Ranking 3 najlepszych spalinowych aeratorów i wertykulatorów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.07.24

Najlepszy aerator wertykulator spalinowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jaki aerator-wertykulator spalinowy wybrać? Jaki aerator-wertykulator spalinowy kupić? Te pytania zadaje sobie sporo osób, które chcą jak najlepiej zadbać o wygląd swojego ogrodu. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się dostępnym na rynku urządzeniom i wybraliśmy do naszego zestawienia najlepsze modele. Pierwsze miejsce należy do aeratora-wertykulatora spalinowego MTD Optima 35 VO z silnikiem OHV, który gwarantuje efektywną pracę i generuje mniej spalin. Model wyposażono w pojemny kosz, do którego mieści się sporo trawy. Nie ma więc konieczności ciągłego przerywania pracy i jego opróżniania. Aerator ma regulowaną rączkę, którą można ustawić na określonym poziomie i w ten sposób zapewnić sobie komfort pracy i możliwość łatwego manewrowania sprzętem. Godną uwagi propozycją jest też aerator-wertykulator spalinowy Hecht 5641 z metalową obudową i łożyskami kulkowymi. Model ma szerokość roboczą równą 40 cm, więc jest polecany do średnich i dużych działek. Sprzęt ma regulowaną głębokość napowietrzania. Zastosowany silnik benzynowy OHV wyróżnia wydajna praca.

Aeratory wertykulatory spalinowe – ranking

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie można przewozić w samochodowym bagażniku, gdyż ma składaną konstrukcję. To oznacza również, że nie zajmuje dużo miejsca w garażu. Model jest wyposażony w kosz o pojemności 45 l, którego nie trzeba często opróżniać.

Wady

Pojawiają się komentarze, że wykonana z plastiku obudowa nie została odpowiednio zabezpieczona przed zarysowaniami. Przez to mogą się na niej pojawić nieestetyczne ślady użytkowania.

Podsumowanie

Sprzęt umożliwia przeprowadzenie sprawnej aeracji i wertykulacji ogrodu. Jego moc jest równa 3,5 KM, a szerokość robocza to 35 cm. To łatwy w obsłudze model, za pomocą którego można odpowiednio zadbać o przydomowy ogródek, jak i działkę rekreacyjną.

Drugi wybór

Zalety

Model ma mocny, czterosuwowy silnik, który zapewnia efektywne działanie. Można go wykorzystać do aeracji i wertykulacji większego ogrodu, bez ryzyka wystąpienia awarii na skutek przegrzania. Materiałem wykonania obudowy jest metal.

Wady

Konsumenci narzekają przede wszystkim na to, że urządzenie generuje duży hałas. Żeby nie narazić się na uszkodzenie słuchu, na czas pracy należy mieć na uszach specjalne ochronniki.

Podsumowanie

To aerator wertykulator o mocy 3,4 KM, który ma w zestawie dwa solidne wałki (sprężynowy i ze stalowymi nożami). Wyposażono go także w parciany kosz na resztki trawy, którego pojemność wynosi 50 l. Głębokość robocza jest regulowana w zakresie od -15 mm do +5 mm.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt nie generuje dużego hałasu, dlatego pracując w ogrodzie, nie powinniśmy przeszkadzać sąsiadom. Ma on pojemny kosz, do którego trafiają resztki trawy, co znacząco ułatwia zachowanie porządku w ogrodzie. To model z 6-stopniową regulacją głębokości roboczej.

Wady

Szerokość robocza urządzenia to 40 cm. Z tego powodu manewrowanie nim w zakamarkach ogrodu może okazać się kłopotliwe, a dodatkowo męczące.

Podsumowanie

Moc modelu wynosi 3 KM, jest on dobrze przystosowany do pracy w ogrodzie o większej powierzchni. Sprzęt waży 31 kg, ma długi i wygodny uchwyt. Regulacja głębokości roboczej obejmuje przedział od -5 do 15 mm.

 

1. Wertykulator Aerator Spalinowy MTD Optima 35 VO

 

Jeśli chcesz kupić aeratoro-wertykulator spalinowy w dobrej cenie, zachęcamy do zapoznania się z opisem MTD Optima 35 VO. Prezentowany model można złożyć, co znacznie ułatwia przechowywanie. Dodatkowo jego transport nie jest trudny – sprzęt zmieści się w każdym bagażniku. Konsumenci potwierdzają, że urządzenie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

W aeratorze-wertykulatorze umieszczono solidny silnik o mocy 2,3 KM, który gwarantuje efektywną pracę. Waga urządzenia jest równa 32 kg, a szerokość robocza wynosi 35 cm. Pojemność kosza na odpady to 45 l, więc nie musisz się martwić, że będziesz zmuszony zbyt często opróżniać zbiornik, co niewątpliwie wydłużyłoby czas pracy.

Umieszczone w Internecie opinie o urządzeniu są pozytywne, co stanowi gwarancję wysokiej jakości wykonania. Według użytkowników produkt jest łatwy w obsłudze. Użyte do produkcji sprzętu materiały są trwałe. Znajdujące się u podstawy koła działają płynnie i nie ścierają się zbyt szybko. MTD Optima 35 VO to aerator-wertykulator z silnikiem o mocy 3,5 KM. Dokładne wymiary sprzętu to: 34 cm x 58 cm x 114 cm.

 

Zalety

Silnik OHV: W aeratorze-wertykulatorze zastosowano silnik Over Head Valve (OHV), w którym zawory i świeca zapłonowa są umieszczone w górnej części tłoka. W rezultacie spalanie jest skuteczniejsze, a w trakcie tego procesu powstaje mniej spalin.

Model 3w1: MTD Optima 35 VO to model typu 3w1. Umożliwia on wykonane aeracji, wertykulacji i zebranie trawy do kosza.

Rączka: Sprzęt ma solidnie zrobioną rączkę. Jest ona odpowiednio wyprofilowana i pozwala na pewne prowadzenie wertykulatora. Istnieje możliwość regulacji jej położenia (2 stopnie).

Solidne wykonanie: Model zrobiono z dobrej jakości stali, która nie jest podatna na zniekształcenia. W procesie produkcji wykorzystano też duże, solidne koła łożyskowe.

Kosz: Aerator jest wyposażony w duży, 45-litrowy kosz, którego nie trzeba często opróżniać.

 

Wady

Waga: Sprzęt waży ponad 32 kg, więc jego przenoszenie może okazać się męczące. Na obudowie nie ma też rączki, która by to ułatwiała.

 

 

 

 

2. Aerator Wertykulator Spalinowy Hecht 2 W 1 5641

 

Ranking aeratorów-wertykulatorów spalinowych zawiera też dobry aerator-wertykulator Hecht 2 W 1 5641. To mocny sprzęt z 3,4 KM silnikiem OHV, który nie nagrzewa się w trakcie pracy. Pojemność skokowa silnika wynosi 149 cm3. Szerokość robocza sprzętu jest równa 40 cm. Jego waga to 31 kg.

Do wykonania tego aeratora-wertykulatora wykorzystano odporny na wstrząsy metal. Obudowa nie jest też podatna na zarysowania. 50 l kosz na odpady łatwo się opróżnia. Głębokość nacinania można regulować, a wertykulator dobrze sobie radzi nawet z twardą glebą. Model wyposażono w wałek sprężynowy i wałek ze stalowymi nożami.

Kupując ten aerator-wertykulator można mieć pewność, że inwestuje się w dobrej jakości sprzęt. Pozytywne opinie użytkowników potwierdzają, że urządzenie działania efektywnie i łatwo się je prowadzi i obsługuje.

Aerator-wertykulator spalinowy Hecht 5641 ma szerokość roboczą równą 40 cm. Pojemność kosza wynosi 50 l. Moc maksymalna to 3,4 KM.

 

Zalety

Regulowana głębokość napowietrzania: Istnieje możliwość regulowania głębokości napowietrzania i tym samym dostosowywania aeratora do aktualnych potrzeb. Ustawianie nie jest trudne.

Metalowa obudowa: Przeprowadzony test aeratorów-wertykulatorów potwierdził, że sprzęt jest solidnie wykonany. Urządzenie ma solidną, metalową obudowę, która nie ulega zniekształceniom.

Składane uchwyty: Sprzęt wyposażono w dobrze wyprofilowane uchwyty umożliwiające pewne prowadzenie. W razie potrzeby można je złożyć i wtedy wertykulator zajmuje mniej miejsca. Ułatwia to jego przechowywanie i transport.

Efektywność działania: Użytkownicy przyznają, że sprzęt dobrze radzi sobie nawet z twardą glebą.

 

Wady

Wysokie spalanie benzyny: Część osób zwraca uwagę na to, że poziom spalania benzyny jest stosunkowo wysoki.

 

 

 

 

3. Wertykulator Spalinowy NAC LRP40-118-CH

 

Wiele osób poleca aerator NAC LRP40118CH, dlatego nie mogło zabraknąć tego modelu w prezentowanym przez nas zestawieniu. Moc urządzenia jest równa 3 KM. Pojemność kosza wynosi 40 l, a waga sprzętu to 31 kg. Szerokość robocza produktu wynosząca 40 cm umożliwia szybką pracę.

Prezentowany model łączy w sobie zarówno funkcje wertykulatora, jak i aeratora. W rezultacie możemy pozbyć się chwastów i martwych roślin, a także skutecznie napowietrzyć glebę. Po wykonaniu tych czynności nasz trawnik będzie się prezentował znacznie bardziej atrakcyjnie. Wykonana ze stali obudowa wykazuje dużą odporność na uszkodzenia. Zamontowane u podstawy koła są solidnie wykonane i nie zacinają się w trakcie pracy.

Wśród zalet urządzenia konsumenci wymieniają przede wszystkim dobrze przemyślaną konstrukcję. Opinie o aeratorze-wertykulatorze spalinowym mówią, że ma on odpowiednio wyprofilowany uchwyt ułatwiający manewrowanie i gwarantujący komfort w trakcie pracy. Według Internautów produkt nie generuje zbyt dużego hałasu, a jego przechowywanie jest proste.

NAC LRP40118CH to dobry aerator-wertykulator spalinowy do 1300 zł. Moc silnika wynosi 3 KM. Szerokość robocza jest równa 40 cm. Waga sprzętu to 31 kg.

 

Zalety

Regulacja ustawień: Użytkownik ma możliwość regulacji wysokości roboczej. Do wyboru jest 6 stopni. Dzięki temu niezależnie od stanu trawnika można z powodzeniem używać tego sprzętu.

Wytrzymały silnik: Aerator-wertykulator wyposażono w 4-suwowy silnik górnozaworowy o pojemności równej 118 cm. Wyróżnia go wydajna praca. Silnik mocno się nie nagrzewa.

Jakość wykonania: Urządzenie ma stalową obudowę, która odznacza się wytrzymałością. Sporo osób potwierdza, że aerator-wertykulator jest zrobiony solidnie.

 

Wady

Problemy z odpalaniem: W komentarzach można przeczytać, że czasami pojawiają się problemy z tym, aby uruchomić sprzęt (szczególnie po zimie).

 

 

 

 

Jaki aerator wertykulator spalinowy wybrać?

 

Osoby posiadające ogród zdają sobie sprawę z tego, że pielęgnacja trawnika wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Chcąc zadbać o jego atrakcyjny wygląd często nie wystarczy jedynie systematyczne koszenie trawy. Równie istotnym zadaniem jest regularne pozbywanie się chwastów ukrytych w ziemi, a także napowietrzanie gleby. Jeśli chcesz w łatwy sposób zadbać o swój ogród, dobrym rozwiązaniem będzie zakup aeratora-wertykulatora. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się z niego, na co zwracać uwagę podczas wizyty w sklepie. Na końcu tekstu znajdziesz również zestawienie prezentujące najlepsze aeratoro-wertykulatory spalinowe.

Czym właściwie jest aerator-wertykulator? Sprzęt łączy w sobie dwie funkcje: umożliwia zarówno wertykulację, jak i aerację gleby. Pierwszy z procesów polega na nacinaniu darni, czyli gęstych splotów trawy i ziemi. Umożliwia pozbycie się chwastów, mchu czy obumarłych roślin. Zabieg aeracji odbywa się poprzez nakłuwanie darni. W ten sposób możemy efektywnie spulchnić glebę i sprawić, że rosnąca na niej trawa będzie wyglądała na zadbaną. Połączenie tych dwóch procesów świetnie wpływa na kondycję gleby.

Kupując dobry i tani aerator-wertykulator spalinowy, musisz zwrócić uwagę na jego moc. Jeśli chcesz, aby praca była efektywna, dobrym wyborem będzie sprzęt o mocy ok. 3 KM. Równie istotną kwestią jest wielkość pojemnika na odpady. Nikt nie chce zbyt często przerywać swojej pracy, aby opróżnić zbiornik, dlatego też zaleca się wybranie modeli o pojemności ok. 40 l.

Najlepszy aeratoro-wertykulator spalinowy w 2024 roku ma obudowę odporną na uszkodzenia mechaniczne. Zazwyczaj jest ona wykonana z dobrej gatunkowo stali. Sprzęt powinien mieć także solidne, odpowiednio duże koła, aby manewrowanie produktem nie było trudne. Istotną częścią budowy urządzenia jest uchwyt. Musi być on odpowiednio wyprofilowany, bo w innym wypadku praca okaże się niekomfortowa. Wiele osób zaznacza, jak ważne jest to, aby wysokość uchwytu była regulowana. Dzięki temu będziemy mogli dostosować ten element do naszego wzrostu, co uchroni przed garbieniem się i pojawiającym się w związku z tym dokuczliwym bólem pleców.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ