Ranking 6 najlepszych pił łańcuchowych elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Piła łańcuchowa elektryczna – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Piła łańcuchowa przyda się podczas wykonywania prac w ogrodzie, czy też cięcia drewna do kominka. Pilarkę łańcuchową elektryczną Makita UC3541A wyposażono w silnik o mocy 1800 W. Jej prowadnica ma długość 35 cm, dlatego przy pomocy tego urządzenia jesteśmy w stanie swobodnie ciąć gałęzie oraz klocki drewniane o grubości do 50 cm. Piła jest łatwa w obsłudze. Rękojeść, w którą ją wyposażono jest bardzo wygodna. Model Bosch AKE 30 S wyposażono w silnik 1800 W. Zastosowany w nim chromowany łańcuch cechuje się wysoką jakością wykonania. Waga piły wynosi jedynie 3,9 kg. Jest to nie tylko lekkie, ale również bardzo wygodne urządzenie.

6 najlepszych pił łańcuchowych elektrycznych. Opinie w 2024 roku 

 

Ranking elektrycznych pił łańcuchowych jest miejscem, w którym znajdują się narzędzia przeznaczone do przycinania drzew oraz krzewów, a także cięcia opału. Każdy z zawartych w nim produktów cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. Prezentowane zestawienie powstało na podstawie znajdujących się na portalach internetowych ocen użytkowników. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie bardzo dobrze się sprawdza w sezonie przycinania drzew w ogrodach oraz sadach, a także do przygotowywania drewna na opał. W pompce olejowa, w którą wyposażono prezentowany model, można ustawić wydajności smarowania. Uchwyt wyprofilowano w taki sposób, aby nawet podczas ciężkiej pracy nie sprawiał dyskomfortu.

Wady

Część użytkowników twierdzi, że uchwyt urządzenia jest niewygodny. Jest to w szczególności zauważalne podczas przecinania grubszych elementów.

Podsumowanie

Wymiary urządzenia wynoszą: 45,5 cm x 24,5 cm x 20 cm (długość prowadnicy - 35 cm), a waga - 4,7 kg. Moc znamionowa to 1800 W. Pojemność zbiornika oleju do łańcucha wynosi 0,2 l.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma bardzo trwałą konstrukcję, co sprawia, że użytkownik może przez wiele lat swobodnie cieszyć się jego użytkowaniem. Niewielka waga oraz dobrze wyprofilowany kształt modelu sprawia, że wykonywana praca nie jest bardzo uciążliwa. Długa prowadnica sprawia, że bez większego problemu możemy przecinać grubsze elementy.

Wady

Konsumenci nie są zadowoleni z zastosowania w urządzeniu ręcznego systemu naciągania łańcucha. Proces prawidłowego ustawienia łańcucha jest dla części osób bardzo skomplikowany.

Podsumowanie

Moc urządzenia wynosi 1800 W. Długość prowadnicy to 30 cm. Waga całkowita prezentowanego urządzenia wynosi 3,9 kg. Łańcuch wchodzący w skład zestawu jest chromowany.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie ma bardzo trwałą konstrukcję, co sprawia, że użytkownik może przez wiele lat swobodnie cieszyć się jego użytkowaniem. Niewielka waga oraz dobrze wyprofilowany kształt modelu sprawia, że wykonywana praca nie jest bardzo uciążliwa. Długa prowadnica sprawia, że bez większego problemu możemy przecinać grubsze elementy.

Wady

Konsumenci nie są zadowoleni z zastosowania w urządzeniu ręcznego systemu naciągania łańcucha. Proces prawidłowego ustawienia łańcucha jest dla części osób bardzo skomplikowany.

Podsumowanie

Moc urządzenia wynosi 1800 W. Długość prowadnicy to 30 cm. Waga całkowita prezentowanego urządzenia wynosi 3,9 kg. Łańcuch wchodzący w skład zestawu jest chromowany.

 

Piła łańcuchowa elektryczna Makita

 

1. Pilarka łańcuchowa Elektryczna Makita UC3541A

 

Elektryczna piła łańcuchowa Makita swoje zastosowanie znajdzie w sadach, ogrodach oraz podczas przygotowywania drewna na opał. Wymiary modelu wynoszą: Długość – 45,5 cm, szerokość – 24,5 cm, wysokość – 20 cm. Jego waga to 4,7 kg. Długość prowadnicy wynosi 35 cm. Dzięki temu możemy przecinać nawet grube gałęzie oraz klocki drewna.

Uchwyt służący do trzymania urządzenia w ręce skonstruowano w taki sposób, aby użytkownik nie odczuwał dyskomfortu podczas pracy. Ergonomiczna oraz bardzo dopracowana konstrukcja w połączeniu z niewielką wagą sprawiają, że praca z urządzeniem jest o wiele przyjemniejsza oraz łatwiejsza. 

Zarówno osoby początkujące, jak i ci, którzy od wielu lat pracują z tego typu urządzeniami, chętnie decydują się na wybór właśnie tego modelu. Wynika to z tego względu, że wyróżnia się ono niezawodnością działania. Dodatkowo automatyczny system smarowania łańcucha sprawia, że użytkownik nie musi wykonywać wielu prac przy konserwacji produktu.

 

 

 

 

Piła łańcuchowa elektryczna Bosch

 

2. Piła Elektryczna Bosch AKE 30 S

 

Elektryczna piła łańcuchowa Bosch wyposażona jest w silnik o mocy 1800 W. Łańcuchy, które wchodzą w skład zestawu, pokryte są chromem, dzięki czemu użytkownik ma możliwość ciągłej pracy bez powstawania usterek spowodowanych wykorzystaniem niskiej jakości materiałów. 

Model wraz z łańcuchem oraz prowadnicą waży jedynie 3,9 kg. Z tego względu jest to bardzo lekkie oraz poręczne urządzenie. Stalowe zęby umieszczone na prowadnicy mogą mocno utrzymywać przecinany materiał, zapewniając pełne bezpieczeństwo podczas pracy.

Opinie o elektronicznych piłach łańcuchowych Bosch AKE 30 S są bardzo pozytywne. Model ten swoje uznanie zawdzięcza wysokiej jakości wykonania oraz długiej żywotności. Urządzenie działa bardzo sprawnie. Prędkość przesuwu łańcucha podczas pracy wynosi 9 m/s.

 

 

 

 

Piła łańcuchowa elektryczna na wysięgniku

 

3. Elektryczna Piła łańcuchowa na Wysięgniku Black&Decker PS7525

 

Elektryczna piła łańcuchowa na wysięgniku to urządzenie wyposażone w silnik o mocy 800 W. Prowadnica ma długość 25 cm. Zamontowana jest ona dodatkowo na wysięgniku, dzięki czemu bez większego problemu możemy obcinać wyższe partie drzew, do których nie możemy samodzielnie dosięgnąć z ziemi.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup prezentowanego modelu są bardzo zadowoleni z podjętej decyzji zakupowej. Twierdzą oni, że jest to dobra elektryczna piła łańcuchowa. Wyposażono ją w duży oraz bardzo łatwy do uzupełnienia zbiornik na olej, skonstruowany w taki sposób, aby do minimum ograniczyć wyciekanie oraz rozlewanie się oleju.

Produkt wyposażono w obrotową głowicę, która jest na tyle funkcjonalna, że użytkownicy mogą bez większego problemu dostać się do najtrudniej dostępnych miejsc i przyciąć odpowiednie elementy rośliny. System samoczynnego smarowania łańcucha zmniejsza szybkość zużycia tego elementu oraz gwarantuje bardziej intensywne cięcie.

 

 

 

 

Piła łańcuchowa elektryczna Husqvarna

 

4. Piła Husqvarna K 6500 Chain 967108501

 

Dla osób szukających droższych modeli, wartą uwagi jest piła łańcuchowa elektryczna Husqvarna K 6500 Chain 967108501. Urządzenie wyposażono w wysokiej jakości technologię, która sprawia, że może przecinać elementy liczące nawet 45 cm grubości. Dzięki temu mamy możliwość wykonywania nacięć o wymiarze 11 cm x 11 cm.

Model ten, jak na piły łańcuchowe elektryczne jest ciężkim urządzeniem. Jego waga sięga 12,5 kg. Wbudowany mechanizm – agregat, umożliwia automatyczną optymalizację mocy oraz prędkości obrotowej.

Konsumenci chętnie decydują się na zakup tego modelu. Test elektrycznych pił łańcuchowych wykazał, że produkt ten może przeciąć jednostronnie bardzo grube elementy drewna, których wysokość może wynosić nawet 45 cm. Jak na urządzenie elektryczne jest to bardzo imponujący wynik, dlatego też wiele osób pomimo wysokiej ceny decyduje się na zakup właśnie tego modelu.

 

 

 

 

Piła łańcuchowa elektryczna akumulatorowa

 

5. Piła łańcuchowa Akumulatorowa 18V Bosch UniversalChain 18 06008B8001

 

Piła łańcuchowa elektryczna akumulatorowa Bosch UniversalChain 18 06008B8001 wyposażona jest w olej do smarowania łańcucha (80 ml), łańcuch, osłonę łańcucha oraz drążek prowadzący. Napięcie akumulatora modelu wynosi 18 V. Waga całkowita prezentowanego urządzenia wynosi 3 kg.

Produkt wyróżnia się dużą funkcjonalnością. Zastosowano w nim takie rozwiązania, jak: System SDS, Quick Stop, automatyczne smarowanie, osłona Protector oraz zamontowano wskaźnik informujący użytkownika o poziomie naładowania urządzenia. Uchwyt jest bardzo solidnie wykonany. Jest nie tylko bardzo stabilny, ale również wygodny do uchwycenia. 

Pilarka działa bardzo sprawnie. Prędkość łańcucha podczas przecinania drewna wynosi 4,5 m/s. Produkt znajduje swoje zastosowanie głównie do wykonywania prac przydomowych, takich jak przycinanie krzewów, drzew, ale również do pracy w sadach, czy też przygotowywania drewna na opał.

 

 

 

 

Piła łańcuchowa elektryczna NAC

 

6. Piła Elektryczna NAC CE20-NS-H 2000W 

 

Elektryczna piła łańcuchowa NAC wyposażona jest w mocny, niezawodny oraz cechujący się bardzo cichą pracą silnik. Jej moc liczy 2000 W. Bardzo dobrze sprawdza się w różnych pracach związanych z cięciem drzewa. Urządzenie jest bardzo lekkie. Waży jedynie 4,5 kg. 

Produkt wyposażono w bardzo wygodny uchwyt, dzięki któremu praca z urządzeniem jest nie tylko o wiele przyjemniejsza, ale również bezpieczniejsza. Zastosowanie szybkiego hamulca bezwładnościowego może zatrzymać pracę wprowadzonego w ruch łańcucha po 12 s od momentu, w którym wyłączymy pilarkę.

Wielu użytkowników jest bardzo zadowolonych z zakupu tego produktu. Według nich jest to dobra i tania piła łańcuchowa elektryczna. Twierdzą, że produkt jest bardzo funkcjonalny. Przykładowo zastosowane w nim przeźroczyste okienko ułatwia kontrolę poziomu oleju. Czynnikiem, który sprawia, że pilarka cieszy się dużym zainteresowaniem, jest użytkowanie jej nie tylko na zewnątrz, ale również w zamkniętych pomieszczeniach.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką piłę łańcuchową elektryczną kupić?

 

Wykonując prace ogrodowe, czy też przygotowując drzewo na opał, warto zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenia, zwane pilarkami. Przy ich pomocy możemy w dużym stopniu zmniejszyć czas wykonywanych czynności związanych z pracą z drewnem, a także sprawić, że będą one mniej skomplikowane, a zarazem wykonane z większą dokładnością. Decydując się na zakup odpowiedniego modelu, wiele osób zastanawia się, jaka jest najlepsza elektryczna piła łańcuchowa? W celu udzielenia odpowiedzi na to pytanie stworzyliśmy poradnik zakupowy, w którym zawarte są wszystkie najbardziej istotne informacje.

Rodzaje pił łańcuchowych

Piła służy do wykonywania takich czynności, jak: Ścinanie drzew, przygotowywanie drewna na opał, a także do przycinania drzew ogrodowych. Wszystkie te czynności możemy wykonać w bardzo szybki sposób, nie oddając dużego zapasu własnej energii. Konsumenci zastanawiają się, jaką elektryczną piłę łańcuchową wybrać? Jednak warto zwrócić uwagę, że oprócz tego rodzaju pilarek na rynku możemy spotkać także modele spalinowe. Pewnie zastanawiasz się, czym się od siebie różnią. Poniżej zamieściliśmy kilka kluczowych informacji dotyczących każdego z dwóch wymienionych rodzajów.

Elektryczne – modele są na stałe podłączone do przewodu zasilającego. W ich przypadku nie musimy obawiać się szkodliwych spalin wydostających się z urządzenia. Dodatkowe modele elektryczne nie emitują wysokiego poziomu hałasu. Są one bardzo lekkie i wygodne w użytkowaniu. Nie emitują drgań, dlatego dobrze sprawdzają się do wykonywania bardziej precyzyjnych oraz wymagających prac. Są najczęściej wykorzystywane przez osoby prywatne do wykonywania przydomowych prac w ogrodach oraz mniejszych sadach.

Spalinowe – modele te są zwykle wyposażone w silnik dwuwarstwowy. Zasilany jest on przy pomocy mieszanki benzyny oraz oleju. Urządzenia te mają zwykle wyższą moc niż produkty elektryczne. Z tego względu wykorzystywane są głównie do wykonywania bardziej wymagających prac. Ponadto ich konstrukcja jest nieco masywniejsza, a zarazem cięższa i mniej wygodna. Piły spalinowe są bezprzewodowe, dlatego nie musimy się obawiać o długość kabla oraz wszelkie ograniczenia z tym idące. 

 

Parametry

Najlepsza elektryczna piła łańcuchowa to taka, która w pełni spełnia wszystkie oczekiwania użytkownika. Decydując się na zakup urządzenia do cięcia, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Są nimi:

♦ Moc – parametr podawany jest w jednostce kW lub W. W przypadku zakupu urządzenia wykorzystywanego do przydomowych prac nie musimy kupować sprzętu o dużej mocy. W takim przypadku wystarczy 1,2 kW (1200 W). Do bardziej wymagających czynności możemy zdecydować się na zakup pilarek o mocy 1500 – 2400 W.

♦ Zasilanie – większość obecnie dostępnych modeli elektrycznych pił łańcuchowych zasilanych jest napięciem o mocy od 230 V do 240 V. 

♦ Długość prowadnicy – im element jest dłuższy, tym urządzenie jest bardziej funkcjonalne. Najkrótsze będące w sprzedaży modele wyposażone są w prowadnice o długości od 15 cm do 20 cm. Mocniejsze urządzenia mają zwykle prowadnice o długości od 30 cm do 40,6 cm.

♦ Waga – urządzenia są zwykle bardzo lekkie. Ich waga nie przekracza 5 kg. 

♦ Poziom hałasu – dźwięk emitowany przez pilarki elektryczne zwykle oscyluje się w granicach 100 dB.

♦ Funkcje oraz wyposażenie dodatkowe – wiele modeli wyposażonych jest w dodatkowe funkcje, takie jak: Blokadę gazu, ostrzałkę do łańcucha, czy też specjalny uchwyt umożliwiający obcinanie gałęzi w trudno dostępnych miejscach. 

Elektryczne piły łańcuchowe w dobrych cenach

Zakup piły łańcuchowej jest sporą inwestycją. Najtańsze modele, które mogą być wykorzystywane do pracy w zamkniętych pomieszczeniach kosztują ok. 200 zł. Większa część dostępnych urządzeń do cięcia drewna oraz przycinania gałęzi drzew i krzewów sprzedawana jest w podobnym przedziale cenowym, zwykle od 400 zł do 500 zł. Na rynku możemy spotkać także bardziej profesjonalne modele o wysokiej mocy, mogące przecinać jednostronnie bardzo grube elementy drewna (45 cm). Ich cena jest wysoka, może wynieść nawet 20000 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ