5 Najlepszych kwiaciarni we Wrocławiu

Ostatnio aktualizowane: 29.01.23

 

Jak wybrać najlepszą kwiaciarnię we Wrocławiu?

 

Pytanie brzmi: Jak zwykle poszukujemy kwiaciarni? Czy zaglądasz w razie potrzeby do osiedlowego sklepiku, czy może masz ulubioną kwiaciarnię w wybranej części miasta? A może w pośpiechu, jadąc samochodem stajesz przy mijanej kwiaciarni albo wyszukujesz najbliższy sklep w mapach google? Doraźnie to może być niezłe i szybkie rozwiązanie, ale na pewno nie będzie właściwe, gdy celem zakupu będą najpiękniejsze krzewy do ogrodu, albo inne trwałe rośliny, na których jakości i wyglądzie będzie Ci zależało. Zatem który florysta w mieście Wrocław zasługuje na zaufanie? Kilka polecanych zakładów oferujących kwiaty w okolicach Wrocławia prezentujemy poniżej. 

Ranking 5 kwiaciarni w 2023 roku

 

MiRosa kwiaciarnia internetowa Wrocław

Kwiaciarnia Internetowa MIROSA II – Kwiaty z dostawą Wrocław

(20+) MiRosa Internetowa Kwiaciarnia Wrocław | Facebook

W kwiaciarni MiRosa mieszczącej się w dwóch miejscach Wrocławia, na ulicy Piłsudskiego i na placu Grunwaldzkim zaopatrzymy się w kwiaty na każdą okazję. A personel doskonale doradzi jaka wiązanka będzie odpowiednia w przypadku ślubu, imienin, narodzin, kondolencji czy podziękowań albo gratulacji. MiRosa to również kwiaciarnia internetowa obejmująca dostawy na terenie miasta Wrocław i jego bliskich okolic. Miejsce to istnieje od 1987 roku i jest firmą rodzinną, prowadzoną przez ambitne osoby z pasją i wiedzą o kwiatach. W dni powszednie kwiaty kupimy tu w godzinach od 7 rano do 19 wieczór. Ale jeśli interesuje Cię kwiaciarnia we Wrocławiu, dla której niedziela jest dniem pracy, to zawiadamiamy, że MiRosa w te dni pracuje od 10 do 17. W godzinach pracy realizowane są dostawy kwiatów, a właściciele zakładu są dumni z tego, że dostawy realizowane są nawet w ciągu godziny od zlecenia. Dostawy są możliwe również w takie dni jak Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Matki, lecz wtedy czas dostawy ustalany jest indywidualnie z klientem. 

 

Kwiaciarnia Gaj Wrocław

Kwiaty Gaj (kwiaty-gaj.pl)

Oferta Kwiaty Gaj – ROSARIUM Wrocław obejmuje nie tylko tworzenie kompozycji kwiatowych i ich sprzedaż. Gaj to miejsce, gdzie można odbyć profesjonalne szkolenie z florystyki, można firmie też zlecić obsługę kwiatową organizowanej imprezy z dekoracją sal, kościołów, pojazdów, etc. W Gaj – ROSARIUM kupimy zarówno bukiety, jak i kompozycje w koszach i innych naczyniach, kwiaty cięte żywe i sztuczne, a także te uprawiane w doniczkach. Co więcej Gaj – ROSARIUM oferuje usługę pielęgnacji kwiatów w miejscach pracy. Praca jaką kwiaciarnia na terenie Wrocławia wykonuje to podlewanie, przesadzanie, oczyszczanie z suchych liści czy eliminacja szkodników. Kwiaciarnia oferuje również dostawę kwiatów ze swojej kwiaciarni na podany przez klienta adres. Wystarczy zamówić przez stronę www „przesyłkę kwiatową”, opłacić zamówienie i załączyć dane adresowe czyli informację o miejscu i terminie dostawy i treści jaka ma być umieszczona na dołączonym bileciku.

 

Kwiaciarnia Nowowiejska Wrocław

Las w słoiku – sklep, zestawy, warsztaty, produkty, akcesoria (zielony-sloik.pl)

(20+) Zielony Słoik – Ogrody w szkle | Facebook

Bardzo interesującym miejscem na mapie Wrocławia jest Zielony Słoik przy ul. Nowowiejskiej 20. Nie jest to typowa tania kwiaciarnia, to chyba jedyne miejsce we Wrocławiu, gdzie znajdziesz gotowe ogrody w szkle, a także materiały do ich zakładania i pielęgnacji. Oferta Zielonego Słoika to również rośliny doniczkowe i naczynia oraz osłonki do ich uprawy, podłoża i dodatki do podłoży, naturalne środki do walki ze szkodnikami i chorobami roślin. Co więcej klient znajdzie tu także obrazy z mchu, makramy i kwietniki, również wykonane jako rękodzieło lokalnych twórców. A dla osób zainteresowanych przedmiotem działalności Zielonego Słoika zespół organizuje warsztaty, na których poznaje się tajniki uprawy w słoiku, metodę wyplatania makramy czy tworzenia obrazu z mchu. Na stronie www można też znaleźć porady dotyczące upraw w słoiku i choć nie jest to kwiaciarnia czynna przez 24h, to na stronie internetowej dokonasz zakupu w dowolnym czasie. A Wrocław chyba nie oferuje drugiego takiego miejsca, gdzie ludzie z pasją tworzą tak piękne ozdoby wnętrza.

 

Kwiaciarnia Orchidea Wrocław

Kwiaciarnia online z dowozem we Wrocławiu – Kwiaciarnia Orchidea

(20+) Kwiaciarnia Orchidea | Facebook

Orchidea to kwiaciarnia działająca od 2016 roku obecnie posiadająca 2 punkty stacjonarne przy ulicy Hallera i Suchej, a także rozbudowaną stronę internetową, na której łatwo znajdziemy interesujące nas produkty, bowiem kwiaty tam podzielono ze względu na ich rodzaj i tak możemy wybrać tylko margaretki czy orchidee, drugi podział to okazja na jaką szukamy wiązanki, bo inny bukiet będzie odpowiedni na urodziny babci, inny na chrzciny, a jeszcze inny przy składaniu kondolencji. Kwiaty na stronie wybierzemy też z podziałem na ich kolorystykę, a w każdej też chwili możemy wyfiltrować tylko te produkty, które znajdują się w wybranym zakresie cenowym. Sklep realizuje również dowozy kwiatów pod wskazany adres, a z każdego zakupu na stronie www sklepu 1 % zapłaconej kwoty przez klienta jest przekazywany na rzecz Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Choć nie jest to kwiaciarnia całodobowa to jednak oba punkty we Wrocławiu są czynne od rana i niemal każdego dnia do godziny 21.

 

Kwiaciarnia Kamelia Wrocław

Kwiaciarnia Kamelia Wrocław – Kwiaty, bukiety, wiązanki

(20+) Kwiaciarnia Kamelia | Facebook

Kwiaciarnia Kamelia mieszcząca się przy ulicy Kasprowicza jest czynna od godziny 7 rano do 19 wieczór, a w dni świąteczne od 10.00 do 17.00. To firma rodzinna istniejąca od 1987 roku. Lata praktyki uczyniło z właścicieli doświadczonych florystów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Kamelia to idealne miejsce, gdy szukasz kwiaty do ślubu. Ale nie jest to pełna oferta Kwiaciarni Kamelia Wrocław. Znajdziemy tu szereg wiązanek okolicznościowych, wianków i wieńców oraz kompozycji pogrzebowych. Kamelia zapewnia też oprawę ślubów, chrzcin i komunii oraz wystrój restauracji, sal i kościołów a także aranżacje wnętrz i biur. Kupimy tu gotowe kosze podarunkowe, stroiki na świąteczne okazje, a także upominki, które załoga Kamelii zapakuje tak, aby były gotowe do wręczenia drogiej osobie. Swoją ofertę kwiaciarnia Kamelia prezentuje w galerii strony internetowej oraz na stronie FB. Klienci oczekujący dowozu kwiatów pod wskazany adres mogą złożyć zamówienie przez telefon czy Internet. Dowóz jest realizowany na terenie Wrocławia i okolic. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ