Najlepszy opryskiwacz spalinowy plecakowy

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Opryskiwacz ma wygodne szelki, które pomagają w pracy podczas oprysku. Urządzenie ma maksymalny zasięg natrysku 16 m, co zdecydowanie ułatwia pracę. Model ten został wyposażony w funkcję dmuchawy, która pozwala na wszechstronne wykorzystanie jego możliwości.

Wady

Urządzenie jest wykonane ze słabej jakości materiałów, które po pewnym czasie mogą wyblaknąć. Podczas pracy należy uważać, aby nie uszkodzić obudowy.

Podsumowanie

To opryskiwacz ogrodowy w przystępnej cenie. Został wyposażony w dwusuwowy silnik o mocy 3,6 KM i pojemności 59 cm3. Pojemność zbiornika wynosi 14 l, dzięki czemu urządzenie nadaje się do pracy na większej powierzchni.

Drugi wybór

Zalety

Opryskiwacz spalinowy jest niezbędnym narzędziem pracy każdego ogrodnika i rolnika. Został wyposażony w specjalny mechanizm umożliwiający rozpylanie ciekłych substancji i granulatu. Opryskiwacz sprawdzi się również jako dmuchawa, dzięki czemu nie ma konieczności zakupu innych urządzeń.

Wady

Model został wykonany z słabej jakości materiałów, przez co jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Należy uważać również na promienie słoneczne, które niszczą tworzywo.

Podsumowanie

Opryskiwacz z wydajnym silnikiem o mocy 2,13 kW jest idealną propozycją dla osób, które nie szukają specjalistycznego sprzętu. Pojemny 16 litrowy zbiornik pozwala na efektywną pracę.

Rozważ też

Zalety

Opryskiwacz plecakowy ma w zestawie specjalne końcówki, które umożliwiają rozrzut granulatu. Urządzenie zostało wyposażone w komfortowe szelki ułatwiające wielogodzinną pracę w ogrodzie i na roli. Model sprawdzi się w każdych warunkach, został wykonany z dobrej jakości materiałów.

Wady

Pomimo silnika spalinowego z wystarczającym zapasem mocy użytkownicy skarżą się na faktyczną odległość z jaką urządzenie wyrzuca oprysk z dyszy.

Podsumowanie

Dwusuwowy silnik spalinowy o pojemności 41,5 cm3 i mocy 2,9 KM idealnie sprawdzi się w rękach początkującego ogrodnika. Atutem urządzenia jest możliwość oprysku proszkowego.

 

 

Opryskiwacze spalinowe plecakowy – ranking

 

 

Hecht 459

 

Opryskiwacz spalinowy Hecht 459 jest uniwersalnym urządzeniem mogącym służyć rónież jako dmuchawa. Sprzęt jest nowoczesny i praktyczny. Został on wykonany z solidnych tworzyw. Sprzęt ma zasięg 16 m. Opryskiwacz został wyposażony w silnik dwusuwowy o mocy 2,65 Kw i pojemności 59,2 cm3. Zbiornik sprzętu ma pojemność 14 l. Głównymi zaletami produktu są: maksymalny zasięg natrysku 16 m oraz stosunkowo lekka waga (10,5 kg).

W opinii kupujących to jedno z najtrwalszych urządzeń tego typu spośród dostępnych na rynku. Wszystkie jego funkcje działają bardzo dobrze, więc jest to godny polecenia produkt dla poszukiwaczy uniwersalnych sprzętów odpornych na działanie czynników zewnętrznych, w tym również działanie promieni UVA. Ciężar opryskiwacza jest równomiernie rozkładany na całym ciele osoby pracującej, dzięki czemu praca nawet przy pełnym zbiorniku nie jest zbyt męcząca.

 

 

 

 

Yato YT-85140

 

Opryskiwacz spalinowy Yato YT-85140 jest urządzeniem pomocnym w ochronie roślin przed chorobami. Zadowoleni z zakupu sprzętu będą właściciele plantacji i pól uprawnych. Sprzęt można dość szybko przezbroić i wykorzystać np. jako rozrzutnik granulatu.

Po usunięciu siatki z dyszy możemy urządzenie wykorzystać jako dmuchawę. Zbiornik 16 l pozwala na ciągłą, efektywną pracę. Łatwo napełnimy zbiornik, za pomocą dużego wlewu. Opryskiwacz został wyposażony w wygodny i bezpieczny dla zdrowia system nośny, co sprawia, że równomierny rozkład ciężaru podczas pracy nie powoduje zbytniego zmęczenia operatora.

W opinii kupujących to wysokiej jakości sprzęt, który sprawdzi się zarówno u użytkowników prywatnych, jak i u osób, które profesjonalnie zajmują się pielęgnacją wielkopowierzchniowych ogrodów. Sprzęt jest prosty w obsłudze i łatwo go wyczyścić. Nadaje się on zarówno do oprysku roślin na balkonie, jak i grządek oraz upraw roślinnych.

 

 

 

 

Lider YOS 314

 

Model Lider YOS 314 to plecakowy opryskiwacz spalinowy w dobrej cenie, który jest sprzętem przydatnym w ogrodzie, sadzie i wszędzie tam, gdzie należy przeprowadzić oprysk roślin rozmieszczonych na dużym obszarze.

Produkt cechuje lekkość, trwałość i łatwa obsługa. Model jest wydajny – bardzo oszczędnie zużywa stosowane preparaty. Model ma silnik dwusuwowy. Co ciekawe, daje on również możliwość oprysku proszkowego. Pojemność urządzenia to 41,5 cm3. Moc urządzenia to 2,9 KM. Te czynniki pozwalają na wyrzut o długości 12 m. Sprzęt waży 11 kg i został wyposażony w 14 l zbiornik.

Użytkujący sprzęt stwierdzili, że jest to dobry produkt, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Ten prosty w obsłudze model pozwala zadbać o nasze uprawy zarówno te przydomowe, jak i nieco większe, polowe. Ciężar urządzenia jest równomiernie rozkładany na plecach osoby operującej za sprawą szerokich szelek ze specjalnymi nakładkami. Amortyzują one wstrząsy oraz wszelkie, przykre dla ramion odczucia w trakcie korzystania ze sprzętu.

 

 

 

 

Jaki opryskiwacz spalinowy plecakowy wybrać?

 

Spalinowy opryskiwacz plecakowy to sprzęt, dzięki któremu zadbasz o swoje uprawy. Z jego pomocą zabezpieczysz je przed szkodnikami i chwastami lub podlejesz rośliny płynną odżywką. W naszym przewodniku zakupowym znajdziesz informacje, które mogą okazać się przydatne.

Na rynku dostępne są dwa podstawowe opryskiwacze spalinowe, między innymi modele bez wbudowanego baku. Chcąc pracować tym sprzętem wkładamy specjalną rurkę z urządzenia do dowolnego zbiornika z rozcieńczonym opryskiem i rozpylamy ciecz na daną roślinę. Ten sposób sprawdza się tylko w przypadku pracy stacjonarnej na niewielkim obszarze. Znacznie częściej wybieranym modelem jest opryskiwacz z wbudowanym bakiem, którym możemy precyzyjnie opryskać rośliny rosnące na dużej powierzchni.

Ważną cechą urządzenia, która znacznie wpływa na jego efektywność jest moc. Ma ona duże znaczenie, gdy chcemy rozpylić ciecz na dużej wysokości lub w maksymalnie krótkim czasie. Moc waha się tu od 1 KM w urządzeniach dla amatorów do 5 KM w modelach profesjonalnych. Im wyższe wartości podane w tej rubryce danych technicznych, tym lepiej. Weź pod uwagę, że maksymalna moc nie będzie Ci potrzebna przez cały czas. Zdarzy się zapewne, że będziesz chciał opryskać roślinę doniczkową lub coś w niewielkiej odległości od siebie. Dobrze, jeśli opryskiwacz ma specjalne pokrętło, którym mógłbyś regulować ten parametr.

Wielu ogrodników twierdzi, że najlepsze plecakowe opryskiwacze spalinowe są dość lekkie – ważą około 10 kg. Pamiętaj jednak, że ten produkt, który zakładasz na plecy w sklepie, nie zawiera oprysku ani też żadnego, innego płynu. Warto więc wybrać jak najlżejszy model, nieprzewyższający naszych możliwości. Czasem lepiej wybrać model o nieco mniejszej pojemności, ale za to taki, który będzie dla nas wygodny w użytkowaniu.

Konsumenci zgodnie stwierdzili, że najlepszy plecakowy opryskiwacz spalinowy w 2024 roku ma szelki, które tak rozkładają ciężar sprzętu na plecach, że nawet całodzienna praca z urządzeniem jest mniej uciążliwa. Pasy i uchwyty muszą być szerokimi paskami, ponieważ zbyt cienkie elementy mogłyby się wbijać w ciało. Szelki powinny więc być szerokie, a najlepiej wyposażone w dodatkowe gąbki, które amortyzują wszelkie ruchy. Zapięcia i mocowania muszą być bardzo mocne. Dobrze, jeśli opryskiwacz ma małe kółka w dolnej części, aby można go było wygodnie transportować. Wówczas przestawienie z miejsca w miejsce wypełnionego po brzegi sprzętu nie powinno stanowić dla nas żadnego problemu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ