu. Chroni on przed chorobami i przed ujemnymi temperaturami. Oprócz tego najlepszy długodziałający nawóz do trawy w 2024 roku zawiera tlenek magnezu. Zapobiega on zaatakowaniu darni przez różnego rodzaju choroby w czasie wzrostu. Jest to czas, kiedy trawa jest na to najbardziej podatna. Nawóz tego typu ożywia także kolor trawnika.

Jeżeli chodzi o wagę produktu, to na rynku mamy do wyboru kilka opcji. Najczęściej wybierane są opakowania 4 kg lub 8 kg. Najlepiej nadają się na średniej wielkości trawnik. Jeżeli jednak masz bardzo dużą działkę, to polecamy Ci opakowania 20 kg. Poza tym ważna jest również wydajność produktu – na ile wystarczy nam jeden kg.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ