Ranking 10 najlepszych nożyc do trawy w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Nożyce do trawy – przewodnik zakupowy, ranking i test  

 

Makita DUM 111 ZX to najlepsze nożyce do trawy w 2024 roku. Skąd to wiemy? Przeanalizowaliśmy dokładnie wystawianie przez konsumentów opinie i sprawdziliśmy, które urządzenia cieszą się największą popularnością. Wspomniany na początku sprzęt jest solidnie zrobiony i co istotne można go wykorzystywać nie tylko do przycinania trawy, ale i krzewów. System BOSCH SDS Multi-Click pozwala na szybką i beznarzędziową wymianę noży tnących. Kolejne miejsce w rankingu zajęły Nożyce akumulatorowe do trawy + Regulowany Wysięgnik na Kołach. Nadają się one do przycinania trawy i cięcia żywopłotów.

10 najlepszych nożyc do trawy. Opinie w 2024 roku 

 

Chcąc idealnie zadbać o swój ogród trzeba dysponować dobrej jakości narzędziami. Stworzyliśmy więc ranking nożyc do trawy dla wszystkich tych, którzy potrzebują takiego sprzętu, ale nie wiedzą, w co zainwestować.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Stąd ten to urządzenie 2 w 1, pozwala na przycięcie trawy, jak i żywopłotu. Niewielka waga i wymiary sprawiają, że manipulacja urządzeniem jest wygodne. Długość ostrza wynosi 11 mm. Wygodna, ergonomiczna rączka jest gumowana.

Wady

Sprzętu nie zaopatrzono w akumulator i ładowarkę. Są to elementy, które trzeba dokupić oddzielnie. Sprawia to, że całość zakupu jest droższa i bardziej kłopotliwa.

Podsumowanie

Użytkownicy chwalą narzędzie jako wygodne. Na uwagę zasługuje możliwość zastosowania uchwytu przedłużającego który pozwala aby prace wykonywać pozycji stojącej. Ze względu na zamontowaną osłonę z prowadnicą jest możliwe cięcie trawy wokół narożników.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma regulowany wysięgnik, więc nie trzeba się schylać, aby przyciąć trawę albo żywopłot. Zmiana nożyc do trawy na te do krzewów odbywa się beznarzędziowo. Produkt ma certyfikat CE. Sprzęt jest łatwy w obsłudze i ma diodę informującą o jego poziomie naładowania.

Wady

Obudowę wykonano z materiału, który jest podatny na drobne uszkodzenia mechaniczne. Na jego powierzchni pojawiają się m.in. zarysowania. Obudowa stosunkowo szybko się nagrzewa.

Podsumowanie

Nożyce akumulatorowe ważą 1,1 kg. Użytkownik może ustawić pozycję cięcia w pionie i w poziomie i regulować długość rączki. Maksymalna długość wysięgnika wynosi 113 cm. Dołączony do zestawu akumulator ma pojemność 1300 mAh.

Rozważ też

Zalety

Narzędzie ma specjalny mechanizm gwarantujący łatwe cięcie i zabezpieczający przed zakleszczeniem się ostrzy. Sprzęt ma prostą konstrukcję i łatwo dotrzeć nim nawet w wąskie, trudno dostępne miejsca. Nożyce mają ostrze obracane o 360 stopni.

Wady

Zdaniem niektórych osób nożyce nadają się głównie do lekkich prac. Według części użytkowników nie są one przystosowane do bardziej wymagających zadań z uwagi na nie najlepsze wykonanie.

Podsumowanie

Długość całkowita produktu wynosi 112 cm, a ostrza - 14 cm. Narzędzie waży około 650 g. Nożyce do trawy można obsługiwać jedną ręką. Są one zrobione ze stali nierdzewnej. Do wykonania rączki wykorzystano tworzywo FiberComp.

 

Nożyce akumulatorowe do trawy

 

1. Nożyce do Trawy Makita DUM 111 ZX

 

Nożyce do Trawy Makita DUM 111 ZX to narzędzie ogrodnicze 2 w 1. Za jego pomocą przytniesz zarówno trawę, jak i żywopłot. Wymiary narzędzia wynoszą: Szerokość 350 mm, długość 150 mm, wysokość 175 mm. Waga produktu to 1,8 kg. Jest on przystosowany do współpracy z baterią litowo jonową o napięciu 18 V.

Szerokość ostrza to 11 cm, a prędkość skokowa wynosi 2500 spm. Producent, nożyce akumulatorowe do trawy, zaopatrzył w miękki, wygodny, ekonomiczny uchwyt, a także wyłącznik bezpieczeństwa. Nożyce akumulatorowe do trawy pozwalają na ustawienie wysokości cięcia w 3 pozycjach: 15, 20 oraz 25 mm.

O stanie naładowania akumulatora zawiadamia użytkownika czerwona dioda LED. Informuje ona również o przeciążeniu urządzenia. Nożyce do trawy Makita DUM 111 ZX pozwalają na pielęgnację zarówno żywopłotu jak i przycinania trawy.

 

Zalety

Wymiana ostrza: Beznarzędziowy system wymiany ostrza pozwala zrobić to łatwo, szybko i bez kłopotów.

Bezpieczeństwo: Narzędzie zostało wyposażone w wyłącznik bezpieczeństwa, a także blokadę wyłącznika, która chroni przed przypadkowym jego uruchomieniem.

Gumowana rękojeść: Wyłożona miękką gumą, a także stworzona w sposób ergonomiczny rękojeść, zapewnia komfort użytkowania.

Regulacja cięcia: Użytkownik może ustawić narzędzie w 3 różnych pozycjach cięcia: 15, 20 oraz 25 mm.

Niewielka waga: Makita DUM 111 ZX waży zaledwie 1,8 kg. Waga taka pozwala na łatwą manipulację narzędziem.

 

Wady

Brak akumulatora: Narzędzie jest sprzedawane bez akumulatora i ładowarki. Trzeba oba te elementy dokupić oddzielnie.

 

 

 

 

Nożyce elektryczne do trawy

 

2. Nożyce akumulatorowe do trawy + Regulowany Wysięgnik na Kołach

 

Nożyce akumulatorowe do trawy + Regulowany Wysięgnik na Kołach to produkt, który musiał znaleźć się w tym zestawieniu. Ostrze do przycinania trawy ma szerokość cięcia równą 83 mm. Ostrze do żywopłotów ma długość cięcia 120 mm, a szerokość – 6 mm. Wysięgnik jest regulowany w zakresie od 79 cm do 113 cm. 

Te nożyce elektryczne do trawy nadają się też do przycinania krzewów i żywopłotów, dlatego można je uznać za uniwersalny sprzęt. W zestawie znajduje się akumulator Li-ion 1,3 Ah. Urządzenie ma wskaźnik poziomu naładowania baterii. Te nożyce do cięcia trawy są według konsumentów godne polecenia.

Ze sprzętu mogą wygodnie korzystać seniorzy, bo ma on wysięgnik, który można regulować w szerokim zakresie i tym samym nie trzeba się schylać, aby przyciąć trawę czy krzew. Kupujący doceniają też urządzenie za to, że jest lekkie i poręczne. Nożyce akumulatorowe do trawy + regulowany wysięgnik na kołach to niezastąpiony pomocnik akumulatorowy przy przycinaniu traw i krzewów w ogrodzie.

 

Zalety

Wysięgnik: Te poręczne nożyce wyposażono w specjalny wysięgnik oraz kółka, które ułatwiają przycinanie trawy w pozycji stojącej.

Wyposażenie: Zestaw zawiera ostrze do przycinania trawy o szerokości 83 mm oraz ostrze do przycinania żywopłotów o szerokości cięcia 6 mm i długości 120 mm.

Waga: Waga nożyc to jedynie 1,1 kg. Według użytkowników, biorąc pod uwagę wagę urządzenia, są to  najlepsze nożyce do trawy w 2024 roku.

Stan naładowania akumulatora: Urządzenie wyposażono w diodę sygnalizacyjną informującą użytkownika o stanie naładowania akumulatora.

 

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę na słabą jakość noży, które wymagają ostrzenia po każdym użyciu. 

 

 

 

 

Nożyce do trawy Fiskars

 

3. Nożyce do trawników Fiskars GS46

 

Nożyce do trawy Fiskars GS46 są zrobione ze stali nierdzewnej. Do produkcji rączki wykorzystano tworzywo FiberComp. Uchwyt jest tak wyprofilowany, aby można było swobodnie obsługiwać nożyce jedną ręką i przy tym zachować odpowiednią precyzję pracy. Ostrza są obracane o 360 stopni, więc można je ustawić tak, aby było nam najwygodniej. 

Narzędzie ma prostą budowę, dlatego łatwo można dotrzeć nim w każde, nawet wąskie miejsce. Na uwagę zasługuje mechanizm, który skutecznie zapobiega zakleszczaniu się ostrzy. Produkt waży ok. 650 g, a jego długość całkowita wynosi 112 cm. Ostrze mierzy 14 cm.

Osoby, które zdecydowały się kupić te nożyce do trawy, są zadowolone z podjętej decyzji. Narzędzie jest tak zrobione, aby można było wygodnie je obsługiwać i efektywnie je wykorzystać. Jednym z jego największych plusów jest ostrze obracane o 360 stopni. Nożyce do trawników Fiskars GS46 To urządzenie dla osób, które nie lubią się schylać przy przecinaniu trawy.

 

Zalety

Ostrza: Noże wykonano ze stali nierdzewnej i zaopatrzono je w mechanizm serwo, który uniemożliwia zakleszczenie się ostrzy. Także mamy tu możliwość obrotu o 360 °, co pozwala na pracę i wykonanie cięcia pod różnym kątem.

Obsługa jedną ręką: Urządzenie skonstruowano w taki sposób, że pozwala ono na obsługę jedną ręką dzięki temu, 2 ręka operatora może wykonać inne prace.

Niewielka waga: Waga sprzętu to zaledwie 654 g. Taka waga sprawia, że operowanie nim nie jest trudne.

Ergonomiczna konstrukcja: Biorąc pod uwagę zarówno wagę urządzenia jak i istnienie wysięgnika, oraz wygodnie skonstruowanej rączki i odpowiednio wyprofilowanych noży, całość urządzenia jawi się jako ergonomiczna, wygodna w obsłudze konstrukcja.

 

Wady

Chwytanie trawy: Opinie o nożycach do trawy przekazują, że urządzenie nie ma problemu z cięciem cienkich i niewielkich traw. Natomiast grubsze łodygi opierają się ostrzom i nie są przycinane.

 

 

 

 

Nożyce do trawy ręczne

 

4. Nożyce do trawy YATO 310 mm YT-8852 

 

YT-8852 to dobre i tanie nożyce do trawy, które przydadzą się do pielęgnacji trawnika głównie w trudno dostępnych miejscach. Ich długość całkowita wynosi 31 cm, a długość robocza – 13 cm. Narzędzie waży tylko 260 g, więc łatwo utrzymać je w dłoniach. Nożyce mają 8-stopniową regulację położenia rękojeści w stosunku do płaszczyzny cięcia. 

Te ręczne nożyce do trawy są zrobione ze stali węglowej. Ostrza są na tyle twarde, że nie trzeba obawiać się o ich zniekształcenie. Nożyce mają blokadę. Rączka jest pokryta gumowym materiałem, a na jej powierzchni znajduje się praktyczna osłona na palce gwarantująca większe bezpieczeństwo pracy. 

Większość opinii, jakie można przeczytać na temat prezentowanych nożyc do trawy, jest pozytywna. Użytkownicy korzystający w swoim ogrodzie z tego narzędzia twierdzą, że działa ono tak, jak powinno. Można nim szybko i dokładnie przyciąć trawę wszędzie tam, gdzie kosiarka nie daje rady wjechać. Nożyce do trawy YATO 310 mm YT-8852 to według wielu najlepsze nożyce do trawy w 2024 roku. sprawdźmy ich zalety.

 

Zalety

Użyteczność: Nożyce znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie poradzi sobie tradycyjna kosiarka – przy krawężnikach i innych trudno dostępnych miejscach.

Kąt działania: Sprzęt ma obrotową głowicę z nożami w zakresie 360 stopni, ułatwia to pracę i dotarcie do wszelkich zakamarków. Ostrze można ustawić w 8 różnych pozycjach.

Wygoda użytkowania: Rękojeść wykonano z tworzywa TPR (Thermo Plastic Rubber), jest to guma termoplastyczna, która nie ślizga się w dłoniach, jest odporna i niełatwo ją uszkodzić.

Ostrza: Ostrze o długości 120 mm pozwala na jednorazowe ścięcie dużej ilości roślinności, a wykonanie go ze stali węglowej 1050 sprawia, że nie wymaga przez długi czas ponownego ostrzenia. 

 

Wady

Brak wysięgnika: Do narzędzia nie dołączono wysięgnika, zatem praca z pewnej odległości, czy też wysokości (przycinanie gałęzi na drzewie) jest niemożliwe. 

 

 

 

 

Nożyce do trawy Gardena

 

5. Akumulatorowe nożyce do trawy i krzewów Gardena ClassicCut Li 09853-20

 

Nożyce do trawy Gardena ClassicCut Li 09853-20 są zasilane akumulatorem o pojemności 2,5 Ah i napięciu 3,6 V. Po pełnym naładowaniu sprzęt działa nawet do 50 minut, więc można spokojnie przyciąć trawę przy brzegach trawnika i zadbać o estetykę ogródka. Sprzęt jest też polecany do dekoracyjnego przycinania bukszpanu.

Nożyce ClassicCut Li 09853-20 mają dobrze wyprofilowany uchwyt, więc wygodnie się nimi manewruje. Sprzęt nie wyślizguje się z dłoni, a to przekłada się nie tylko na większy komfort pracy, ale też bezpieczeństwo. Szerokość robocza urządzenia jest równa 8 cm. Ostrza można wymieniać za pomocą jednego przycisku, bez użycia jakichkolwiek dodatkowych narzędzi.

Przeprowadzony test nożyc do trawy wykazał, że model ClassicCut Li 09853-20 działa efektywnie, nie generuje dużego hałas w trakcie pracy i wygodnie się z niego korzysta. Akumulatorowe nożyce do trawy i krzewów Gardena ClassicCut Li 09853-20 spełnią swoje zadanie przy skracaniu trawy i żywopłotu.

 

Zalety

Kompletność narzędzia: Inaczej niż przy wielu urządzeniach akumulatorowych, narzędzie Gardena ClassicCut Li 09853-20 jest wyposażone w akumulator. Po zakupie jest zatem zaraz gotowe do pracy.

Funkcjonalność: Sprzęt poradzi sobie zarówno z przycięciem cienkich źdźbeł trawy, jak i gałązek żywopłotu. 

Niewielka waga: Nożyce, wraz z akumulatorem ważą zaledwie 0,55 kg. Zatem nawet długa praca z ich użyciem nie zmęczy dłoni. 

Ładowarka w zestawie: Wraz z narzędziem klient otrzymuje ładowarkę do zasilania akumulatora.

 

Wady

Proces ładowania: Proces ładowania trwa 180 minut, niektórym klientom czas ten wydaje się długi, gdy narzędzie wyładuje się, a praca nie została skończona. 

 

 

 

 

Nożyce do trawy Bosch

 

6. Akumulatorowe nożyce do krzewów Bosch ASB 10,8 LI 

 

Nożyce do trawy Bosch ASB 10,8 LI można też wykorzystać do przycinania krzewów. Długość ostrza do tego przeznaczonego wynosi 120/200 mm. Szerokość ostrza do trawy jest równa 100 mm, a odległość między nimi to 8 mm. Sprzęt waży tylko 0,9 kg i jest dostępny w zestawie z akumulatorem litowo-jonowym o napięciu 10,8 V.

Te dobre nożyce do trawy są przystosowane do pracy przez około 100 minut od pełnego naładowania. Mają system Anti Blocking, który zapewnia ciągłość cięcia. Rękojeść jest pokryta miękką okładziną SoftGrip zapewniającą pewne trzymanie. W zestawie znajduje się: Akumulator, ładowarka, 2 ostrza do krzewów i ostrze do trawy.

Patrząc na wystawiane przez użytkowników opinie o nożycach Bosch ASB, można dojść do wniosku, że warto w nie zainwestować. Spełniają one swoją funkcję, łatwo się z nich korzysta, a ich konserwacja nie wymaga dużych nakładów pracy. Praktycznym dodatkiem jest walizka z tworzywa. Akumulatorowe nożyce do krzewów Bosch ASB 10,8 LI zaopatrzono w trzy rodzaje ostrzy – każde przeznaczone do innego rodzaju pracy.

 

Zalety

Trzy rodzaje ostrzy: W zestawie klient otrzymuje dwa ostrza do przycinania krzewów, o długości 120 i 200 mm, oraz specjalne ostrze do przycinania trawy o długości 100 mm.

Wymiana ostrzy: Wymiana ostrzy na inne następuje beznarzędziowo, dzięki temu ich wymiana jest szybka i bezproblemowa.

Materiał rękojeści: Wygodę trzymania narzędzia zapewnia miękka okładzina typu Softgrip, starannie dobrany obwód rękojeści i jej ergonomiczny kształt.

Dioda wskazująca: Praktycznym rozwiązaniem jest montaż diody LED informującej użytkownika o stanie naładowania akumulatora w czterostopniowej skali.

 

Wady

Ładowanie: Jak przekazują użytkownicy nożyce te mają niewygodny wtyk ładowarki, co sprawia, że podłączanie narzędzia do ładowarki nastręcza trudności. 

 

 

 

 

Nożyce do trawy Flo

 

7. Flo 79501 Nożyce do trawy  

 

Prezentujemy Flo 79501. To produkt przeznaczony zarówno do przycinania trawy, jak też pielęgnacji żywopłotów oraz krzewów w ogrodzie. Ze względu na to, że nożyce są zasilane akumulatorowo możemy z nich bez przeszkód korzystać w miejscach pozbawionych dostępu do prądu. Wspomniane nożyce do trawy i żywopłotu są bardzo poręczne i dobrze leżą w dłoniach.

W zestawie wraz z produktem otrzymujemy kilka dodatkowych elementów ułatwiających dbanie o trawniki i rośliny. Są to przystawki do cięcia żywopłotu i trawy, jak również zasilacz do stacji ładującej wraz z przewodem i wtyczką. W pełni naładowany akumulator pozwala na ok. 40 minut ciągłej pracy. Szerokość ostrza do przycinania trawników to 8 cm.

Konsumenci chwalą model Flo 79501 za komfort użytkowania. Nożyce są bardzo lekkie, dlatego trzymająca je dłoń nie męczy się zbyt szybko. Co więcej, niewielkie gabaryty produktu ułatwiają korzystanie z niego w trudno dostępnych miejscach. Wiele osób zauważyło też, że akumulator stosunkowo szybko się ładuje (trwa to ok. 50 minut).

Model Flo 79501 to nożyce akumulatorowe na kółkach, które przeznaczone są do przycinania trawy, jak i żywopłotu. Długość ostrza to 11 cm, a szerokość – 8 cm.

 

Zalety

Wydajna praca: Jest to bardzo wydajne urządzenie, którego możesz używać podczas przycinania trawy i krzewów. Producent zapewnia, że nożyce mogą działać bez przerwy od 25 min do 30 min, co pozwala wykonać wszystkie prace ogrodowe.

Ostrze: W modelu znajdziesz wytrzymałe ostrza ze stali nierdzewnej. Zestaw obejmuje 2 noże: do trawy i przycinania krzewów.

Wygoda: Rączka zakończona jest kołami, więc możesz pielęgnować ogród w trudno dostępnych miejscach pozostając w wyprostowanej pozycji. Szczególnie docenią to osoby, które często cierpią na bóle pleców. Urządzenie bez trudu dotrze do trudno dostępnych miejsc.

Łatwa obsługa: Używanie nożyc jest bardzo intuicyjne, więc nawet osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z takiego modelu nie będą miały z tym trudności.

Waga: Waga produktu nie przekracza 3 kg, przez co jego przenoszenie nie sprawi Ci trudności.

 

Wady

Czas ładowania: By akumulator Li-Ion był gotowy do użytku musi minąć 50 min, co w porównaniu z czasem pracy (25-30 min) nie jest zbyt atrakcyjne.

 

 

 

 

Nożyce do trawy i krzewów

 

8. Fieldmann Nożyce do trawy FZN 4000-A

 

Produkt Fieldmann FZN 4000-A to bezprzewodowe nożyce służące do przycinania trawników oraz krzewów. Prezentowany model jest zasilany akumulatorem, który pozwala na 30 minut pracy. Czas ładowania baterii wynosi 4 godziny.

Urządzenie jest dostępne w kolorze zielonym. Wygląda ono estetycznie i elegancko. Nożyce z pewnością spodobają się osobom zwracającym uwagę na design użytkowanych sprzętów. W zestawie otrzymujemy dwa rodzaje ostrzy. Jedno z nich służy do przycinania trawy, a drugie do cięcia krzewów (długość tych elementów to odpowiednio 7 cm i 10 cm).

Jak przekonują konsumenci model Fieldmann FZN 4000-A ma kilka istotnych zalet. Do nich zaliczyć należy przede wszystkim: lekkość, precyzję oraz bezpieczeństwo użytkowania. Nożyce zostały wyposażone w mechanizm blokujący ostrza, dzięki czemu nie zniszczą się one podczas przechowywania. Poza tym produkt jest łatwy w przechowywaniu głównie ze względu na kompaktowe wymiary (szerokość – 29 cm, wysokość – 12 cm i głębokość – 9 cm).

Prezentujemy Fieldmann FZN 4000-A, czyli dobrze wykonane nożyce do trawy. Sprzęt sprawdzi się podczas wielu prac ogrodowych, jak chociażby przycinanie żywopłotów. Produkt może przycinać gałęzie o grubości 1 cm.

 

Zalety

Wydajność: Bateria w tym modelu ładuje się przez 4 h, a urządzenie może pracować przez 30 min, co w pełni wystarczy, by przeprowadzić prace ogrodowe. Stosunek czasu pracy do ładowania akumulatora wydaje się atrakcyjny dla wielu użytkowników.

Dodatkowe ostrze: Przy zakupie otrzymasz 2 ostrza: do cięcia trawy (7 cm) i krzewów (10 cm). Oba wykonano z dobrej jakości stali nierdzewnej, która jest wytrzymała i odporna na korozję.

Bezprzewodowy sprzęt: Jest to wydajne urządzenie zasilane przy pomocy nowoczesnego akumulatora Li-Ion. Brak kabla sprawia, że ruchy użytkownika nie są krępowane, a co więcej uda Ci się przyciąć trawę nawet w trudno dostępnych miejscach.

 

Wady

Wielkość: Jest to dość mały sprzęt, który najlepiej sprawdzi się przy pracach wykończeniowych czy kosmetycznych w ogrodzie (jak przycinanie kilku gałęzi). Według konsumentów produkt jest za mały, by wygodnie używać go w dużym ogrodzie.

 

 

 

 

Nożyce do cięcia trawy

 

9. Nożyce do trawy Fiskars GS42

 

Przedstawiamy nożyce do trawy Fiskars GS42. Wyposażono je w obracające się o 360 st. ostrza. Ich długość wynosi 14 cm. Działanie narzędzia opiera się na zastosowaniu innowacyjnego systemu Servo-System. Umożliwia on wygodne, a jednocześnie precyzyjne przycięcie trawy. Z pomocą powyższego modelu możemy właściwie zadbać o ogród.

Ponieważ ostrza produktu zostały wykonane ze stali nierdzewnej nie ulegną one zniszczeniu nawet w przypadku narażenia na działanie wilgoci. Rączki wyprodukowano natomiast z poliamidu. To solidny materiał, który jest odporny m.in. na: zadrapania, działanie promieni UV oraz ścieranie. Długość całkowita nożyc to ok. 32,2 cm.

Jednym z najważniejszych atutów opisanego wyżej modelu jest wytrzymałość. Zachowuje on estetyczny wygląd nawet przy częstej eksploatacji. Produkt ma mechanizm blokujący ostrza, który łatwo przesuwa się kciukiem. Nożyce wyróżniają się nie tylko praktycznością. Większości konsumentów spodobała się zastosowana, czarno-pomarańczowa kolorystyka. Twierdzą oni, że podnosi estetykę narzędzia.

Nożyce do trawnika Fiskars GS42 to innowacyjny produkt, który sprawdzi się podczas przycinania trawy. Długość sprzętu to 32,2 cm.

 

Zalety

Ostrze: W prezentowanym modelu zastosowano dobrej jakości ostrze ze stali nierdzewnej, które gwarantuje precyzyjne cięcie. Jego długość to 14 cm i obraca się ono o 360 st., co pozwala na pracę pod dowolnym kątem.

Mechanizm Serwo: Nożyce wyposażono w innowacyjny mechanizm Serwo, który zapobiega zakleszczaniu się ostrzy. Dzięki temu nie musisz przerywać pracy, by skorygować ustawienie noży, co zapewnia wygodną pracę.

Uchwyt: Urządzenie ma wygodny, dobrze wyprofilowany uchwyt wykonany z poliamidu, który zapewnia komfortową pracę. Ten element konstrukcji został pokryty specjalną powłoką antypoślizgową.

 

Wady

Umieszczenie mechanizmu blokującego: Na rękojeści umieszczono mechanizm blokujący, który możesz przypadkowo aktywować podczas korzystania z noża. Przeszkadza to w płynnym używaniu produktu.

Wygoda: Jest to dość mały sprzęt, który wymaga pochylenia się podczas cięcia. Dłuższa praca stanowi obciążenie dla kręgosłupa.

 

 

 

 

10. Nożyce do trawy Gardena Classic 8730-20

 

Osoby, które chcą kupić dobre i tanie nożyce do trawy, z pewnością zwrócą uwagę na model Gardena Classic 8730-20. To produkt zapewniający precyzyjne przycięcie trawnika. Ma on specjalnie wyprofilowany uchwyt, za sprawą którego narzędzie bardzo dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej.

Ostrza nożyc zostały pokryte antyadhezyjną powłoką, więc wykazują one odporność na powstawanie korozji i działanie warunków atmosferycznych. Produkt ma niebiesko-pomarańczowy kolor. Co więcej, narzędzie zostało wyposażone w mechanizm blokujący ostrza, który płynnie działa (można go więc swobodnie obsługiwać jedną ręką).

Konsumenci uważają, że są to nożyce godne polecenia osobom chcącym lepiej zadbać o swój ogród. Z pomocą tego produktu przycinanie trawy nie trwa długo i jest wyjątkowo prostym zadaniem. Opisany wyżej model ma specjalny układ ostrzy gwarantujący równomierną siłę cięcia na całej ich długości. Narzędzie niedużo waży, dlatego nawet wielogodzinna praca nie jest zbyt męcząca.

Model Gardena Classic 8730-20 to nożyce do trawy do 50 zł. Sprzęt ma niewielkie wymiary, dlatego sprawdzi się przy przycinaniu brzegów trawnika.

 

Zalety

Rękojeść: Rękojeść w nożycach została tak skonstruowana, by wygodnie leżała w dłoni. Dzięki nowoczesnemu mechanizmowi, którego konstrukcja opiera się na działaniu dźwigni nie musisz używać dużej siły w czasie cięcia.

Cięcie: W modelu znajduje się specjalny układ ostrych noży, co zapewnia precyzyjne cięcie. Ostrza pokryto powłoką antyadhezyjną, która chroni je przed korozją.

 

Wady

Obudowa: Niektórzy konsumenci skarżą się na jakość obudowy, która ich zdaniem jest dość awaryjna, bo wykonano ją z plastiku.

Kształt: Jest to dość mały produkt, który nie ma wyciąganej rączki. Oznacza to, że w czasie prac ogrodowych musimy się schylać, a to jak wiadomo stanowi duże obciążenie dla pleców.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie nożyce do trawy kupić?

 

Nożyce do trawy to przydatne narzędzie ogrodowe dobrze sprawdzające się u osób, które mają małą posesję, więc dla nich korzystanie z kosiarki nie jest wygodne. Niemniej jednak ten produkt nie jest polecany tylko do małych ogródków. Sprzęt sprawdzi się też na dużych posesjach do przycinania trawy w rogach czy w innych trudno dostępnych miejscach, do których niełatwo dojechać zwykłą kosiarką. Warto też pamiętać, że często nożyce do trawy znajdują też zastosowanie do przycinania krzewów. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tego sprzętu, trafiłeś w dobre miejsce. Poniżej znajdziesz wskazówki, z których dowiesz się, jakie nożyce do trawy wybrać.

Typy urządzeń

W sklepach ogrodniczych dostępne są ręczne i elektryczne nożyce do trawy. Te pierwsze, z uwagi na to, że mają prostszą konstrukcję, mniej kosztują. Praca z ich użyciem okazuje się jednak w większości przypadków bardziej męcząca, dlatego modele ręczne są polecane szczególnie do niewielkich ogródków. Wykorzystuje się je głównie do wycinania trawy wokół roślin czy przy krawężnikach. Z uwagi na niewielkie wymiary, wygodnie się z nich korzysta i łatwo zachować precyzję. Popularnością wśród kupujących cieszą się też elektryczne nożyce do trawy, które mogą być zasilane sieciowo lub akumulatorowo. To drugie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej powszechne. Sprzęty akumulatorowe mają też taką zaletę, że kabel zasilający nie ogranicza ruchów użytkownika. Z takich nożyc do trawy można korzystać nawet na działce, na której nie ma swobodnego dostępu do źródła zasilania (oczywiście po wcześniejszym naładowaniu akumulatora).

 

Akumulator

Jeśli decydujemy się na zakup sprzętu zasilanego akumulatorem, musimy sprawdzić, jak wydajny on jest. Przede wszystkim warto zweryfikować przewidywany czas pracy i ładowania. Zwykle ten pierwszy wynosi do godziny, a drugi około 3. Dobrze jest nie tylko zapoznać się ze specyfikacją sprzętu, ale też znaleźć recenzje innych użytkowników, w których poruszana jest właśnie kwestia wydajności urządzenia. Przydatnym dodatkiem w akumulatorowych nożycach do trawy jest wskaźnik ich naładowania.

 

Ostrze 

Najlepsze nożyce do trawy to takie, które odznaczają się wytrzymałością. Tylko dobrej jakości narzędzia są w stanie efektywnie spełniać swoje zadanie i szybko się nie niszczą. Jednym z najważniejszych elementów nożyc do trawy są oczywiście ostrza. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się stal nierdzewną, czyli materiał, który nie jest podatny na zniekształcenia i na jego powierzchni nie pojawia się rdza. Należy też pamiętać, że ostrza wymagają odpowiedniej konserwacji, na którą składa się dokładne czyszczenie i ostrzenie, a w przypadku modeli elektrycznych zwykle także oliwienie paska. Wybierając nożyce do trawy, warto postawić na takie, które mają specjalny mechanizm zapobiegający zakleszczaniu się ostrzy.

 

Uchwyt

Każdy zgodzi się z tym, że korzystanie z nożyc do trawy powinno być wygodne. Aby tak było, uchwyt musi być odpowiednio zrobiony. Najlepiej wybierać nożyce z rękojeścią pokrytą specjalnym tworzywem SoftGrip. Jest ono nie tylko przyjemne w dotyku, ale też zapobiega ślizganiu się rączki. W rezultacie łatwiej zachować precyzję i bezpieczeństwo w trakcie pracy. 

 

Waga

Kolejnym aspektem wpływającym na komfort pracy jest waga sprzętu. Nie ulega wątpliwości, że im nożyce są lżejsze, tym ich używanie jest wygodniejsze. Ręczne nożyce do trawy ważą przeciętnie około 250 g, czasami więcej. Modele akumulatorowe są cięższe, bo mają bardziej rozbudowaną konstrukcję. Sprzęty elektryczne ważą zwykle od 0,5 kg w górę (co nadal jest bardzo dobrą wagą). 

 

Wysięgnik

W szczególności seniorzy doceniają nożyce do trawy z wysięgnikiem, który można regulować tak, aby można było przycinać trawnik bez konieczności mocnego pochylania. W większości przypadków takie modele można też używać w tradycyjny sposób, czyli bez wysięgnika.

Przeznaczenie

Sporo osób na pytanie, jakie są najlepsze nożyce do trawy odpowiada, jak ważną kwestią jest uniwersalność. Z tego też względu popularnością wśród kupujących cieszą się uniwersalne sprzęty, które są przystosowane nie tylko do przycinania trawy, ale też do krzewów czy żywopłotu. Takie modele mają dwa rodzaje ostrzy, których wymiana następuje przez naciśnięcie jednego przycisku. Nie trzeba używać do tego żadnych narzędzi, co jest wygodnym rozwiązaniem. 

 

Nożyce do trawy w dobrych cenach 

Ręczne nożyce do trawy kosztują kilkadziesiąt złotych. Za modele elektryczne zasilanie akumulatorowo trzeba zapłacić od 150 zł w górę. Na koszt zakupu urządzenia wpływ ma nie tylko rodzaj kupowanego sprzętu, ale też jakość jego wykonania, popularność producenta i możliwości zastosowania. Czy nożyce akumulatorowe do trawy są dostępne w sklepie Biedronka? Okazuje się, że możemy je też dostać własnie tam, ale też nożyce do trawy są dostepne w sklepach Lidl, Castorama, Leroy Merlin, OBI, czy w serwisie Allegro. Również sklep Jula to miejsce gdzie jest oferta na nozyce do trawy.

 

 

FAQ

 

P1: Jak naostrzyć nożyce do trawy?

Ostrzenie nożyc do trawy nie jest trudnym zadaniem, choć na początku może się wydawać inaczej. Przede wszystkim na samym wstępie należy odpowiednio przygotować narzędzie do pracy, a dokładniej usunąć z elementów tnących wszelkie zabrudzenia. Można użyć do tego po prostu szmatki namoczonej w ciepłej wodzie. Usunięcie nieczystości pozwoli nam zminimalizować ryzyko zarysowania ostrza. Element ten trzeba też rozkręcić, tak aby mieć do niego swobodny dostęp. Nożyce warto umieścić w imadle lub ułożyć na przygotowanym wcześniej stole roboczym i docisnąć tak, aby się nie ruszały. Kolejnym krokiem jest już samo ostrzenie. Do tego można wykorzystać metalowy pilnik albo kamienną osełkę. Osoby o większym doświadczeniu mogą skorzystać ze szlifierki.

 

P2: Jak naostrzyć nożyce elektryczne do trawy?

Przystępując do ostrzenia nożyc elektrycznych do trawy, trzeba przede wszystkim pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, że sprzęt jest wyłączony. W przypadku modelu sieciowego wystarczy odłączenie od źródła zasilania. Jeśli mamy urządzenie akumulatorowe i boimy się, że przypadkiem je uruchomimy, możemy odłączyć akumulator. Do ostrzenia nożyc elektrycznych do trawy należy wykorzystać osełkę lub pilnik. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie ze szlifierki kątowej, choć ta metoda wymaga już odpowiedniej wprawy i dlatego jest polecana dla doświadczonych ogrodników. Należy pamiętać o tym, że ostrzeniu poddajemy tylko zewnętrzną część ostrza, a ruch wsteczny musi odbywać się ponad nim. Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że nożyce elektryczne powinny mieć systematycznie smarowaną listwę tnącą. Do tego wykorzystuje się specjalny olej konserwujący.

P3: Jak naostrzyć nożyce akumulatorowe do trawy?

Osoby, które mają już za sobą pierwsze ostrzenie nożyc akumulatorowych do trawy przyznają, że wbrew temu, co może się wydawać, nie jest to trudne zadanie. Przed rozpoczęciem pracy należy dokładnie umyć ostrze i pozostawić je do wysuszenia. Nie zaleca się używania do czyszczenia ostrych narzędzi, które mogłyby doprowadzić do zarysowania powierzchni. Elementy tnące należy ostrzyć przy wykorzystaniu pilnika lub osełki. Tego typu akcesoria można zakupić w sklepie ogrodniczym. Istotną sprawą, o której nie można zapominać, jest to, aby ostrzyć ostrze po zewnętrznych krawędziach. 

 

P4: Ile kosztują nożyce do trawy?

W sklepach można znaleźć ręczne i elektryczne nożyce do trawy. Jak nietrudno się domyślić te pierwsze są zdecydowanie tańsze od drugich, bo mają prostszą budowę. Ręczne nożyce do trawy można kupić już nawet za 25 zł. Mają one kompaktowe wymiary i są przeznaczone do lekkich prac na koniec koszenia trawnika. Z uwagi na to, że nożyce są małe, można nimi dotrzeć nawet w wąskie, trudno dostępne miejsca. Akumulatorowe nożyce do trawy kosztują od około 150 zł w górę. Urządzenia przystosowane do cięższej pracy, przeznaczone nie tylko do przycinania trawy, ale też krzewów, kosztują kilkaset złotych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ