Najlepsze automaty – TOP 5 odmian nasion konopi

Ostatnio aktualizowane: 21.03.23

 

Można powiedzieć, że w sektorze konopi miały miejsce dwie wielkie, ważne rewolucje nasienne. Chodzi o wprowadzenie nasion feminizowanych w 1998 roku oraz nasion automatycznych w 2008.

 

Swojego czasu odmiany konopi ruderalis zostały sklasyfikowane jako „chwasty” przez ich odkrywcę, botanika D. Yanishchevsky’ego w 1924 roku. Była to odmiana konopi, która rośnie dziko w zimnym i suchym klimacie Rosji i części Azji. Jednak biolog stwierdził, że na tę roślinę duży wpływ mają zewnętrzne czynniki klimatyczne.

Liście były mniejsze i bardziej obfite niż inne odmiany sativa i indica uprawiane w Europie i Azji. Co ciekawe, cykl kwitnienia nasion ruderalis nie był bezpośrednio związany z fotoperiodami, co jest naprawdę interesującym czynnikiem z punktu widzenia uprawy. Ale dodatkowo miały dobrą zdolność do wzrostu i rozkwitu w bardzo niesprzyjających warunkach klimatycznych (klimat poniżej 0 stopni i bardzo suchy).

 

Automatyczne nasiona konopii – o co w tym chodzi?

Z biegiem lat, wraz z nowoczesnymi postępami w hodowli nasion marihuany, stało się możliwe tworzenie nasion „off-road”, które łączą siłę i zdolność kwitnienia niezależnie od fotoperiodu z siłą, smakiem i aromatem konopi. Tak powstały nasiona automatyczne.

Nasiona stopniowo zyskały dużą popularność wśród hodowców, aż stały się jednym z preferowanych szczepów ze względu na ich różne zalety w stosunku do odmian feminizowanych i regularnych. Nasiona automatyczne zapewniają łatwe i wysokiej jakości zbiory, ponieważ mają zaletę kwitnienia bez konieczności zmian w cyklach świetlnych lub eliminacji samców, jeśli są to nasiona żeńskie. Łatwość automatycznego wysiewu czyni je bardzo atrakcyjnymi dla początkujących.

W przeszłości tego rodzaju nasiona marihuany były wybierane wyłącznie przez konsumentów, którzy uprawiali nasiona w bardzo zimnych miejscach lub w niesprzyjających warunkach pogodowych. Był to gatunek rośliny mało produktywny, nieodznaczający się wysoką aktywnością ani właściwościami organoleptycznymi.

Dziś jest to odmiana bardzo dobrze przyjmowana przez wszystkich hodowców. Wynika to z ewolucji nasion, które w dzisiejszych czasach pozwalają uzyskiwać coraz bardziej produktywne plony o wyższej jakości zarówno pod względem efektów, jak i aromatów oraz smaków. Na rynku zobaczysz obszerny katalog nasion automatycznie kwitnących o niesamowitej różnorodności smaków.

Ze względu na krótki okres kwitnienia pozwalają na uprawę wielu roślin rocznie. Jeśli nasiona są uprawiane na zewnątrz, latem mogą dać dwa lub więcej plonów. Nie dzieje się tak w przypadku zwykłych lub feminizowanych odmian. Jeśli prawidłowo wykonasz uprawę z automatycznym siewem, mogą zacząć kwitnąć w ciągu 2 tygodni, a plony możemy zbierać już po 9-10 tygodniach.

Nasiona marihuany automatycznie kwitnące mają zdolność dopełnienia swojego cyklu życiowego niezależnie od długości dnia, chociaż najlepiej sprawdzają się, gdy są wystawione na światło przez 18 godzin. W przeciwieństwie do normalnych nasion rozwijają się bez poddawania ich normalnemu, 12-godzinnemu cyklowi światła lub 12-godzinnej ciemności.

Rośliny zrodzone z nasion automatycznych są bardzo silne i mają dużą odporność na infekcje grzybicze, pleśń, szkodniki owadzie, a nawet nadmiar/brak składników odżywczych. Nawadnianie jest bardzo ważną częścią uprawy nasion automatycznych. Upewnij się, że podłoże nigdy nie jest suche lub nadmiernie nasiąknięte. Zawsze należy dążyć do równowagi i utrzymywać glebę nawilżoną.

 

Jak wybrać autokwitnące nasiona konopi?

Przygotowaliśmy kilka propozycji, jeśli chodzi o automatyczne nasiona konopi.

 

• Auto Ultimate PROMO – Dutch Passion

To połączenie The Ultimate i AutoMazar. Nasiona zapewniają obfite zbiory, a sama roślina osiąga nawet do 100 centymetrów wysokości. Pąki pokryte są żywicą wydającą słodkawy zapach. Uprawa zajmuje od 12 do 15 tygodni.

 

• Northern Light Automatic – Royal Queen Seeds

Jest jedną z najsłynniejszych odmian marihuany. W dojrzałej formie osiąga wzrost nawet 120 centymetrów. Zbiory są gotowe po 10 tygodniach. Ma słodki, nieco cytrusowy lub owocowy charakterystyczny smak.

• Auto White Widow – Bulk Feminized Seeds

Wielokrotnie nagradzana odmiana. Powstała z połączenia brazylijskiej Sativy i południowo-indyjskiej Indici. Dojrzała roślina jest bardzo produktywna, a jej pąki wytwarzają olbrzymie ilości żywicy. Ma specyficzny i pociągający zapach owoców i piżma. Działa relaksująco i odprężająco. Roślina osiąga do 100 centymetrów wysokości.

 

• Early Skunk 2.0 – Bulk Feminized Seeds

Ta odmiana została wyhodowana przez połączenie oryginalnego Early Skunk o geny Skunk Auto. Nie osiąga tak imponujących rozmiarów, jak poprzednicy, ale produkuje olbrzymie ilości żywicy pachnącej ziołami i piżmem. Działa bardzo intensywnie i długo. Kwitnie szybko i jest prosta i łatwa w codziennej pielęgnacji.

 

• Auto Afghan – Bulk Feminized Seeds

Pochodzi z terenów dzisiejszego Afganistanu. Wyhodowana z pierwotnych odmian Indica. Cechuje się niewielkim wzrostem, ale jej pąki są wydajne, twarde i bardzo aromatyczne. Ma wyjątkowo silne relaksujące działanie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ