Opinie o Stiga SV 415 E

Ostatnio aktualizowane: 01.06.23

 

Najważniejsze zalety:

Za sprawą sprzętu pielęgnacja trawnika stanie się mniej czasochłonna, a jednocześnie bardziej komfortowa. To wertykulator i aerator w jednym, w efekcie czego sprzęt jest użyteczny. W zestawie są dwa wałki, jeden z nożami, a drugi ze sprężynami. Ich wymiana nie stanowi żadnego problemu, o czym wspominają też konsumenci publikujący opinie o Stiga SV 415 E.

 

Najważniejsze wady:

Podstawową wadą urządzenia jest delikatne mocowanie kosza. Należy uważać, aby nie zniszczyć go np. w wyniku mocnego szarpnięcia. Część osób twierdzi też, że nie zawsze możliwe jest szybkie zamontowanie kosza po jego opróżnieniu, co bywa irytujące.

 

Werdykt: 9.4/10

Nie jest to idealny wertykulator, ale jego posiadacze uważają, że jest bardzo praktyczny. Ponieważ model pełni też funkcję aeratora, pozwala zaoszczędzić dużo miejsca w garażu (nie potrzebujemy dwóch różnych sprzętów). Moc silnika wynosi 1500 W, co gwarantuje efektywną pracę. Pojemność kosza to 50 l, zwykle wystarczy opróżnić go tylko raz, po skończeniu pracy.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łatwa pielęgnacja trawnika

Aby trawnik był intensywnie zielony, gęsty i odporny na różnego rodzaju choroby, konieczne jest regularne przeprowadzanie prac pielęgnacyjnych. Podstawą jest właśnie wertykulacja polegająca na usuwaniu z powierzchni trawnika filcu, czyli resztek darni. Tym mianem określa się warstwę obumarłych roślin uniemożliwiającą odpowiednie nawodnienie i napowietrzenie gleby. Często jest ona też źródłem rozwoju chorobotwórczych bakterii i grzybów. Sprzęt pozwala na sprawne wykonanie wertykulacji, a jeśli zajdzie taka potrzeba, także aeracji. To inaczej napowietrzanie i rozluźnianie gleby, w efekcie czego trawa szybciej rośnie i zwiększa się jej system korzeniowy.

Kompaktowe wymiary i lekkość

Przeprowadzony wśród posiadaczy sprzętu Stiga SV 415 E test pozwolił się przekonać, że jego podstawowym atutem są kompaktowe wymiary. To model, który nie zajmuje dużo miejsca w garażu, również ze względu na to, że został wyposażony w składany uchwyt. To sprawia, że możemy też wygodnie przewozić wertykulator w samochodzie, jeśli planujemy wybrać się na działkę. Na obudowie znajduje się uchwyt umożliwiający wygodne przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce. Szerokość robocza modelu wynosi 38 cm, a to oznacza, że sprawdza się on dobrze w wąskich alejkach i trudno dostępnych zakamarkach ogrodu. Nie można nie wspomnieć o tym, że w porównaniu do innych wertykulatorów urządzenie marki Stiga jest bardzo lekkie (waży ok. 14 kg). Manewrowanie nim nie jest męczące, dlatego nie ma potrzeby robienia częstych przerw na odpoczynek.

 

Regulacja głębokości roboczej

Wertykulator pozwala na swobodną regulację głębokości roboczej w zakresie od -13 mm do +4,5 mm. Sposób jego działania możemy bez trudu dopasować do własnych potrzeb, biorąc pod uwagę stan trawnika i rezultaty, jakie chcemy osiągnąć. Co ważne, zmiana głębokości roboczej nie jest trudna, służy do tego specjalna dźwignia, którą obsługuje się jedną ręką.

 

Wytrzymała obudowa

Cechą wyróżniającą sprzęt jest estetycznie wyglądająca, szaro-żółta obudowa. Nie jest ona podatna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego wewnętrzne części budowy, a w szczególności silnik, są odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem. Trwały jest też sam mechanizm odpowiadający za składanie i rozkładanie uchwytu. Cena Stiga SV 415 E nie jest wygórowana, ale bez wątpienia jest to solidny model.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ