Siatki przeciw ptakom ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.07.24

 

Ptaki, które budują swoje gniazda na naszych balkonach mogą spowodować duży kłopot. Z tego powodu dużo ludzi decyduje się na zakup siatki, która uniemożliwia im wlatywanie do wnętrza Chcąc ułatwić Ci znalezienie odpowiedniego modelu, przygotowaliśmy poniższy ranking składający się z 5 produktów wysokiej jakości. Na jego szczycie znajduje się Biowin 8x10m. Jest to dobrze wykonana siatka, która jest również bardzo wytrzymała. Dzięki temu powstrzyma nawet duże ptaki przed założeniem gniazda na balkonie czy tarasie. Równocześnie oczka są w niej dość niewielkie, więc powstrzyma rónież małe zwierzęta, w tym nietoperze. Siatkę można użyć również na drzewach, by chronić owoce przed szkodnikami. Materiał, z którego wykonano model jest dość lekki, więc nie obciąża gałęzi. Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znajdziesz sprzęt o nazwie Planta 4x5m. Jest to bardzo wytrzymały model, który powstrzyma wszystkie gatunki ptaków. Sposób montażu jest bardzo prosty, przez co chwilę po zakupie produkt może chronić Twój balkon lub owoce w Twoim ogrodzie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model jest bardzo lekki, dlatego po zawieszeniu na drzewie nie musisz obawiać się, że siatka uszkodzi gałąź. Produkt może być również użyty do przykrycia krzewów i ustawienia na balkonie. Uważany jest za mocny i funkcjonalny.

Wady

Choć nie jest to najdroższy produkt, przy uwzględnieniu jego wymiarów, proponowana cena wydaje się wysoka.

Podsumowanie

Produkt jest wykonany z dobrej jakości polietylenu, który jest odporny na działanie wielu czynników zewnętrznych. Oczka w siatce mają wielkość 2,5 cm x 2,5 cm, więc zabezpieczą owoce przed ptakami i innymi niewielkimi szkodnikami. Produkt jest dość lekki, zatem nie uszkodzi krzewów.

Drugi wybór

Zalety

Siatka jest elastyczna i bardzo wytrzymała. Może być używana wielokrotnie przez kilka lat. Materiał (polietylen) jest odporny na działanie promieni UV, a co ważniejsze nie zagraża środowisku naturalnemu.

Wady

Mimo licznych zalet, produkt ma jedną zasadniczą wadę, niewielkie wymiary. Oznacza to, że jeśli chcesz użyć siatki do większych drzew czy krzewów musisz zakupić dodatkowy fragment.

Podsumowanie

Model jest bardzo funkcjonalny i na pewno pomoże Ci chronić warzywa i owoce w ogrodzie przez kilka lat. Oczka są dość małe, więc zabezpieczą roślinność nie tylko przed ptakami, ale również innymi, mniejszymi szkodnikami.

Rozważ też

Zalety

Produkt został wykonany z wytrzymałego materiału (polietylenu), który jest odporny na działanie promieni słonecznych oraz innych warunków atmosferycznych. Konstrukcja jest bardzo trwała, więc ptaki i zwierzęta nie uszkodzą jej.

Wady

Oczka w tym produkcie są dość duże, więc małe i średniej wielkości szkodniki na pewno dostaną się do kwiatów i owoców.

Podsumowanie

Mimo wysokiej ceny wiele osób zdecydowało się na zakup tego produktu. Jest on trwały i dobrze chroni kwiaty i warzywa przed ptakami i zwierzętami. Ponieważ sprzęt jest lekki możesz nim przykryć rosnące sadzonki.

 

 

Najlepsze siatki przeciw ptakom w 2024 roku

 

Zabezpieczenie swoich zbiorów przed ptakami czy zwierzętami jest bardzo ważne. Z tego powodu stworzyliśmy ten oto ranking siatek przeciw ptakom. Opisaliśmy w nim 5 ciekawych modeli, które pozwolą Ci lepiej chronić swoje owoce i warzywa w ogrodzie lub na balkonie.

 

Nasze zalecenia

 

Biowin 8x10m

 

Jeśli chcesz dobrze ochronić swoje warzywa i owoce w ogrodzie, polecamy Ci zainwestowanie w Biowin 8x10m. Jest to wytrzymała i elegancka siatka przeciw ptakom i większym zwierzętom. Wymiary produktu to 8 m x 10 m, co wystarczy do zabezpieczenia drzewa lub dużej sadzonki. Sprzęt można również zamontować na balkonie tak, by ptaki nie budowały na nim gniazd.

Największym atutem siatki jest materiał, z jakiego ją wykonano. Polietylen jest bardzo lekki, przez co nie obciąży gałęzi ani krzewów. Poza tym przy właściwym zabezpieczeniu, produkt wytrzyma nawet silny wiatr. Materiał jest odporny na działanie słońca oraz zimna, więc nie musisz obawiać się zniszczeń. Producent zapewnia, że siatka może być używana w dużych gospodarstwach, gdzie będzie chroniła uprawę przed dziką zwierzyną, np. lisami i sarnami. Polietylen jest na tyle wytrzymały, że szkodniki nie będą w stanie go przegryźć.

Wiele osób doceniło to, że materiał wykonania produktu nie zagraża nie tylko roślinom, ale również zwierzętom. Nie musisz się więc obawiać, że podczas próby przegryzienia siatki, zwierzęta zatrują się.

 

 

 

 

Planta 4x5m

 

Model Planta 4x5m to dobra i tania siatka przeciw ptakom, którą możesz użyć zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie. Wymiary produktu to 4 m x 5 m, z kolei rozmiar oczek po naciągnięciu to 2 cm x 2 cm. Zakup produktu to bardzo dobre rozwiązanie, które uchroni warzywa i owoce w Twoim ogrodzie przed ptakami i zwierzętami.

Siatkę wykonano z wytrzymałego polietylenu, który jest odporny na przetarcia, przegryzienia i wiele rodzajów uszkodzeń mechanicznych. Materiał jest dobrze zabezpieczony przed działaniem promieni UV. Równocześnie nie ulegnie zniszczeniu na skutek wiatru czy przymrozków. Producent zapewnia, że model jest w pełni przyjazny środowisku naturalnemu. Konstrukcja produktu jest elastyczna i wytrzymała, więc możesz używać go wielokrotnie. Poza tym siatkę łatwo jest zamontować na balkonie, by ptaki nie budowały na nim gniazd. Z kolei ze względu na niewielką wagę, sprzęt posłuży Ci do przykrycia nowych grządek, by zwierzęta nie zjadły nasion.

Wielu konsumentów jest zadowolona z tego produktu. Osoby, które go kupiły pochwaliły stosunek ceny do jakości wykonania.

 

 

 

 

Nature Primo 10×10 m

 

Model Nature Primo ma wymiary 10 m x 10 m i może być używany wielokrotnie w różnych miejscach gospodarstwa. Produkt sprawdzi się jako ochrona drzew i rosnących na nich owoców. Poza tym możesz użyć siatki by zasłonić warzywa i kwiaty w ogrodzie.

Model jest bardzo lekki, więc nie uszkodzi gałęzi czy małych sadzonek, które dopiero co kiełkują. Sprzęt został wykonany z polietylenu o gęstości 12 g/m2. Materiał ten jest odporny na działanie promieni słonecznych oraz ekstremalnych warunków atmosferycznych. Poza tym siatka jest bardzo wytrzymała, więc zwierzęta i ptaki nie uszkodzą jej.

Prezentowany produkt jest jednym z najdroższych na rynku. Jednak mimo to cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Mocny materiał dobrze chroni produkt przed zniszczeniem na skutek silnego wiatru lub przegryzieniem przez zwierzę. Polecamy siatkę również wszystkimi osobom, które chcą powstrzymać ptaki przed zjadaniem owoców z ogrodu.

 

 

 

 

Biowin 5x10m

 

Siatka Biowin 5x10m to bardzo dobre zabezpieczenie przeciw ptakom. Producent zachęca do rozłożenia jej na drzewach, szczególnie w okresie owocowania, aby szkodniki nie zjadały owoców, które na nich rosną. Produkt można również użyć do zabezpieczenia grządek z warzywami lub eleganckimi kwiatami w ogrodzie. Innym rozwiązaniem jest rozciągnięcie sprzętu na balkonie, tak by uniemożliwić ptactwu zakładanie gniazd na nim.

Wymiary modelu to 5 m x 10 m. Każdy metr kwadratowy waży około 7 g, co oznacza, że siatka nie obciąża nadmiernie gałęzi i krzewów. Nie musisz więc się martwić, że po jej zamontowaniu drzewo będzie wolniej rosło. Po rozciągnięciu oczka mają wymiary 2 cm x 2 cm. Cała siatka została wykonana z polietylenu o dużej gęstości. Jest to nie tylko lekkie tworzywo, ale również bardzo wytrzymałe. Poza tym nie ulegnie zniszczeniu na skutek przegryzienia lub innych uszkodzeń mechanicznych.

Opinie o siatkach przeciw ptakom tego producenta są pozytywne, dotyczy to również prezentowanego modelu. Wiele osób zainwestowało w siatkę Biowin ze względu na jej dobre wykonanie oraz dużą elastyczność. Poza tym produkt może być używany wielokrotnie, przez co zanieczyszczenie środowiska jest mniejsze.

 

 

 

 

Bradas 5×10 m

 

Ptactwo, które wydziobuje ziarna lub niszczy owoce na drzewie zdecydowanie zmniejsza nasze plony. Dlatego polecamy Ci zainwestowanie w Bradas 5×10 m, gdyż jest to bardzo wytrzymały model, który ochroni warzywa i owoce w Twoim ogrodzie. Produkt można zawiesić na gałęziach drzew lub zasłonić nim grządki czy krzewy.

Siatka jest na tyle wytrzymała, że uchroni zbiory również przed większymi szkodnikami, takimi jak sarny, lisy i dziki. Zwierzęta te często wchodzą na pola w poszukiwaniu pożywienia. Model wykonano z polietylenu, który jest bardzo elastyczny, wytrzymały, a co ważniejsze nie zagraża zwierzętom. Oznacza to, że po próbie przegryzienia siatki szkodniki nie zatrują się. Siatkę można również zamontować pod dachem w domu, a nawet bloku. Dzięki temu nie tylko zapobiegniesz budowaniu gniazd przez ptaki, ale również uchronisz swoje kwiaty przed wydziobywaniem ziaren.

Powodem dużej popularności produktu jest jego dobre wykonanie. Cała siatka jest bardzo wytrzymała, więc ochroni Twoje drzewa i krzewy nawet mimo dużych upałów, intensywnego wiatru czy przymrozków.

 

 

 

 

Jaką siatkę przeciw ptakom kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Na pewno każdy, kto ma ogród lub większe gospodarstwo rolne wie jak uciążliwe jest ptactwo i inne zwierzęta. Wydziobują one zasiane ziarna lub zjadają warzywa na grzędach i owoce na drzewach. W konsekwencji plony są znacznie mniejsze. Dobrym rozwiązaniem jest użycie preparatu, który zniechęci zwierzęta. Niestety w wielu przypadkach może on zaszkodzić również nam. Dlatego polecamy zainwestowanie w siatkę, którą odgrodzisz rośliny. Jaki produkt kupić? Postanowiliśmy ułatwić Ci podjęcie decyzji i stworzyliśmy ten poradnik. Zachęcamy do jego przeczytania.

 

 

Materiał wykonania – jaką siatkę przeciw ptakom wybrać?

W sklepach znajdziesz wiele siatek, które różnią się od siebie materiałem wykonania. Trzema najpopularniejszymi surowcami są: plastik, polietylen oraz aluminium. Pierwszy typ cechuje się najniższą ceną oraz niewielką wagą. Oznacza to, że po przykryciu krzewu, kwiaty nie ulegną zniszczeniu. Podobnie gałęzie. Niestety, plastik jest bardzo awaryjny, więc zwierzyna będzie w stanie przegryźć jej elementy.

Alternatywą są siatki z polietylenu, które chcielibyśmy gorąco polecić. Jest to wysokiej jakości tworzywo sztuczne, do tego bardzo elastyczne i wytrzymałe. Poza tym materiał ten nie jest podatny na działanie promieni UV czy ekstremalnej pogody, takiej jak przymrozki czy gęste opady śniegu. Do tego ze względu na swoją wytrzymałość, polietylenowa siatka może być wielokrotnie używana przez kilka lat.

Trzecim typem materiału jest metal, który okazuje się dość ciężki i mało elastyczny. W praktyce oznacza to, że gałęzie lub krzewy z kwiatami mogą nie wytrzymać ciężaru takiej ochrony. Jednak siatki metalowe sprawdzić się mogą, gdy chcemy uchronić takie warzywa jak marchew, szparagi czy cebula, bo aluminiowy model jest najtrwalszy. Wszystkie wymienione warzywa rosną pod ziemią i grozi im rozkopanie przez dzikie zwierzęta, szczególnie w okresie jesiennych przymrozków.

 

Jaki typ siatki?

Poszukując odpowiedniego modelu na pewno zauważysz dwa odmienne typy. Pierwszy służy do otulenia drzew i krzewów, by zapobiegać zjadaniu owoców przez ptaki. Takie produkty mogą być również używane na balkonach, by zminimalizować ryzyko budowania tam gniazd. Większość producentów zaleca jednak stosowanie ich w ogrodach.

Drugim typem są tak zwane kratki, które wykonuje się z polimeru. Mają one znacznie mniejsze, ale gęściej ułożone otwory, które zapewniają swobodną wentylację. Zazwyczaj montuje się je w oknach, by zatrzymać szkodniki. Tego typu siatki są szczególnie polecane, gdy na parapetach mamy kwiaty i kwitnące zioła.

 

Wymiary – jaka siatka przeciw ptakom jest najlepsza?

Koniecznie sprawdź jaki jest wymiar interesującego Cię modelu. Jeśli zakupisz zbyt małą siatkę, nie przykryje ona korony drzew, co nie zabezpieczy owoców. Zdecydowana większość produktów ma szerokość 10 m, jednak różnią się one od siebie wysokością. Najlepsze modele mają wymiary 10 m x 10 m i mogą posłużyć do przykrycia dużego krzewu. Dopilnuj, aby siatka, którą chcesz kupić nie miała wysokości mniejszej niż 5 m.

Ważne jest jednak to, by dobrze dopasować wielkość produktu do własnych potrzeb. Jeśli w Twoim ogrodzie masz niewielkie drzewa i krzewy to fragment siatki o wymiarach 2 m x 5 m może Ci wystarczyć.

Jeśli produkt ma być użyty na balkonie, niezbędny jest zakup specjalnie wymierzonego modelu. W przypadku, gdy kupisz zbyt duży fragment, sam będziesz musiał go przyciąć, co bywa trudne. Zrobienie tego nieprecyzyjnie może spowodować, że siatka będzie z czasem się psuła. Poza tym niedopasowany produkt bardzo źle się prezentuje.

 

 

Wielkość oczek

Najlepsza siatka przeciw ptakom nie powinna mieć oczek większych niż 3 cm x 3 cm. Na rynku znajdziesz również modele, w których po rozciągnięciu wielkość otworu nie przekracza 2 cm x 2 cm. Taka konstrukcja sprawia, że Twoje warzywa i owoce będą chronione nawet przed niewielkimi szkodnikami. Jest to szczególnie ważne, gdy siatka ma uchronić zbiory nie tylko przed ptactwem, ale i większymi, dzikimi zwierzętami. Aby uniemożliwić im zjadanie Twoich plonów, koniecznie zainwestuj w model mocniejszy, mniej podatny na rozerwania.

 

Siatki przeciw ptakom w dobrych cenach

Ostatnią rzeczą, o której chcemy wspomnieć jest cena siatki. Na rynku znajdziesz modele, które kosztują 5 zł lub nawet 300 zł. Taka rozbieżność w cenach wynika z wielkości siatki, wielkości oczek oraz materiału wykonania. Produkty plastikowe są najtańsze, gdyż szybko się niszczą, a więc trzeba je regularnie wymieniać. Najdroższym rozwiązaniem są siatki metalowe, które niestety są dość ciężkie. Oznacza to, że jeśli przykryjesz takim produktem krzew możesz zniszczyć niektóre z jego kwiatów. Metalowe modele jednak sprawdzają się, gdy chcemy zabezpieczyć takie warzywa jak marchew, ziemniaki czy buraki, gdyż ich korzenie rozwijają się pod ziemią.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ