Najlepszy kompostownik domowy

Ostatnio aktualizowane: 28.09.22

 

Kompostowniki domowe – ranking

 

 

Joseph Joseph Stack

 

Jeżeli szukasz pojemnika do wyrzucania codziennych biodegradowalnych odpadków z Twojej kuchni, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję – kompostownik domowy Joseph Joseph Stack. Produkt został wykonany z tworzywa sztucznego. Materiał ten nie przepuszcza żadnych zapachów, więc naczynie możemy trzymać w kuchni.

Produkt został wyposażony w specjalny filtr, dzięki któremu nie odczuwamy brzydkich zapachów. W efekcie odpady szybko ulegną rozpadowi i będą mogły być użyte jako nawóz. Dzięki obecności filtra nie musimy obawiać się, że jakiekolwiek zapachy przedostaną się na zewnątrz. Wymiary tego kompostownika to 23 cm x 20 cm x 16 cm. Możemy więc umieścić go w kuchni i nie będzie zabierał nam zbyt dużo miejsca.

Prezentowany model ma w stalową rączkę. Element ten pozwala na wygodne przenoszenie pojemnika. Joseph Jospeh Stack, oprócz swojej funkcjonalności, wyróżnia się także eleganckim wyglądem. Może być więc traktowany, jako ozdoba kuchenna.

 

 

 

 

Oxo Good Grips

 

Oxo Good Grips to kompostownik domowy w całości wykonany z tworzywa sztucznego. W efekcie nie przepuszcza żadnych zapachów i możemy postawić go w kuchni. Tworzywo łatwo się czyści, więc po opróżnieniu go nie będziemy mieć z tym problemów.

Przyjrzyjmy się dokładniej pokrywce tego produktu. Może być ona całkowicie zdjęta w przypadku, kiedy chcemy już użyć nawóz. Pokrywka ma jednak blokadę, która pozwala nam otworzyć pojemnik bez konieczności całkowitego jej zdjęcia z kompostownika. Wymiary tego produktu wynoszą: średnica – 17,8 cm i wysokość – 17,8 cm. Zmieścimy w nim wystarczającą ilość odpadków do nawożenia roślin doniczkowych lub niewielkiego ogródka.

Oxo Good Grips to kompostownik domowy w dobrej cenie, który prezentuje się bardzo elegancko i estetycznie. Użytkownicy wypowiadają się o tym naczyniu pochlebnie. Chwalą jego ciekawy design oraz łatwe czyszczenie.

 

 

 

 

Jospeh Joseph Totem

 

Posiadaczom większego ogródka polecamy kompostownik Joseph Joseph Totem. Jest to produkt, który zyskał uznanie wielu Internautów. Jego największym atutem jest fakt, że mieścić aż 4 l odpadków organicznych. Zainwestuj w niego, jeżeli w Twoim domu wyrzuca się wiele odpadków.

Produkt ten ma dużą, szeroką rączkę, dzięki której możemy łatwo przenieść kompostownik wraz z nawozem. Na pokrywce znajduje się wypustka, która ułatwia otworzenie zbiornika i wyrzucenie resztek.

Pojemnik ma żywy, oliwkowy kolor. Internauci w swoich komentarzach wspominają o solidnym wykonaniu produktu oraz o łatwym przenoszeniu go z miejsca na miejsce. Użytkownicy zadowoleni są szczególnie z przyjemnego dla oka designu.

 

 

 

Jaki kompostownik domowy wybrać?

 

Jeżeli masz przy domu ogródek, to z pewnością wiesz, jak ważne jest nawożenie zasadzonych warzyw, kwiatów, owoców. Wiele osób kupuje nawozy w sklepach, ale te naturalne są lepsze dla roślin i naszego zdrowia. Nie trzeba posiadać gospodarstwa rolnego, aby móc przygotować własny nawóz naturalny – wystarczy kupić kompostownik. Przygotowanie swojego własnego kompostu jest o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Wszystko może odbywać się w domowych warunkach. Aby to zrobić, wystarczy zaopatrzyć się w kompostownik domowy. Jest to zazwyczaj niewielkie pudełko, w którym możemy umieszczać wszelkie, organiczne odpadki. W ten sposób stworzymy naturalny kompost, którym możemy nawozić rośliny doniczkowe lub ogródkowe. W tym artykule zamieściliśmy krótki poradnik podpowiadający, czym cechują się najlepsze kompostowniki domowe.

Na początek warto się dowiedzieć, gdzie taki pojemnik postawić. Większość osób zgadza się, że powinno to być zacienione, wilgotne miejsce. Nie polecamy umieszczania pojemnika w miejscach, w których często przebywamy. Może on wydzielać dość nieprzyjemny zapach, co zepsuje nam odpoczynek. Możemy jednak zaopatrzyć się w urządzenie z filtrem, który zneutralizuje przykre zapachy i takie sprzęty możemy ustawić nawet w kuchennej szafce.

Według wielu osób najlepszy kompostownik domowy w 2022 roku wykonany jest z tworzywa sztucznego. Materiał ten bardzo dobrze izoluje zapachy, więc nawet jeśli pojemnik będzie znajdował się gdzieś w pobliżu miejsca relaksu, to nie odczujemy jego zapachu. Tworzywo sztuczne to materiał dość trwały, więc z pewnością pozostanie on z nami przez dłuższy czas. Niektóre kompostowniki domowe wykonane są z metalu. Takie pudełka są jednak dość ciężkie i niełatwo się je przenosi. Metal jest jednak trwalszy niż plastik, więc posłuży nam dłużej. Pamiętaj jednak, by miał on zabezpieczenie przed rdzą, inaczej ulegnie korozji. Na rynku znajdziemy także kompostowniki drewniane, lecz nie są one zbyt popularne w użytkowaniu domowym.

Bardzo ważną kwestią jest także pojemność kompostownika. Osoby, które już miały do czynienia z pojemnikami tego typu uważają, że najlepsze akcesoria domowe mają pojemność około 3 – 4 l. Naczynie można przechowywać w piwnicy, a jego niewielkie wymiary z pewnością nie sprawią, że kompostownik zajmie dużo miejsca. Taka pojemność będzie również wystarczająca, aby nawozić rośliny doniczkowe lub mały ogródek.

Jeżeli zamierzamy trzymać pojemnik w widocznym miejscu, to ważny jest także jego design. Wielu producentów oferuje estetycznie wyglądające kompostowniki, które nie powinny zaburzyć harmonii w naszej kuchni. Niektóre modele mają ciekawe, żywe kolory, więc mogą stać się także elegancką ozdobą pomieszczenia.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ