Sekatory teleskopowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 04.12.24

 

W sklepach można znaleźć wiele sekatorów teleskopowych. Spora ilość dostępnych na rynku modeli nie ułatwia zakupów. W związku z tym postanowiliśmy przygotować ranking tego typu narzędzi. Podczas jego tworzenia skupiliśmy się na opiniach konsumentów, którzy mieli okazję przetestować dane modele. Wzięliśmy pod uwagę także użyte do produkcji materiały i bezpieczeństwo użytkowania. Uzyskane informacje wskazują, że najczęściej polecanym przez użytkowników sekatorem teleskopowym jest Fiskars Żyrafa UP86. Model ma szeroki zakres regulacji, co pozwala dostosować go do potrzeb konsumenta. Rączkę pokryto antypoślizgową powłoką, co wpływa na bezpieczeństwo użytkowania. W rezultacie nie musimy się obawiać, że produkt wypadnie nam z rąk. Bezpieczeństwo zapewnia także zamek blokujący ostrze. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, szczególnie podczas przenoszenia narzędzia. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się sekator teleskopowy Gardena StarCut Comfort 410 BL. Produkt niewiele waży, więc łatwo utrzymać go w dłoniach. Do produkcji modelu wykorzystano dobre gatunkowo materiały, co przekłada się na długi czas użytkowania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt wykonano z dobrych gatunkowo materiałów. Ostrze tnące pozwala przeciąć nawet twarde i grube gałęzie. Regulowana długość umożliwia dostosowanie sekatora do danego krzewu lub drzewa. Antypoślizgowa rączka znacznie ułatwia nam długotrwałą pracę.

Wady

Niektórzy użytkownicy sekatora uważają, że jest nieco za ciężki. Podczas podcinania wysokich krzewów będziemy musieli robić sobie częste przerwy, aby zbytnio nie obciążać mięśni.

Podsumowanie

Jest to model z regulacją długości - nawet do 400 cm. Urządzenie wyposażono w taśmę transmisyjną. Produkt został zabezpieczony przed działaniem korozji. Chociaż nie jest to model bez wad, cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Większość z nich twierdzi, że to inwestycja na długie lata.

Drugi wybór

Zalety

Sekator jest bardzo wygodny i dobrze obcina się nim gałęzie, nawet te na wysokości ponad 4 m. Narzędzie ma regulację zakresu pracy. Jest ono też lekkie i bardzo poręczne, a do tego ostrze ma blokadę, która jest niezwykle przydatna, gdy mamy dzieci.

Wady

Problemem może okazać się czyszczenie produktu. Pielęgnacja narzędzia wymaga od nas pewnej uwagi i dokładności, aby nie doszło do awarii.

Podsumowanie

Narzędzie ma regulację zakresu pracy od 230 cm do 410 cm. Sekator pozwala ciąć gałęzie o średnicy maksymalnie 3,2 cm. Ostrze pokryto powłoką antyadhezyjną, która skutecznie zabezpiecza narzędzie przed korozją.

Rozważ też

Zalety

Produkt został wyposażony w bardzo wygodny uchwyt, ułatwiający nam pracę. Model ten jest łatwy w pielęgnacji, a do tego trwały. Sekator waży niespełna kilogram, co pozwala nam na wielogodzinną pracę bez nadwyrężenia rąk.

Wady

Narzędzie nie najlepiej radzi sobie z bardzo miękkimi gałęziami i pnączami. Sekator nie jest też w stanie przeciąć bardzo grubych gałęzi.

Podsumowanie

Sekator ma zasięg do około 3,5 m. Antypoślizgowa rączka znacznie ułatwia pracę. Ostrze narzędzia jest pokryte powłoką antykorozyjną. Mimo pewnych wad model jest pozytywnie oceniany przez konsumentów.

 

 

Najlepsze sekatory teleskopowe w 2024 roku

 

Aby zachować piękny wygląd podwórka, należy przycinać drzewa i krzewy. Służy to również zwiększeniu owocowania roślin. Bezpieczne przycinanie na dużych wysokościach zapewnia sekator teleskopowy. Inwestycja w taki sprzęt pozwoli Ci cieszyć się dorodnymi owocami w lecie. Przy wyborze właściwego modelu należy kierować się jakością wykonania i wielkością zasięgu. Dlatego też przygotowaliśmy ranking sekatorów teleskopowych, który przybliży Ci najciekawsze oferty dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Fiskars UP86 115560

 

Nasz ranking rozpoczynamy prezentacją modelu Fiskars UP86 115560. Produkt ten służy do obcinania gałęzi. Długość sekatora jest regulowana od 240 cm do 410 cm. Narzędzie pozwala na przycinanie korony drzew bez użycia drabiny. Zostało ono wyposażone w obrotową głowicę i mocny mechanizm tnący, który z łatwością przecina świeże drewno.

Taśma transmisyjna znajduje się we wnętrzu urządzenia. Dzięki temu nie haczy o gałęzie i pozwala na bezpieczne użytkowanie sprzętu. Konstrukcja tego sekatora jest wysokiej jakości. To sprawia, że model jest wytrzymały.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze i pozwala na szybkie obcinanie gałęzi. Ostrze pokryte jest powłoką PTFE, która jest odporna na korozję i zmniejsza tarcie podczas cięcia. Narzędzie wyposażone jest w antypoślizgową rączkę, która ułatwia jego obsługę na wysokościach.

Waga tego modelu wynosi 1,9 kg. Ten najlepszy sekator teleskopowy cieszy się pozytywnymi opiniami wśród konsumentów. Twierdzą oni, że jest to wygodny w użyciu sprzęt.

Sekator teleskopowy Fiskars Żyrafa UP86 jest przeznaczony do ścinania gałęzi o maksymalnej średnicy 32 mm. Długość produktu wynosi 240 cm, a jego szerokość – 10, 2 cm.

 

Zalety

Wygoda: Sekator jest wygodny w użytkowaniu. Wszystko za sprawą łatwej regulacji długości produktu. Sporą zaletą, wpływającą na komfort pracy, okazuje się także ruchoma głowica. Element ten umożliwia precyzyjne cięcie.

Bezpieczeństwo: Model wyposażono w mechanizm blokujący. Zabezpieczenie to jest niezwykle przydatne, szczególnie jeśli mamy małe dzieci.

Antypoślizgowa powłoka: Rączka została pokryta antypoślizgową powłoką, dzięki której użytkownik ma zapewniony pewny chwyt. Nie ma obaw o to, że sekator wypadnie nam z dłoni w trakcie pracy.

Jakość: Do produkcji ostrza wykorzystano dobrej jakości stal nierdzewną. Materiał ten wykazuje dużą odporność na wgniecenia i zarysowania. To daje gwarancję, że nie będziemy musieli zbyt szybko wydawać pieniędzy na nowe narzędzie.

Waga: Aluminiowa konstrukcja sekatora sprawia, że produkt nie waży zbyt dużo. W efekcie utrzymanie go w dłoniach nie jest trudne.

 

Wady

Rękojeść: W pojedynczych opiniach możemy przeczytać, że rączka została wykonana z nie najlepszych tworzyw. W związku z tym rękojeść stosunkowo szybko się niszczy.

 

 

 

 

Gardena Comfort 410 BL

 

Kolejnym produktem prezentowanym w naszym zestawieniu jest sekator Gardena Comfort 410 BL. Model ten pozwala na obcinanie gałęzi w wysokich i niskich partiach drzewa. Sprawdzi się on również do przycinania krzewów. Długość sekatora można regulować w zakresie od 230 co do 410 cm. To pozwala na zasięg do 6,5 m. Maksymalna średnica cięcia wynosi 3,2 cm.

Narzędzie zrobione zostało z wysokiej jakości aluminium. Dzięki temu sprzęt jest lekki. Ostrze tego modelu było szlifowane i zostało pokryte powłoką antyadhezyjną, która chroni przed korozją i zapewnia komfort cięcia. Nożyce są łatwe w utrzymaniu czystości. Sprzęt wyposażony jest w rączkę antypoślizgową, która pozwala na pewne cięcia nawet na dużych wysokościach.

Taśma transmisyjna została wbudowana w narzędzie, co pozwala na operowanie w koronach drzew, bez ryzyka zaplątania się w gałęzie.

Ostrze sekatora można zablokować, co pozwala na bezpieczne transportowanie sprzętu. Użytkownicy doceniają to narzędzie za solidne wykonanie, które pozwala na wiele lat pracy.

Gardena StarCut Comfort 410 BL to sekator teleskopowy do cięcia gałęzi o maksymalnej grubości 32 mm. Długość produktu można regulować w zakresie od 230 cm do 410 cm.

 

Zalety

Kąt cięcia: Możliwość regulowania kąta cięcia pozwala dostosować sekator do aktualnych potrzeb konsumenta. Dzięki temu model jest funkcjonalny.

Blokada: Prezentowane narzędzie zostało wyposażone w praktyczną blokadę. W związku z tym przenoszenie produktu jest bezpieczne. Nie ma obaw, że dotykając ostrza przez nieuwagę skaleczymy się.

Wygoda: Model ma wygodną, dobrze wyprofilowaną rączkę. Element ten pokryto antypoślizgową powłoką, co zapewnia dobry chwyt. Dodatkowo sekator niewiele waży, więc utrzymanie go w dłoniach nie jest trudne.

Gwarancja: Produkt objęty jest 25-letnią gwarancją producenta. Stanowi to potwierdzenie, że sekator wykonano z mocnych, odpornych na uszkodzenia tworzyw. Możemy być pewni, że narzędzie będzie nam służyło przez wiele lat.

 

Wady

Regulacja: Niektóre osoby twierdzą, że czasami regulacja długości bywa skomplikowana, ponieważ mechanizm się zacina. Takie komentarze nie zdarzają się jednak często.

 

 

 

 

Fiskars UP82 115360

 

Następnie prezentujemy model Fiskars UP82 115360. Produkt ten sprawdzi się do obcinania gałęzi drzew i krzewów. Pozwala on na dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Narzędzie wykonane zostało z wysokiej jakości materiałów. Ostrza są szlifowane i pokryte powłoką PTFE, która chroni przed korozją i zmniejsza tarcie w trakcie cięcia.

Sprzęt waży 0,87 kg, więc jest stosunkowo lekki i nie męczy ręki. Długość tego modelu wynosi 158 cm. To pozwala na zasięg do około 3,5 m. Sekator idealnie sprawdza się w zestawie z przedłużką, dzięki której można osiągnąć większy zasięg. Produkt został wyposażony w antypoślizgową rączkę, która zapewnia użytkownikowi mocny chwyt.

Taśma transmisyjna poprowadzona została we wnętrzu narzędzia, co eliminuje ryzyko zaplątania w gałęzie. Opinie o sekatorach teleskopowych producenta Fiskars są bardzo pozytywne. Użytkownicy twierdzą, że sprzęt ten jest praktyczny i dobrze tnie nawet grubsze drewno.

Sekator Fiskars Żyrafa UP82 ma długość – 158 cm i szerokość – 10,2 cm. Waga produktu wynosi 0,87 kg, a maksymalna średnica ciętych gałęzi to 32 mm.

 

Zalety

Rączka: Z uwagi na to, że rączkę pokryto antypoślizgową powłoką SoftGrip użytkownik nie musi się martwić o to, że narzędzie wypadnie mu z rąk w trakcie pracy. Zdaniem wielu osób rękojeść jest dobrze wyprofilowana, dzięki czemu praca z użyciem sekatora jest przyjemna.

Ostrze: Wykonane z mocnych materiałów ostrze jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przez długi czas element ten pozostaje odpowiednio ostry, co sprawia, że pielęgnacja ogrodu przebiega bez problemu.

Bezpieczeństwo: Użytkownik ma zapewnione bezpieczeństwo użytkowania nie tylko przez antypoślizgową rączkę, ale też zamek blokujący ostrze. W efekcie zarówno praca z narzędziem, jak i jego przenoszenie nie stanowi zagrożenia.

 

Wady

Taśma: W opiniach niektórych konsumentów można przeczytać, że zamknięta w środku taśma poruszające ostrza jest wykonana z delikatnych materiałów, więc nietrudno ją uszkodzić.

 

 

 

 

Yato YT-8842

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym rankingu jest Yato YT-8842. Ten dobry i tani sekator teleskopowy przeznaczony jest do cięcia gałęzi drzew, krzewów i żywopłotów. Produkt ten wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Ostrze zrobione jest ze stali węglowej, która zapewnia dużą twardość.

Urządzenie pozwala na cięcie grubych i świeżych konarów. Sprawdzi się on także w przypadku mokrego drewna. Natomiast ramiona narzędzia są aluminiowe, co zapewnia mu lekkość i wytrzymałość.

Sprzęt waży ok. 2 kg, więc jest dość ciężki, jednakże konstrukcja ramion pozwala na wygodną obsługę. Dla bezpieczeństwa i wygody rączka gumowa została odpowiednio wyprofilowana.

Zasięg modelu można ustawiać od 66 cm do 91 cm. Głowicę można regulować do 180 st.. Produkt pozwala na cięcie gałęzi o średnicy do 4,1 cm. Użytkownicy doceniają to narzędzie za przełożenie, które pozwala na cięcie bez użycia dużej siły.

Yato YT-8842 to dobry sekator teleskopowy do 100 zł. Maksymalna średnica ciętych gałęzi to 41 mm. Produkt wykonano m.in. ze stali. Model waży 1,9 kg.

 

Zalety

Ostrza: Zrobione ze stali węglowej ostrza są niezwykle wytrzymałe. Elementy te przez długi czas zachowują swoje właściwości tnące – pozostają odpowiednio ostre, więc dobrze radzą sobie z cięciem gałęzi.

Rączka: W związku z tym, że rączkę pokryto antypoślizgowym materiałem użytkownik ma zapewnione bezpieczeństwo w trakcie pracy. Pewny chwyt oznacza także precyzję cięcia.

Zastosowanie: Model sprawdzi się do cięcia gałęzi o średnicy do 41 mm. Zdaniem wielu konsumentów narzędzie jest bardziej praktyczne niż inne modele, które przystosowano do pracy z drobniejszymi gałęziami.

 

Wady

Regulacja: Komentarze konsumentów wskazują, że regulacja długości produktu bywa trudna i zajmuje dużo czasu.

Waga: Część użytkowników twierdzi, że narzędzie mogłoby być nieco lżejsze. Wtedy praca z jego użyciem byłaby bardziej komfortowa i mniej męcząca.

 

 

 

 

Fiskars Junior 115350

 

Nasz ranking zamykamy prezentacją modelu FIskars Junior 115350. Sekator ten przeznaczony jest do obcinania gałęzi i konarów drzew, krzewów i żywopłotów. Długość tego sprzętu wynosi 161 cm, co pozwala na zasięg na około 3,5 m. Głowicę można regulować do 260 st.. Narzędzie waży 0,78 kg, więc jest dość lekkie i pozwala na użytkowanie bez dużego zmęczenia ramion.

Model wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Konstrukcja jest aluminiowa, co pozwala na zachowanie lekkości i trwałości. Ostrze jest metalowe pokryte antykorozyjną powłoką PTFE, która jednocześnie zmniejsza tarcie w trakcie cięcia. Taśma transmisyjna została poprowadzona we wnętrzu sekatora, co pozwala na szybkie i precyzyjne cięcia na dużych wysokościach.

W tym modelu wykorzystano ostrze kowadełkowe, które sprawdza się do cięcia suchych gałęzi. Urządzenie to przeznaczone jest do obcinania gałęzi o średnicy do 3,2 cm. Sprzęt został wyposażony w antypoślizgową rączkę, która pozwala na wygodną obsługę sekatora. Użytkownicy doceniają ten model za ergonomiczne ramiona.

Sekator teleskopowy Fiskars Żyrafa Junior jest przeznaczony do cięcia gałęzi o średnicy do 32 mm. Produkt wyposażono w ostrza kowadełkowe wykonane ze stali nierdzewnej.

 

Zalety

Taśma transmisyjna: Znajdująca się wewnątrz sekatora taśma transmisyjna jest odpowiednio zabezpieczona i nie wymaga regulacji. Ułatwia to pracę.

Ostrze: Produkt ma ostrze kowadełkowe, które według konsumentów świetnie radzi sobie z cięciem suchych gałęzi.

 

Wady

Dla amatorów: W pojedynczych opiniach można przeczytać, że prezentowane narzędzie jest odpowiednie dla amatorów. Jeśli jesteś ogrodnikiem z zawodu, może się okazać, że ten model nie spełni Twoich oczekiwań.

Rączka: Pewna grupa Internautów zaznacza, że rączka powinna być lepiej wyprofilowana.

 

 

 

 

Jakie sekatory teleskopowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dbanie o schludny wygląd ogrodu jest dość ciężkim zadaniem. Szczególnie, jeśli znajduje się w nim dużo drzew i krzewów. Jest to zwłaszcza ważne po zimie, gdy stopniały śnieg odsłania zniszczone gałęzie i pędy. Niestety, usuwanie gałęzi i pędów przy pomocy rąk jest bardzo trudne. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakup sekatorów. Urządzenia tego typu pozwalają na szybkie usunięcie niechcianych pnączy lub też przycięcie kilku gałęzi. Zakup takiego sprzętu nie jest rzeczą prostą, dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, który podpowie Ci, jakie sekatory teleskopowe wybrać, aby praca w ogrodzie poszła Ci znacznie sprawniej.

Rodzaje urządzeń

W sklepach możesz znaleźć różne rodzaje sekatorów, od modeli ręcznych, elektrycznych po spalinowe. Drugi i trzeci typ sprzętów, cechuje się dużą wydajnością i dlatego przeznaczone są do dużych posesji otoczonych żywopłotem. Właściciele domków jednorodzinnych, którzy w swoich ogrodach posiadają kilka krzewów i niewiele drzew, decydują się raczej na zakup modeli manualnych, gdyż ich obsługa jest bardzo prosta.

Pod względem mechanizmu tnącego, modele ręczne możemy podzielić na sprzęty kowadełkowe, czyli jednoostrzowe lub też nożycowe – dwuostrzowe. Pierwszy typ produktów cechuje się tym, że posiada tylko jedno ostrze. Co więcej, w czasie pracy nie wymaga dużego nacisku, dlatego nawet osoby o mniejszej sile będą w stanie obsługiwać to urządzenie. Modele te przeznaczone są do usuwania gałęzi i pędów. Zaletą przyrządów nożycowych jest to, że oferują większą precyzję cięcia. Zatem wiele osób używa ich do wycinania kształtów zwierząt w swoich żywopłotach czy krzakach.

 

Sekatory dostosowane do grubości pędu

Jak zapewne wiesz, stare i młode gałęzie charakteryzują się inną grubością. Z tego powodu, do ścinania poszczególnych pędów używamy innych przyrządów. Do usuwania cienkich pni oraz łodyg kwiatów, przeznaczone są sekatory jednoręczne, czyli krótkie. Z kolei nieco grubsze gałęzie, których średnica dochodzi do 5 cm, powinny zostać ścięte przez sprzęty dwuręczne.

Jeśli pędy, które chcesz usunąć znajdują się na dużej wysokości, warto zdecydować się na użycie modelu tyczkowego z wysięgnikiem teleskopowym. Dzięki takim produktom, nie będziesz musiał korzystać z drabiny. Zdecydowanie zwiększy to Twoje bezpieczeństwo podczas pracy.

 

Zasięg pracy

Jeśli zastanawiasz się, jaki sekator teleskopowy jest najlepszy, odpowiedź brzmi: taki o dużym zasięgu pracy. Jeśli na swojej działce, masz dużo wysokich drzew, warto zainwestować w model, którego długość wynosi 6 m. Takie urządzenie sprawi, że podczas stania na stabilnym podłożu, będziesz mógł usuwać niechciane gałęzie. Jeśli jednak w Twoim ogrodzie, występują jedynie niewielkie sadzonki, polecamy inwestycję w sekator o zasięgu pracy do 3 m.

 

Ostrze

Kupując sekator, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na znajdujące się w nim ostrze. Aby zapewnić głębokie i gładkie cięcie, powinno być ono bardzo ostre. Polecane są sprzęty wykonane z dobrych i solidnych materiałów, jak stal nierdzewna lub węglowa. Użycie tych tworzyw zapewnia dużą trwałość. Sprawia to, że sekatory mogą być używane przez wiele lat. Niektóre modele pokrywane są specjalną powłoką PETE, która dodatkowo minimalizuje tarcie w czasie cięcia.

 

Wygoda użytkowania

Kolejnym, ważnym kryterium, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu jest wygoda użytkowania. Istotna jest ergonomia uchwytu i to, by sekator dobrze leżał w dłoni. Rączki powinny być specjalnie wyprofilowane, a także pokryte specjalnym, antypoślizgowym materiałem. Dzięki temu, w czasie pracy nie wyślizgną nam się z dłoni.

Aby zapewnić sobie wygodne użytkowanie, warto upewnić się, czy interesujący Cię sprzęt posiada mechanizmy minimalizujące cięcie. Dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu wyposażonego w dźwignię. Pomoże Ci to zredukować zmęczenie ramion i dłoni.

 

Waga

Aby korzystanie z urządzenia było proste, koniecznie musisz przyjrzeć się jego wadze. Jeśli masz w ogrodzie dużo drzew i krzewów, długa praca z ciężkim przyrządem może zakończyć się nadwyrężeniem nadgarstków. Z tego względu, polecane są sekatory wykonane z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym, gdyż cechują się solidną budową i niewielkim ciężarem.

Bezpieczeństwo pracy

Za sprawą ostrych noży, sekatory są dość niebezpiecznymi narzędziami. Skaleczenie się takim modelem może zostawić bliznę. Dlatego też radzimy zakupić sprzęt, który posiada specjalną blokadę. Pozwala ona na zabezpieczenie ostrza. Dzięki temu, nawet gdy dzieci znajdą przyrząd, to nie skaleczą się nim.

 

Sekatory teleskopowe w dobrych cenach

Decydując się na zakup takiego urządzenia, należy kierować się przede wszystkim rodzajem ostrza. To bowiem ten element, decyduje o efektywnej pracy modelu. Jeśli zostanie ono wykonane z tanich, złej jakości materiałów, to po kilku użyciach zupełnie się stępi. Dlatego dobrze jest zainwestować w wysokiej jakości sekator, wykonany ze stali węglowej. Zwróć również uwagę na rodzaj roślin, jakie znajdują się w Twoim ogrodzie. Im grubsze pędy i gałęzie, tym bardziej profesjonalny sprzęt będziesz musiał zakupić. Pamiętaj, że modele teleskopowe są droższe niż ich mniejsze odpowiedniki, gdyż oferują dużo większą funkcjonalność pracy.

Ceny takich narzędzi wahają się od 150 zł do aż 300 zł. Uzależnione są od wielkości, jakości ostrza oraz producenta.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ