Świdry glebowe to urządzenia, które przydadzą się podczas prac ogrodowych i budowlanych. Z uwagi na fakt, że wielu konsumentów nie wie, na jaki model się zdecydować postanowiliśmy przygotować ranking tego typu produktów. Znalazły się w nim godne uwagi propozycje. Pierwsze miejsce zajął FI 10/20/30. Jest to spalinowy świder glebowy sprzedawany w zestawie z wiertłami o różnej średnicy, co oznacza, że posłuży nam do wykonywania wielu prac. W komplecie znajdują się także inne przydatne akcesoria. Zdaniem użytkowników sprzęt jest wydajny, a jakość jego wykonania bardzo dobra. Narzędzie wyposażono w przekładnię pozwalającą na wiercenie zarówno w pionie, jak i w poziomie. Kolejnym polecanym przez konsumentów modelem jest Grot G-200-0474. Przy produkcji tego świdra glebowego wykorzystano odporną na zniekształcenia stal. Na rączce umieszczono antypoślizgowe tworzywo, które chroni przez wyślizgnięciem się narzędzia z dłoni, co podnosi nasz poziom bezpieczeństwa w trakcie pracy.
Tabela porównawcza
Najlepsze świdry glebowe w 2025 roku
Poniżej znajduje się ranking świdrów glebowych. Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki model kupić, zachęcamy do przeczytania tego artykułu. Zawarliśmy w nim 5 atrakcyjnych propozycji.
Nasze zalecenia
Wiertnica glebowa FI 10/20/30
Spalinowa wiertnica glebowa to urządzenie, które spełni oczekiwania wymagających użytkowników. Sprzęt można wykorzystywać przy wykonywaniu różnych prac budowlanych, a także robieniu ogrodzenia. Model wyposażono w solidnie zrobioną przekładnię, która umożliwia wiercenie w pionie i w poziomie. To czyni model bardziej funkcjonalnym. Świder glebowy ma dobrze wyprofilowane uchwyty, więc utrzymanie go w dłoniach jest łatwe i wygodne.
Moc urządzenia wynosi 6,3 KM. W zestawie znajdują się wiertła o średnicy: 10 cm, 20 cm i 30 cm. W ofercie producenta można znaleźć także akcesoria o innych wymiarach. W komplecie otrzymujemy także 50 cm przedłużkę, klucze obsługowe i klucz do świecy. Aby urządzenie można było wykorzystać do pracy trzeba napełnić zbiornik mieszanką paliwową.
Model ma sprzęgło odśrodkowe gwarantujące bezpieczną pracę. Spotyka się to z uznaniem ze strony użytkowników. Przyznają oni, że sprzęt ma solidną konstrukcję, jest łatwy w obsłudze, a dodatkowo wyróżnia go efektywność.
Spalinowa wiertnica glebowa FI 10/20/30 wyposażona jest w zbiornik na mieszankę paliwową. W zestawie znajdują się wiertła o różnej średnicy.
Zalety
Efektywność działania: Sprzęt ma stosunkowo dużą moc, dlatego dobrze radzi sobie z wierceniem nawet twardszej ziemi. Dobra efektywność pozwala także na zmniejszenie czasu pracy i jest gwarancją zadowolenia z jej efektów.
Solidna przekładnia: Wiertnicę glebową wyposażono w solidną przekładnię. To za sprawą tego elementu narzędzie może być wykorzystywane nie tylko do wiercenia w pionie, ale też w poziomie.
Wiertła o różnej średnicy: Do zestawu dołączono wiertła o średnicy: 10 cm, 20 cm i 30 cm. Niezależnie od tego, czy chcemy wykopać większy czy mniejszy otwór znajdujące się w opakowaniu akcesoria okażą się przydatne.
Szerokie możliwości zastosowania: Narzędzie można wykorzystać przy stawianiu ogrodzenia. Dodatkowo wiertnica glebowa posłuży nam także do sadzenia roślin czy zalesiania terenów.
Dodatkowe akcesoria: Kupując wiertnicę glebową FI 10/20/30 otrzymujesz w zestawie klucze obsługowe i klucz do świecy, a także 50 cm przedłużkę.
Wady
Mocno wyczuwalne drgania: Generowane przez urządzenie drgania są mocno wyczuwalne i mogą prowadzić do szybkiego zmęczenia pracą.
Grot 200-0474
Grot 150mm to dobry i tani świder glebowy. Z uwagi na jego przystępną cenę jest chętnie wybierany przez konsumentów. Produkt przyda się podczas kopania otworów do sadzenia roślin w ogrodzie. Można go także używać przy budowie ogrodzenia. Przy jego pomocy bez trudu zrobimy otwory pod betonowe słupki.
Prezentowany, ręczny świder glebowy ma średnicę równą 14 cm. Do jego produkcji wykorzystano wysokiej jakości stal. Materiał ten nie niszczy się zbyt szybko i wykazuje dużą odporność na odkształcenia. Daje nam to pewność, że zakupiony produkt będzie nam służył przez długi czas. Model ma wygodne rączki pokryte antypoślizgowym materiałem. Zapewnia on pewny chwyt. Produkt waży 2,3 kg.
Z pojawiających się w Internecie opinii wynika, że Grot 150 mm to świder glebowy, w który warto zainwestować. Został on wykonany z solidnych materiałów, dlatego dobrze spełnia swoje zadanie. Narzędzie ma bardzo wytrzymałą konstrukcję.
Model G-200-0474 to bardzo dobry świder glebowy do 100 zł. Wysokość całkowita narzędzia jest równa 120 cm, a jego waga wynosi 2,3 kg.
Zalety
Jakość wykonania: Aby zagwarantować kupującemu długi czas użytkowania prezentowany model wykonano z dobrej jakości stali (S350). Jest ona odporna na działanie korozji, a także zniekształcenia i inne uszkodzenia mechaniczne.
Brak dodatkowych kosztów eksploatacji: Z uwagi na to, że świder jest przeznaczony do ręcznego wykonywania otworów w ziemi, nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów związanych z jego eksploatacją.
Prosta i solidna konstrukcja: Narzędzie ma bardzo prostą konstrukcję, a przy tym jest solidne. Nie musimy się martwić o to, że jakaś część ulegnie zniszczeniu i trzeba będzie serwisować model, co jak wiadomo, zwykle jest kosztowne.
Waga: Z racji tego, że świder glebowy jest lekki praca z jego użyciem nie okazuje się zbyt męcząca. Można go łatwo przenosić, a co więcej nie zajmuje on dużo miejsca.
Wady
Rączki: Materiał, którym pokryto rękojeść powoduje nadmierną potliwość dłoni. W efekcie użytkownik bez rękawiczek ochronnych nie ma zagwarantowanego pewnego chwytu.
Hitachi DA300E
Osoby, które chcą kupić profesjonalny świder glebowy powinny bliżej przyjrzeć się modelowi Hitachi DA300E. Jest to produkt wyposażony w mocny silnik (1,54 kW), co stanowi gwarancję efektywnej i szybkiej pracy. Świder przeznaczony jest do obsługi przez dwie osoby.
Dokładne wymiary produktu to: długość – 120 cm, wysokość – 60 cm i szerokość – 49 cm. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca w garażu. Maksymalna średnica wiercenia oscyluje w granicach 30 cm. Waga urządzenia wynosi 17 kg. Zbiornik na paliwo ma pojemność równą 1 l. Świder został wyposażony w podwójną poduszkę amortyzującą dla ochrony użytkownika. Znacznie podnosi ona poziom bezpieczeństwa w trakcie wykonywania pracy.
Urządzenie jest łatwe w obsłudze, co potwierdzają konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup sprzętu. Umieszczone po bokach rączki są wygodne, co pozytywnie wpływa na nasz komfort podczas wykonywania określonych prac. Ten świder spalinowy jest bardzo wydajny. Znajdzie zastosowanie przede wszystkim na budowach.
Spalinowy świder glebowy Hitachi DA300E ma wymiary: 120 cm x 60 cm x 49 cm. Jego waga wynosi 17 kg.
Zalety
Profesjonalne zastosowanie: Prezentowany świder glebowy jest przeznaczony do profesjonalnego użytku. Oznacza to, że jest on dostosowany do potrzeb bardzo wymagających użytkowników.
Podwójna poduszka amortyzująca: Urządzenie wyposażono w podwójną poduszkę amortyzacyjną, która zwiększa komfort i bezpieczeństwo w trakcie pracy. Element ten jest przydatny i dobrze wykonany.
Duży zbiornik na paliwo: Model wyposażono w duży zbiornik na paliwo, dlatego nie trzeba co chwilę przerywać pracy, aby go uzupełnić. Pojemnik ma spory otwór wlewowy, więc nalewanie mieszanki nie stanowi problemu (mniejsze ryzyko jej wylania).
Wady
Przenoszenie: Z racji tego, że sprzęt waży prawie 20 kg jego przenoszenie może okazać się męczące. Zwykle potrzeba do tego dwóch osób.
John Gardener 10/20/30
John Gardener 10/20/30 to spalinowy świder glebowy o mocy 6,3 KM. Możesz być pewny, że praca z użyciem tego urządzenia będzie efektywna. Model wyposażono w zbiornik paliwowy o pojemności równej 1 l. Z uwagi na sporą wielkość nie ma konieczności jego ciągłego uzupełniania, co mogłoby wydłużyć czas pracy i okazać się nieco irytujące.
Sprzęt waży 8,5 kg (cały zestaw ok. 13 kg). Głębokość wiercenia jest równa 80 cm. W zestawie znajdują się wiertła o średnicy: 10 cm, 20 cm i 30 cm. Przydatnym dodatkiem jest także 50 cm przedłużka. Model na chromowany tłok. Wiertła obracają się w prawo. Z pomocą narzędzia można wiercić zarówno w pionie, jak i w poziomie.
Opinie na temat tego świdra glebowego są pozytywne. Większość osób uważa, że jest to urządzenie zaliczające się do grupy najbardziej efektywnych modeli w tym przedziale cenowym. Sprzęt wyróżnia solidne wykonanie.
John Gardener to spalinowy świder glebowy o mocy 6,3 KM. Waga zestawu wynosi ok. 13 kg.
Zalety
Przekładnia zębata: Producent podkreśla, że przekładnia zębata nie jest zalewana olejem. Jest ona wypełniona smarem i w związku z tym nie musimy poświęcać czasu na jej skomplikowaną konserwację.
Akcesoria: W zestawie znajdują się wiertła o różnej średnicy, które przydadzą się do wykonywania wielu prac w ogrodzie. Przydatnym akcesorium jest także 50 cm przedłużka.
Efektywność działania: Sprzęt ma stosunkowo dużą moc, co przekłada się na jego efektywność. Dodatkowo solidna przekładnia pozwala na wykorzystywanie narzędzia w skomplikowanych warunkach.
Wady
Szybko się nagrzewa: Część osób przyznaje, że obudowa modelu szybko się nagrzewa.
Otwór wlewowy zbiornika na paliwo: Wlewając mieszankę paliwową trzeba pamiętać, że otwór zbiornika nie jest zbyt duży. Zwiększa to ryzyko rozlania cieczy.
Kaaz AG500
Polecanym przez konsumentów modelem jest Kaaz AG500. Jest to świder glebowy wyposażony w wysokiej jakości silnik Mitsubishi TLE 48. Jego moc jest równa 2,44 KM. Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim do profesjonalnych prac budowlanych.
Użytkownik ma możliwość zastosowania wierteł o średnicy od 6 cm do 25 cm. Daje nam to możliwość wykonania różnych, często bardzo skomplikowanych prac. Sprzęt ma wygodną rączkę, która gwarantuje nam komfort pracy i bezpieczeństwo. Nie musimy się martwić, że świder wyślizgnie się z naszej dłoni w trakcie użytkowania. Waga produktu oscyluje w granicach 9,3 kg.
Kaaz AG500 to świder glebowy, który przyda się podczas wielu prac. Z uwagi na profesjonalne przeznaczenie, jest solidnie wykonany i odporny na uszkodzenia. Wszystkie użyte przy produkcji materiały są trwałe, co sprawia, że urządzenie nie ulega awariom.
Świder glebowy Kaaz AG500 waży niecałe 10 kg. Maksymalna moc urządzenia wynosi 2,44 KM. Prędkość obrotowa noży to 170 obr./min.
Zalety
Dostosowany do różnych wierteł: Prezentowany sprzęt zasługuje na miano uniwersalnego. Urządzenie jest dostosowane do wierteł o średnicy od 6 cm do 25 cm, więc przy jego pomocy można wywierać otwory o różnej wielkości.
Silnik: Spalinowy świder glebowy wyposażono w wydajny silnik Mitsubishi. Jest on odpowiednio mocny i nie ulega awariom, co wykazał test świdrów glebowych.
Wady
Wygoda użytkowania: Pewna grupa osób przyznaje, że korzystanie z urządzenia przy dłuższej pracy nie jest wygodne. Powodem tego jest nieodpowiednio wykonany uchwyt.
Głośność pracy: Sprzęt generuje stosunkowo duży hałas. Niektóre osoby decydują się na zakup specjalnych ochraniaczy na uszy.
Przewodnik zakupowy – Jaki świder glebowy kupić?
Świder glebowy to sprzęt przydatny nie tylko na placu budowy, może się okazać pomocy podczas wykonywania prac porządkowych lub renowacyjnych. Wykopywanie dołów pod słupki ogrodzeniowe, walka z grubymi korzeniami, a nawet przygotowanie dołów pod drzewa i krzewy – do takich prac przyda się nam świder glebowy, któremu poświęciliśmy poniższy poradnik. Postaramy się odpowiedzieć w nim, czym cechują się dobrej jakości produkty i jaki świder glebowy wybrać, aby był jak najbardziej funkcjonalny.
Rodzaje
Zacznijmy od przedstawienia podziału na typy wiertnic. Wyróżniamy produkty ręczne oraz spalinowe. Pierwsze z nich są tańsze, nie generują dodatkowych kosztów, jeśli chodzi o użytkowanie, ale ich używanie wymaga od nas użycia sporej siły. Aczkolwiek wiele zależy od typu gleby na naszym podwórku. Jeśli nie jest bardzo twarda, używanie takiego sprzętu wcale nie musi być trudne.
Drugim typem są sprzęty spalinowe, uważane za bardziej profesjonalne, a to dlatego, że znacznie przyspieszają pracę. Trzeba jednak pamiętać, że ogromna część tego typu urządzeń wymaga, aby pracę wykonywały dwie osoby jednocześnie. Są także droższe w zakupie i trzeba do nich dokupić paliwo, więc koszty użytkowania są dość wysokie, ale jeśli mamy dużo pracy, wybór jest raczej oczywisty.
Średnica
Bardzo ważnym parametrem jest to, jak duże otwory wykonuje dany świder. Wśród modeli ręcznych zakres ten mieści się w przedziale od 14 cm do ok. 22 cm, natomiast sprzęty spalinowe i hydrauliczne mają średnicę nawet 30-40 cm. Bardziej zaawansowane urządzenia posiadają regulację średnicy wywiertów. Jaki świder glebowy jest najlepszy, jeśli chodzi o średnicę? Wiele zależy od tego, jak mamy zamiar go wykorzystywać, do czego będzie nam potrzebny. Podstawowe prace, jak przygotowanie otworów pod sadzenie drzew czy też montaż ogrodzenia, nie są aż tak wymagające i 15 cm, czy 20 cm otwory zwykle wystarczają, ale bardziej zaawansowane zadania, wymagają innego podejścia. Dlatego profesjonaliści często wybierają większe wiertnice.
Materiał – najlepszy świder glebowy
Gdy natrafimy na bardzo twarde podłoże może dojść do uszkodzenia świdra, dlatego też sprzęt tego typu musi być wykonany z twardego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne materiału. Dzięki temu unikniemy niemiłej niespodzianki. Solidna stal to podstawa wiertnicy. Warto upewnić się, czy sprzęt jest odporny na działanie korozji, bo przy częstym kontakcie z mokrym podłożem może stracić swoje właściwości.
Waga
Świdry ręczne ważą około 2-3 kg, więc ich użytkowanie nie jest problematyczne, aczkolwiek znajdziemy też zdecydowanie cięższe modele, które mogą nam utrudnić wiercenie, gdyż będą stawiać większy opór. Za lekki sprzęt może być natomiast wykonany z kiepskiej jakości materiału i szybko się uszkodzi. Jeśli chodzi o urządzenia spalinowe, musimy liczyć się ze zdecydowanie większym obciążeniem, nawet 30 kg, dlatego takich sprzętów używają zwykle dwie osoby jednocześnie. Pamiętaj jednak, że im cięższy będzie interesujący Cię model, tym będzie on mniej mobilny.
Świder glebowy – model spalinowy wymaga większej uwagi
Świdry ręczne są proste i dlatego przy ich wyborze nie musimy sprawdzać tak wielu parametrów, jak w przypadku modeli spalinowych. W przypadku tego typu produktów należy upewnić się, że urządzenie ma mocny silnik, najlepiej o mocy ponad 1000 W. To da nam pewność, że szybko się nie przegrzeje. Kolejna kwestia to zbiornik na paliwo. Im jest on większy, tym rzadziej będziemy musieli go uzupełniać. Nie zapomnijmy o funkcji, regulacji głębokości czy szybkości pracy. Warto też upewnić się, że świder ma system antywibracyjny.
Rękojeść
Niezależnie od tego, na jaki typ świdra się zdecydujemy musimy pamiętać o tym, że urządzenie trzeba w jakiś sposób utrzymać. Dlatego jego rękojeść powinna być pokryta antypoślizgowym materiałem. Ważna jest też wygoda podczas pracy, dlatego warto dokupić rękawice.
Długość ślimaka
Ilość skrętów uzależniona jest od długości ślimaka. Im jest on dłuższy, tym równiejsze jest prowadzenie. Tutaj należy kierować się zasadą, że im głębszy ma być dół, tym więcej skrętów powinien mieć interesujący nas model.
Świdry glebowe w dobrych cenach
Dobry świder ręczny znajdziemy w sklepie już za około 50 zł. Trzeba jednak zauważyć, że zwykle ma on krótki ślimak i przez to pozwala nam na wykonanie niewielkich dołów. Jeśli więc zależy nam na głębszych odwiertach musimy zapłacić nieco więcej. Cena w dużej mierze zależy właśnie od długości ślimaka oraz popularności danej firmy.
Koszt zakupu urządzenia spalinowego jest zdecydowanie wyższy. Sprzęt tego typu kosztuje przynajmniej 1000 zł, ale za dobry model musimy zapłacić około 2000 zł. Im bardziej zaawansowane będzie urządzenie i przy tym funkcjonalniejsze, tym musimy liczyć się z wyższym kosztem sięgającym nawet kilku tysięcy złotych. Jeśli zastanawiasz się, czy warto w coś takiego inwestować. Odpowiadamy, że tak, ale pod warunkiem, że często masz zamiar wykonywać wykopy, w innym wypadku taka inwestycja jest zbędna, wystarczy Ci model mechaniczny, na który nie musisz wydawać zbyt dużej sumy pieniędzy, a to, jak wiadomo, dla wielu osób jest czynnikiem decydującym.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ