Opinie o Makita UV3600

Ostatnio aktualizowane: 21.03.23

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt jest uznawany za dobry wertykulator do użytku w przydomowym ogródku, na rabatkach z kwiatami i warzywami, działce rekreacyjnej, a nawet w małym sadzie. Wyposażono go w materiałowy kosz na trawę, który nie tylko jest pojemny, ale też nie przepuszcza pyłu tworzącego się w czasie pracy.

 

Najważniejsze wady:

To model elektryczny, co oznacza, że wymaga podłączenia do prądu. Co prawda kabel nie jest krótki, ale podczas wertykulacji trawnika trzeba uważać, aby przypadkowo nie znalazł się przy wałku. Może to być bardzo niebezpieczne.

 

Werdykt: 9.3/10

Analizując opinie o urządzeniu Makita UV3600 możemy wywnioskować, że wertykulator ma więcej zalet niż wad, dlatego tak dużo osób zdecydowało się go kupić. Moc modelu wynosi 1800 W, a pojemność kosza to ok. 40 l. Nie jest to bardzo ciężki sprzęt, dlatego można nim wygodnie manewrować (waży 18,3 kg).

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nie tylko do wertykulacji

Sprzęt z pewnością okaże się użyteczny, ponieważ możemy go wykorzystać do wertykulacji, jak również aeracji trawnika. Nie musimy więc inwestować w dwa różne urządzenia, aby mieć pewność, że trawa będzie gęsta i intensywnie zielona. Napowietrzenie gleby i usunięcie tzw. filcu (obumarłych części roślin) nie stanowi problemu, jeśli kupimy model Makita UV3600. Test, któremu go poddano pozwolił to potwierdzić. Wykazał on też, że wymiana wałka do wertykulacji na taki służący do aeracji nie wymaga użycia dużej siły. Nie jest to kłopotliwa czynność, więc szybko ją wykonamy.

Niski poziom hałasu

Co prawda spalinowe wertykulatory lepiej sprawdzają się na terenach o większej powierzchni, ale nie są do końca komfortowe w użyciu. Wynika to z dużego poziomu emitowanego hałasu, który często przeszkadza sąsiadom. Pracując z wykorzystaniem sprzętu marki Makita możemy zapomnieć o tym problemie. Urządzenie cicho pracuje, a w dodatku nie emituje szkodliwych dla środowiska spalin o nieprzyjemnym zapachu. Osoby przebywające w pobliżu wertykulatora, czyli nasi bliscy i sąsiedzi, z pewnością nie będą się skarżyć na zakłócanie ich spokoju.  

 

Składany uchwyt

Urządzenie nie ogranicza wolnej przestrzeni w garażu, a wpływ na to mają kompaktowe wymiary oraz składany uchwyt. Z tego powodu również przenoszenie wertykulatora w inne miejsce czy przewożenie w bagażniku auta nie jest kłopotliwe. To praktyczny model mający dobrze przemyślaną konstrukcję, który jest wygodny w użytkowaniu. Niemniej jednak cena urządzenia Makita UV3600 nie jest wygórowana. Uchwyt nie tylko się składa, ale też można samodzielnie regulować jego wysokość i dopasowywać do swojego wzrostu. Ryzyko, że w czasie pracy będziemy musieli mocno pochylać się nad urządzeniem jest zmniejszone do minimum. Takie rozwiązanie zapobiega nieprzyjemnemu bólowi pleców, który mógłby skutecznie zniechęcić do używania sprzętu i przeprowadzania prac pielęgnacyjnych trawnika.

 

Łatwe manewrowanie

Manewrowanie wertykulatorem nie sprawia trudności, nawet w wąskich alejkach. Jego szerokość robocza wynosi 36 cm, a głębokość roboczą można swobodnie zmieniać w zakresie od -10 mm do +10 mm. Przednie kółka mają większą, a tylne mniejszą średnicę. Są one wykonane z plastiku, więc nie przebijemy ich po najechaniu na ostry przedmiot. Jednocześnie kółka zapewniają dobrą przyczepność do podłoża.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ