Tworzenie ładnego ogrodu

Ostatnio aktualizowane: 04.10.23

 

Pomysłom na stworzenie pięknego ogrodu nie ma końca. Obejmują one całe mnóstwo sposobów na zaaranżowanie każdej przestrzeni, od małych przydomowych ogródków po rozległe połacie terenu. W czasach wzmożonej dbałości o środowisko, kiedy to chcemy korzystać z ekologicznych materiałów oraz ograniczamy stosowanie niebezpiecznych chemikaliów, ochrona ogrodu przed szkodnikami (np. ślimakami) może stanowić niemałe wyzwanie.

W takich okolicznościach na pomoc przychodzą obrzeża ogrodowe. Obrzeża trawnikowe to prosty sposób na zabezpieczenie roślin i trawy przed szkodnikami, a jednocześnie sprytny system podziału przestrzeni z wykorzystaniem ozdobnych, ładnie prezentujących się krawędzi.

 

Zastosuj kolorowe obrzeża

Efektowne obrzeża w jasnych kolorach będą idealnym dodatkiem do ogrodów ozdobnych lub takich, które przystosowane są do potrzeb dzieci. Za pomocą kolorowych obrzeży z łatwością wyodrębnisz miejsca do zabawy lub ścieżki z całości przestrzeni ogrodowej.

Dostępne w wielu pięknych, naturalnych odcieniach, aluminiowe lub cynkowe obrzeża metalowe doskonale komponują się z kamiennymi ścieżkami ogrodowymi lub drewnianymi elementami wyposażenia placu zabaw.

 

Wykonaj podwyższoną grządkę

Nawet nieznacznie podwyższona krawędź oddzielająca grządkę kwiatową od okalającego ją trawnika jest w stanie skutecznie powstrzymać inwazję roślinnych szkodników. Podwyższone obrzeże niewątpliwie uatrakcyjni wygląd Twojego ogrodu, a przy okazji ochroni go przed chwastami i innymi intruzami, które mogłyby zakłócić jego architekturę.

 

Zbuduj kamienną ścieżkę

Marzy Ci się prywatny zaczarowany ogród, jak z bajki? Wprowadź doń odrobinę magii budując ścieżkę z drobnych kamyków, która stworzy baśniową scenerię i będzie prowadzić do nieodkrytych zakamarków Twojego ogrodu.

Tylko – jak poradzić sobie z problemem kamyków porozrzucanych po całym ogrodzie? Odpowiedzią są te wyjątkowe obrzeża trawnikowe. Bez względu na to, dokąd prowadzi kamienna ścieżka, praktyczne i łatwe w montażu krawędzie pomogą Ci zabezpieczyć kamyki przed przemieszczaniem i utrzymać je w jednym miejscu.

Zaprojektuj ozdobę w centralnym punkcie ogrodu

Zagospodarowanie ogródka to coś więcej niż posianie trawy. Jeśli chcesz przełamać monotonię Twojego trawnika, rozważ stworzenie centralnego miejsca w ogrodzie z główną ozdobą. Może to być małe ozdobne drzewko, krzew, rzeźba lub fontanna ogrodowa.

Bez względu na to, jak zaaranżujesz punkt centralny swojego ogrodu, niezbędne będzie odgrodzenie tego miejsca od otaczających je roślin i niepożądanych insektów. W tym wypadku idealnym rozwiązaniem są metalowe obrzeża trawnikowe. Dostępne w różnych rozmiarach, metalowe obrzeża posiadają stabilną konstrukcję i stanowią skuteczną barierę dla niechcianych intruzów. Dzięki elastyczności i łatwej obsłudze, doskonale dopasowują się do nieregularnych kształtów trawnika.

 

Wykorzystaj rozwiązania modułowe

Wraz ze zmieniającymi się porami roku zachodzi potrzeba przearanżowania przestrzeni w ogrodzie, tak aby Twoje rośliny miały optymalne warunki do wzrostu. Kwiaty, które zmarniały na podwyższonej rabacie, mają szansę zakwitnąć – w szklarni. A drzewo, które w końcu zaczęło rosnąć, blokuje innym roślinom dostęp do światła; to z kolei wymaga przekopania części ogrodu.

Jakakolwiek będzie przyczyna zmian w ogrodzie, nie ma potrzeby kupowania nowych przegródek czy doniczek – wystarczy, że użyjesz obrzeży modułowych. Wykonane z trwałego metalu, obrzeża modułowe mogą być używane wielokrotnie, nie musisz więc za każdym razem kupować kolejnych przegród. Długie kolce wbijają się głęboko w trawnik, stanowiąc skuteczną barierę przed rozrastającymi się korzeniami sąsiednich roślin. Produkt jest przyjazny dla środowiska i podlega całkowitemu recyklingowi.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ