Opinie o Broil King Royal 320

Ostatnio aktualizowane: 04.10.23

 

Najważniejsze zalety:

Klienci cenią wykonanie konstrukcji grilla oraz jego palników ze stali nierdzewnej gwarantującej trwałość i długie użytkowanie. Nie bez znaczenia jest fakt wyposażenia palników w elektroniczną zapalarkę Sure-Lite™ umożliwiającą rozpalenie grilla w każdych warunkach pogodowych. Doceniane jest również to, że Broil King Royal 320 wyposażono w termometr Accu-Temp™, który, jak wykazał test, ułatwia pieczenie większych kawałków mięsa. 

 

Najważniejsze wady:

Grill gazowy Broil King Royal 320, według użytkowników ma również i wady. Jedną z nich jest zaopatrzenie go z jednej strony w zbyt małe kółka. Grill obciążony 11 kg butlą waży łącznie z nią blisko 50 kg. 2 małe kółka pozwalają sprzęt toczyć jedynie po gładkiej powierzchni, bruk czy trawa jest już dla niego przeszkodą trudną do pokonania, tym bardziej, że wózek nie został wyposażony w wygodną rączkę pozwalającą na sterownie sprzętem podczas przemieszczania. 

 

Werdykt: 9.6/10

Mimo pewnych wad, grill jest chętnie nabywany przez posiadaczy działek i ogródków. Dzieje się tak, ponieważ trzy turbinowe palniki zapewniają dużą powierzchnię grllowania, a żeliwny ruszt szybko się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło. Ponadto sprzęt wyposażono w boczne półki i uchwyty na akcesoria. Zatem niezdecydowanym klientom zastanawiającym się jaki grill gazowy kupić, z powodzeniem możemy polecić Broil King Royal 320.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Palniki

Zostały one wykonane ze stali szlachetnej, a do zwiększenia efektywności pracy zostały zaopatrzone w otwory z obu stron, dzięki czemu powiększają źródło ciepła dwukrotnie w stosunku do palników tradycyjnych, a także zapewniają dobre rozprowadzenie ciepła wewnątrz komory i szybie rezultaty grillowania. Dodatkowo producent, chcąc ograniczyć straty ciepła i powstawania efektu komina, precyzyjnie dopasował otwory doprowadzające powietrze do komory piekarnika Therma-Cast™. Specjalnie wyprofilowane dno w sposób efektywny odprowadza tłuszcz powstający podczas pieczenia produktów. Równomierne rozprowadzenie ciepła grill zawdzięcza również dwustronnym rusztom żeliwnym, gdzie do wykorzystania jest strona stożkowa lub rynienkowa, w zależności od zamierzonego efektu grillowania. 

Duża pokrywa

Jak przekazują opinie o Broil King Royal 320 istotnym jest to, że sprzęt wyposażono w wysoką pokrywę umożliwiającą na obróbkę dużych kawałków mięsa, na przykład kurczaka w całości. Wysoka pokrywa sprzyja też odpowiedniej cyrkulacji powietrza wewnątrz komory wpływając na równomierne rozprowadzenie ciepła, szybszą obróbkę cieplną i przygotowanie potrawy. Na ostateczny aromat grillowanych produktów wpływ ma także wyposażenie sprzętu w aromatyzery Flav-R-Wave™. Są one wykonane ze stali, ich zadaniem jest odparowanie tłuszczu, a także nadanie potrawie specjalnego aromatu. 

 

Pokrętła

Funkcjonalność sprzętu podnosi wyposażenie go w zawory Linear-Flow™ oraz pokrętła o zakresie 180 stopni. Płynna regulacja w tym zakresie sprawia, że użytkownik precyzyjnie dobierze wysokość płomienia i co za tym idzie wartość temperatury odpowiedną do grillowanej potrawy. Wspólnie zawory i pokrętła umożliwiają efektywne zarządzanie temperaturą, tym bardziej, że każde z pokręteł służy do kontroli jednego palnika. W sterowaniu temperaturą w sposób efektywny pomaga wbudowany termometr wskazujący temperaturę we wnętrzu komory w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita. Stanowi on też eleganckie wykończenie obudowy. Warta wspomnienia jest również zapalarka Sure-Lite, dzięki której odpalenie nie jest trudne nawet przy wietrznej pogodzie. Wskazane zalety Broil King Royal 320 sprawiają, że większość klientów uważa, że cena jaką za niego trzeba zapłacić nie jest wygórowana. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ