Ranking 6 najlepszych odśnieżarek spalinowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 29.01.23

 

Odśnieżarka spalinowa – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na dużej działce w sezonie zimowym niezbędna jest dobra odśnieżarka. Usuwanie śniegu za pomocą łopaty jest męczące i czasochłonne, dlatego lepiej zdecydować się na sprzęt spalinowy. Ciekawą propozycją jest odśnieżarka Nac Murray 6210701×61 B&S 650 Snow Series. Sprzęt ma czterosuwowy, mocny i wytrzymały silnik, który pracuje cicho. Dzięki temu można odśnieżać podjazd w domu nawet bardzo wcześnie rano, bez obawy zbudzenia domowników. Duża szerokość robocza umożliwia szybkie pozbycie się śniegu z posesji. Jeżeli szukasz urządzenia z napędem, dobrym wyborem będzie odśnieżarka Lumag SFR-65. Jest wytrzymała i wydajna, a mocny silnik zapewnia szybkie odśnieżenie nawet dużych powierzchni. Sprzęt można uruchomić ręcznie lub za pomocą rozrusznika.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zaletą odśnieżarki Nac Murray jest wytrzymały silnik o mocy 5,5 KM i pojemności skokowej wynoszącej 190 cm3. Sprzęt pracuje cicho i wydajnie, ma niskie zużycie paliwa. Szerokość robocza wynosi 53 cm, co pozwala szybko odśnieżyć posesję. Maksymalna odległość wyrzutu śniegu to nawet kilka metrów, dzięki czemu podczas pracy nie zaśnieżysz z powrotem podwórka.

Wady

Odśnieżarka Nac Murray nie ma napędu na kołach, dlatego na trudnym terenie lub w dużych zaspach prowadzenie sprzętu jest utrudnione. Ręczny rozruch wymaga wysiłku aby uruchomić sprzęt.

Podsumowanie

Wygodna i łatwa w obsłudze odśnieżarka sprawdzi się na każdej posesji. Duża szerokość robocza i wyrzut zapewniają efektywne usunięcie śniegu z podwórka. Sprzęt ma mocny i wytrzymały silnik, który pracuje wydajnie. Odśnieżarka działa cicho, dzięki czemu można używać jej o każdej porze dnia.

Drugi wybór

Zalety

Odśnieżarka Lumag ma napęd, który umożliwia pracę na każdym terenie. Sprzęt ma mocny silnik 5,5 KM. Elektryczny rozrusznik zwiększa komfort użytkowania. Model Lumag ma wbudowany czujnik oleju, który wskazuje, kiedy trzeba uzupełnić płyn. Odśnieżarkę prowadzi się łatwo, dzięki dużym kołom i skrzyni biegów z pięcioma biegami do przodu i dwoma do tyłu.

Wady

Odśnieżarka jest bardzo ciężka, waży ponad 70 kg, co utrudnia transport sprzętu. Ponadto ma pojemność silnika wynoszącą 3 l, co często nie wystarcza przy odśnieżaniu bardzo dużego terenu.

Podsumowanie

Jeśli masz spore podwórko, a w okresie zimowym trudno je odśnieżyć, dobrym wyborem będzie sprzęt Lumag. Odśnieżarka spalinowa jest łatwa w użytku. Czujnik oleju pozwala kontrolować stan płynu. Odśnieżarka ma mocny i wydajny silnik, a elektryczny rozrusznik usprawnia pracę.

Rozważ też

Zalety

Model odśnieżarki spalinowej Hecht ma wytrzymały silnik o mocy 5,5 KM. Szerokość robocza sprzętu wynosi 56 cm, co pozwala szybko odśnieżyć nawet duże posesje. Komin wyrzutowy ma szeroki zakres regulacji, dzięki czemu można dowolnie ustawić wysokość i odległość wyrzutu. Duże koła ułatwiają prowadzenie odśnieżarki. Skrzynia biegów zapewnia ekonomiczną pracę.

Wady

Sprzęt ma manualny rozrusznik, więc uruchomienie odśnieżarki wymaga wysiłku. Ponadto model Hecht waży prawie 80 kg, przez co transport sprzętu jest utrudniony.

Podsumowanie

Odśnieżarka spalinowa Hecht to dobry wybór do usuwania śniegu z podwórka, dróg i podjazdów. Sprzęt jest ekonomiczny w eksploatacji, a duża szerokość robocza zapewnia sprawne odśnieżanie. Model Hecht jest wygodny w użytkowaniu i łatwy w prowadzeniu.

 

 

6 najlepszych odśnieżarek spalinowych. Opinie w 2023 roku

 

Okres zimowy to czas, gdy trzeba nieustannie usuwać śnieg z podwórka i podjazdu. Manualne odśnieżanie jest czasochłonne, szczególnie na dużych posesjach. Z tego powodu przygotowaliśmy ranking odśnieżarek spalinowych, w którym znajdziesz polecane przez użytkowników modele. Dobry i mocny sprzęt pomoże Ci szybko i efektywnie odśnieżyć podwórko o każdej porze dnia.

 

1. Odśnieżarka Spalinowa bez Napędu Nac Murray 6210701×61 B&S 650 Snow Series

 

Do usuwania śniegu z podwórka dobrze sprawdzi się odśnieżarka spalinowa bez napędu Nac Murray 6210701×61 B&S 650 Snow Series. Sprzęt ma metalową obudowę, odporną na uszkodzenia. Czterosuwowy silnik B&S Snow 650 o mocy 5,5 KM jest wydajny i wytrzymały. Pracuje cicho w każdych warunkach, dzięki czemu odśnieżarki można używać o każdej porze dnia, bez obaw o zakłócanie spokoju domownikom i sąsiadom. Model Nac Murray dobrze sprawdza się na małych podwórkach oraz na dużych posesjach.

Regulowany kanał wyrzutowy może odrzucić śnieg na odległość nawet 10 do 12 m. Szerokość robocza modelu Nac Murray wynosi 53 cm, dzięki czemu sprzęt jest efektywny w odśnieżaniu podjazdów. Odśnieżarka spalinowa Nac ma duże opony o średnicy 23,5 cm, dostosowane do warunków zimowych. Wygodny uchwyt ułatwia prowadzenie sprzętu.

Opinie użytkowników na temat odśnieżarki spalinowej Nac Murray są pozytywne. Konsumenci są zadowoleni ze sprzętu, ponieważ ma mocny silnik, pracuje cicho i wydajnie. Dobra i tania odśnieżarka spalinowa jest łatwa w prowadzeniu i lekka.

 

 

 

 

2. Odśnieżarka Spalinowa z Napędem Lumag SFR-65

 

Do odśnieżania trudnego terenu warto wybrać odśnieżarkę spalinową z napędem Lumag SFR-65. Model ma czterosuwowy silnik OHV Winter o mocy 5,5 KM. Komfort użytkowania zapewnia elektryczny rozrusznik, jednak sprzęt można uruchomić także manualnie. Odśnieżarka spalinowa z napędem ma koła z zimowym bieżnikiem. Dzięki temu sprzęt można łatwo prowadzić nawet na śliskim śniegu. Boczne płozy są regulowane, podobnie jak komin wyrzutu. Odśnieżarka odrzuca śnieg na odległość 8 – 10 m. Szerokość robocza modelu Lumag wynosi 62 cm.

Odśnieżarka sprawdza się na sporych posesjach i do odgarniania śniegu z podjazdu. Czujnik oleju pozwala kontrolować stan płynu w zbiorniku. Model Lumag wyposażono w skrzynię biegów z pięcioma biegami do przodu i dwoma do tyłu. Odśnieżanie po zmroku ułatwiają zamontowane światła LED. Dla większego komfortu użytkowania zastosowano podgrzewane rękojeści przy kierownicy.

Opinie o odśnieżarkach spalinowych Lumag wskazują, że użytkownicy są zadowoleni z wyboru modelu z napędem. Sprzęt jest łatwy w użytkowaniu i zapewnia duży komfort podczas pracy. Mocny silnik umożliwia szybkie i efektywne odśnieżenie posesji.

 

 

 

 

3. Odśnieżarka Spalinowa do Śniegu Hecht 9661 SE

 

Wydajna odśnieżarka spalinowa Hecht 9661 SE to dobry wybór dla każdego. Sprawdzi się do usuwania śniegu z podwórka, podjazdu, czy chodnika. Wyposażono ją w silnik Hecht OHV o mocy 5,5 KM. Skrzynia biegów umożliwia ekonomiczną pracę sprzętu – ma sześć biegów do przodu i dwa do tyłu. Szerokość robocza odśnieżarki to 56 cm, dlatego model Hecht umożliwia szybkie odśnieżenie nawet bardzo dużych powierzchni. Komin wyrzutowy można dowolnie regulować w zakresie do 190 stopni, a maksymalna odległość wyrzutu to 13 m.

Duże koła o wymiarach 13 x 4 cm z bieżnikiem ułatwiają prowadzenie odśnieżarki po śniegu. Sprzęt ma także napęd, dzięki czemu sprawdza się na każdym terenie. Wygodne rękojeści umożliwiają precyzyjne kierowanie modelem Hecht. Spalinowa odśnieżarka do śniegu jest ekonomiczna w użytkowaniu, wygodna i wytrzymała.

Konsumenci polecają zakup modelu Hecht, ponieważ dobrze sprawdza się w każdych warunkach. Wielu użytkowników przeprowadziło test odśnieżarek spalinowych, który wykazał, że produkt Hecht jest wytrzymały i wydajny. Sprzęt skutecznie usuwa śnieg nawet z bardzo dużych działek.

 

 

 

 

Odśnieżarka spalinowa Stiga

 

4. Odśnieżarka Spalinowa Stiga ST Snow Thrower 4262P

 

Jeśli szukasz wydajnej odśnieżarki spalinowej, może zainteresować Cię model Stiga Snow Thrower 4262P. Sprzęt wyposażono w elektryczny rozrusznik, dzięki czemu uruchomienie go jest łatwe i szybkie. Wytrzymały silnik o mocy 7 KM sprawdzi się nawet na dużych przestrzeniach. Szerokość robocza odśnieżarki to 62 cm, dzięki czemu teren można oczyścić szybko i sprawnie. Kierunek wyrzutu można regulować manualnie w zakresie 190 stopni. Odległość wyrzutu śniegu wynosi do 10 m.

Odśnieżarka spalinowa Stiga ma dwa rodzaje płóz, dzięki którym usuwanie śniegu jest łatwe i szybkie. Pracę można dodatkowo usprawnić dzięki skrzyni biegów, w której znajduje się sześć biegów do przodu i dwa do tyłu. Duże koła z zimowym bieżnikiem ułatwiają poruszanie się po zaśnieżonym terenie. Odśnieżarka Stiga jest wytrzymała, odporna na uszkodzenia, z pewnością spodoba się każdemu.

Osoby, które zakupiły odśnieżarkę Stiga, polecają ją innym konsumentom. Użytkownikom podoba się regulowany komin wyrzutowy i dwa rodzaje płóz. Sprzęt jest mocny i wytrzymały, sprawdza się w każdych warunkach.

 

 

 

 

5. Odśnieżarka Lider KZO6561L 

 

Zachęcamy do rozważenia zakupu odśnieżarki Lider KZO6561L, ponieważ jest to wydajny sprzęt do ogrodu. Model wyposażono w silnik Loncin G200F o mocy 4,1 kW. Maksymalny wyrzut śniegu to 11 m, dzięki czemu usuwanie go z podwórka i podjazdu jest łatwe i skuteczne. Duże koła o średnicy 13 cali, czyli 33 cm, ułatwiają kierowanie sprzętem. Model Lider ma szerokość roboczą 61 cm, dzięki czemu sprawdza się do odśnieżania chodników i podjazdów.

Odśnieżarka ma skrzynię biegów z czterema biegami do przodu i jednym do tyłu, co poprawia komfort użytkowania i pozwala zaoszczędzić paliwo. Komin wyrzutowy można ustawiać w zakresie 180 stopni. Odśnieżarka ma ręczny rozruch oraz poziom głośności wynoszący maksymalnie 100 dB.

Dobra odśnieżarka spalinowa Lider jest chętnie polecana przez użytkowników. Konsumenci są zadowoleni z mocy silnika i wydajnej pracy sprzętu. Odśnieżarka jest łatwa w obsłudze i sprawdza się w każdych warunkach.

 

 

 

 

Odśnieżarka spalinowa Al-Ko

 

6. Odśnieżarka Al-Ko 620 E II 112935 

 

W sezonie zimowym przyda się odśnieżarka Al-Ko 620 E II 112935. Sprzęt ma wytrzymały silnik o mocy 6 KM, sprawdza się więc w małych ogrodach i na dużych działkach. Odśnieżarka ma dużą wydajność, ale jest ekonomiczna w eksploatacji. Komin wyrzutowy w modelu Al-Ko jest regulowany i może odrzucać śnieg na odległość nawet 15 m. Duże koła z bieżnikiem mają napęd, który ułatwia poruszanie się po trudnym terenie.

Model Al-Ko wyposażono w elektryczny rozrusznik, dzięki któremu uruchomienie sprzętu jest szybkie i proste, niezależnie od panujących warunków. Szerokość robocza odśnieżarki wynosi 62 cm, co ułatwia oczyszczanie chodników i podjazdów. Model Al-Ko wykonano z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, a kierowanie odśnieżarką nie sprawia żadnych problemów.

Konsumenci są zadowoleni z zakupu odśnieżarki spalinowej Al-Ko i polecają ją innym użytkownikom. Chwalą produkt za komfort użytkowania oraz ekonomiczną pracę. Odśnieżarka jest mocna i wydajna oraz precyzyjnie wykonana. Dzięki temu sprzęt jest trwały i może być użytkowany przez wiele lat.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką odśnieżarkę spalinową kupić?

 

Gdy spadnie śnieg, niezbędne na posesji są sprzęty do odśnieżania. Popularne łopaty wymagają czasu i wysiłku do oczyszczenia pojazdu, podwórka, czy chodnika. Jeśli nie chcesz codziennie zmagać się z ręcznym odśnieżaniem posesji, dobrym wyborem będzie odśnieżarka spalinowa. Odpowiednio dobrany sprzęt usprawni proces usuwania śniegu. W naszym przewodniku znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, jaką odśnieżarkę spalinową wybrać.

Typ odśnieżarki spalinowej

Pierwszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze odśnieżarki spalinowej, jest jej rodzaj. Wyróżnia się dwa typy sprzętów: odśnieżarki jedno- i dwustopniowe. Pierwszy rodzaj to nieduże modele o małej mocy, sprawdzają się na małych przestrzeniach. Odśnieżarki jednostopniowe mają podajnik ślimakowy, który zgarnia śnieg. Sprzęty dwustopniowe są wydajne i mocne, odpowiednie do dużych posesji. Oprócz komina wyrzutowego i podajnika ślimakowego mają także wyrzutnik wirnikowy. Jego zadaniem jest rozdrobnienie śniegu. Modele dwustopniowe dobrze radzą sobie również z mokrym i zamarzniętym śniegiem.

 

Szerokość i wysokość robocza.

Najlepsza odśnieżarka spalinowa to taka, która jest dopasowana do wielkości posesji. Wybierając sprzęt dla siebie, trzeba zwrócić uwagę na szerokość roboczą danego modelu. Zwykle ma ona od 40 do 60 cm. Warto dopasować szerokość odśnieżarki do jej przeznaczenia. Na wąskich chodnikach i podjazdach lepiej sprawdzi się mniejszy sprzęt. Jeśli jednak potrzebujesz odśnieżyć dużą działkę lub plac, warto wybrać odśnieżarkę o dużej szerokości roboczej. Wysokość robocza decyduje o tym, jaką warstwę śniegu można usunąć za pomocą danego sprzętu. W naszej strefie klimatycznej zwykle nie spada więcej niż 30 cm śniegu, dlatego model o takiej wysokości roboczej sprawdzi się na każdej działce.

 

Zasięg wyrzutu

Odśnieżarki spalinowe odrzucają zagarnięty śnieg na bok za pomocą komina wyrzutowego. Kupując model do swojego podwórka, trzeba sprawdzić, jaki jest zasięg wyrzutnika. Na małej działce wystarczy, że będzie on sięgał kilku metrów. Jeśli jednak chcesz oczyścić duży plac lub rozległą posesję, warto wybrać model, którego zasięg wyrzutu to kilkanaście metrów. Zwykle najwyższa możliwa wartość, jaką podają producenci to 15 m. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo rzadko udaje się osiągnąć maksymalny zasięg wyrzutu, ponieważ mokry śnieg jest cięższy i spada bliżej odśnieżarki.

 

Biegi

Zastanawiając się, jaka jest najlepsza odśnieżarka spalinowa, warto zwrócić również uwagę na biegi. Przede wszystkim, dobry sprzęt powinien mieć nie tylko biegi do przodu, ale również wsteczne. Umożliwi to wycofanie odśnieżarki z zaspy lub swobodne nawrócenie nią. Biegi ułatwiają prowadzenie ciężkiego sprzętu w trudnym terenie oraz pozwalają zmniejszyć zużycie paliwa. Dlatego wybierając odśnieżarkę, zwróć uwagę ile ma ona biegów. Im jest ich więcej, tym lepiej sprzęt sprawdzi się w trudnym terenie.

Dodatkowe funkcje

Odśnieżarki to dobre urządzenia na okres zimowy, szczególnie przy dużych opadach śniegu. Zgarniają one śnieg i odrzucają go na odległość kilku metrów. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak połączenie odśnieżarki z zamiatarką, która zamiast wirników ma zamontowaną szczotkę. W efekcie jedynie odsuwa śnieg na bok, dlatego sprawdza się przy oczyszczaniu chodników. Zamiatarko odśnieżarka spalinowa to funkcjonalne urządzenie, które można użytkować przez cały rok. Szczotki dobrze sprawdzą się do zamiatania liści i trawy z chodnika.

Ciekawym udogodnieniem często spotykanym w odśnieżarkach spalinowych jest zamontowane na sprzęcie oświetlenie. Umożliwia ono oczyszczanie podwórka i posesji również po zmroku. W niesprzyjających zimowym warunkach wygodnym rozwiązaniem jest także ogrzewany uchwyt do prowadzenia sprzętu. Dzięki temu ręce nie zmarzną podczas pracy. Na komfort użytkowania wpływają także opony, ich rozmiar i rodzaj bieżnika. Koła powinny być dostosowane do jeżdżenia nawet po bardzo śliskim lub zapadającym się śniegu.

 

Odśnieżarki spalinowe w dobrych cenach

Odśnieżarka spalinowa to duży i ciężki sprzęt, który służy przez wiele sezonów. Dlatego decydując się na zakup, masz pewność, że jest to inwestycja na wiele lat. Wiąże się jednak ona również z wysoką ceną sprzętu. Koszt zakupu odśnieżarki spalinowej to kilka tysięcy złotych. Na cenę wpływa moc silnika, rozmiar sprzętu i dodatkowe udogodnienia. Najtańsze modele można znaleźć za ok. 1 500 zł. Większość dostępnych w sklepach odśnieżarek spalinowych kosztuje od ok. 2 500 zł do ok. 3 000 zł. Najdroższe są modele z mocnym i wydajnym silnikiem, o dużych wymiarach. Ich cena to ok. 3 500 zł. Warto jednak zdecydować się na sprawdzony sprzęt znanego producenta, aby mieć pewność, że wybrana odśnieżarka będzie sprawnie działać przez wiele lat. Dobrze dobrany model usprawni codzienne odśnieżanie podjazdu i posesji, a tym samym podniesie komfort życia.

 

 

FAQ

 

P1: Jakie paliwo stosować do odśnieżarki spalinowej?

Działanie odśnieżarek spalinowych opiera się na spalaniu paliwa dostarczanego do silnika. Wiele osób nie wie jednak, jaki płyn wlać do zbiornika, aby sprzęt dobrze działał. Przede wszystkim paliwo powinno być dobrej jakości, aby nie zatykało filtrów i nie niszczyło silnika. Nie powinno być rozcieńczane i warto zadbać, aby było czyste. Jeśli Twoja odśnieżarka ma silnik dwusuwowy, do zbiornika należy wlać benzynę wymieszaną z olejem w odpowiednich proporcjach. Zwykle sposób przygotowania mieszanki podany jest w instrukcji sprzętu. Do zbiornika odśnieżarek spalinowych z silnikiem czterosuwowym można wlać samą benzynę.  

P2: Jak uruchomić odśnieżarkę spalinową?

Odśnieżarki spalinowe zwykle wyposażone są w jeden z dwóch rodzajów rozrusznika, czasem w oba. Sprzęt może być uruchamiany manualnie lub elektrycznym rozrusznikiem. Przed włączeniem silnika odśnieżarki należy napełnić zbiornik paliwem. Następnie w większości modeli trzeba otworzyć dopływ paliwa i włączyć ssanie. Manetka gazu powinna być ustawiona w pozycji 3/4 gazu. W przypadku manualnego rozruchu należy pociągnąć powoli specjalną linkę przy wyłączonym zapłonie. Kolejnym krokiem jest włączenie zapłonu i mocne pociągnięcie za linkę. Elektryczny rozruch ułatwia zadanie, ponieważ sam uruchamia silnik odśnieżarki spalinowej. Aby rozpocząć pracę ze sprzętem, niezbędne jest włączenie biegu, w zależności od potrzeb, do przodu lub do tyłu.  

 

P3: Ile kosztuje odśnieżarka spalinowa?

Koszt zakupu odśnieżarki spalinowej to zwykle kilka tysięcy. Na cenę sprzętu wpływa wiele czynników, między innymi wielkość, dodatkowe funkcje i udogodnienia, a także jakość wykonania. Odśnieżarka spalinowa powinna być nie tylko dopasowana do rozmiaru działki, ale musi być także wydajna, bezpieczna i wygodna w użytkowaniu. Warto także zainwestować w sprzęt, który będzie ekonomiczny w eksploatacji, ponieważ zaoszczędzone podczas kupna pieniądze trzeba później wydać na paliwo. Lepiej więc wybrać odśnieżarkę, która pozwoli zaoszczędzić benzynę. Najtańsze sprzęty można znaleźć już za 2 000 zł, za wydajniejsze i większe trzeba zapłacić od 3 000 zł do 5 000 zł.

 

P4: Gdzie można kupić odśnieżarkę spalinową?

Odśnieżarka spalinowa to ciężki sprzęt, zwykle ważący powyżej 50 kg, dlatego trudno znaleźć je w przeciętnym sklepie ogrodniczym. Warto jednak sprawdzić ofertę większych marketów, również budowlanych. Niektóre sklepy specjalizują się w dużych sprzętach do prac na działce. Jeśli w pobliżu swojego miejsca zamieszkania nie masz marketu, w którym może znajdować się odśnieżarka spalinowa, warto popatrzeć w Internecie. Sklepy online umożliwią sprawdzenie wszystkich parametrów sprzętu, zapoznanie się z opiniami użytkowników i porównanie ceny. Dzięki temu uda Ci się wybrać najlepszą odśnieżarkę spalinową do swojego ogrodu w korzystnej cenie. Odpowiednio dobrany sprzęt będzie służył przez wiele sezonów, dlatego warto zdecydować się na sprawdzony model znanego producenta.  

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ