Kwietnik drewniany ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Do naszego zestawienia kwietników drewnianych wybraliśmy kilka skrzynek, które są wytrzymałe i ładnie się prezentują. Po analizie oferty rynkowej udało nam się ustalić, że najlepszym modelem jest Wooder 36x50x50. Konsumenci wyróżnili ten kwietnik, gdyż jest bardzo mocny i przy częstej pielęgnacji przez długi czas wygląda jak nowy. Skrzynka wykonana jest z belek z drewna sosnowego, które samemu się składa – montaż nie jest zbyt skomplikowany. Model zabezpieczono przed wilgocią oraz promieniami UV, więc możesz go trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Kwietnik ułatwi zrobienie porządku wśród Twoich roślin, a otoczenie będzie wyglądać estetycznie. W przypadku, gdy szukasz skrzynki większej, bardziej pojemnej, to spodoba Ci się Wooder 36x100x40 – w pojemniku możesz zmieścić 2 albo 3 doniczki z roślinami o rozwiniętym systemie korzeniowym. Model ustawiony jest na podstawkach, co powoduje, że na dno pojemnika nie wpływa wilgoć z podłoża. Produkt jest bardzo jasny – wykonany z drewna sosnowego – chociaż ma tendencję do ciemnienia wraz z upływem lat.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Drewno w tym modelu starannie zaimpregnowano ciśnieniowo, więc kwietnik jest odporny na niszczące czynników zewnętrznych - wilgoci i słońca. Skrzynka jest ustawiona na niewielkich nóżkach, co skutecznie izoluje ją od podłoża - drewno nie przemaka, w efekcie czego nie gnije.

Wady

Niewielka grupa konsumentów twierdzi, że model jest dość ciężki i chociaż jest poręczny, to potrzeba kilku osób, aby go przesunąć, kiedy w środku jest już doniczka z kwiatkiem.

Podsumowanie

Pojemnik waży 21,4 kg. Skrzynka jest wykonana z drewna sosnowego, które zaimpregnowano ciśnieniowo, w konsekwencji ma ono lekko zielonkawy odcień. Wymiary produktu wynoszą 36 cm x 50 cm x 50 cm.

Drugi wybór

Zalety

Produkt ma kształt sześciokąta i jest podłużny, dlatego nadaje się do ustawienia przy ścianie lub płocie. Model jest dość duży, co umożliwia stworzenie niewielkiego ogródka na balkonie. Rogi w kwietniku są ścięte, aby użytkownik nie obijał się przypadkiem o kanty.

Wady

Zdarzają się opinie, że pojemnik po dłuższym czasie użytkowania może się trochę wygiąć, kiedy belki całkiem wyschną - może to popsuć nieco efekt wizualny.

Podsumowanie

Kwietnik jest zaimpregnowany, przez co ma lekko zielone zabarwienie - ładnie komponuje się z roślinami i estetycznie się prezentuje. Produkt ma wymiary: 36 cm x 100 cm x 40 cm. W zestawie znajdziesz dołączony worek tkany.

Rozważ też

Zalety

Materiał, z którego wykonano kwietnik, jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, dlatego może być ustawiony zarówno w domu, jak i na dworze. Produkt wyglądem przypomina drabinę i ma 6 półeczek na doniczki - można położyć kwiaty zwisające lub stojące.

Wady

W przypadku, gdy kwietnik nie jest przymocowany do ściany, trzeba uważać, ponieważ przy większych podmuchach wiatru i nieodpowiednio rozłożonym ciężarze doniczek, może się przewrócić na ziemię.

Podsumowanie

Wymiary modelu są równe: wysokość - 178 cm, długość - 40 cm i szerokość - 49 cm. Kwietnik wykonany jest z drewna świerkowego, które pomalowano specjalnym impregnatem. Produkt waży 16 kg, więc jest dość ciężki.

 

 

Najlepsze kwietniki drewniane w 2024 roku

 

Najlepsze skrzynki na kwiaty zebraliśmy w postaci zestawienia – produkty zostały wyróżnione przez użytkowników. Poniższy ranking kwietników drewnianych ułatwi Ci znalezienie skrzyni dopasowanej do Twojego domu.

 

Nasze zalecenia

 

Wooder 36x50x50

 

Do przechowywania swoich doniczek z kwiatami, a także ozdoby domu i ogrodu możesz użyć kwietnika Wooder 36x50x50. Model może być ustawiony w domu – pozwala szybko stworzyć kącik kwiatowy. Produkt ładnie się komponuje w połączeniu z zielenią roślin i jest atrakcyjną dekoracją.

W zestawie znajdziesz worek tkany. Kwietnik waży 21,3 kg i stoi na podstawce, więc jest stabilny i nie przewraca się nawet na silnym wietrze, chociaż dość trudno go przesuwać. Skrzynkę trzeba samodzielnie złożyć, do czego potrzebna jest wkrętarka.

Model jest wykonany z drewna sosnowego, które następnie zaimpregnowano ciśnieniowo, w efekcie czego deski mają zielony odcień. Zastosowana ochrona powoduje, że drewno jest odporne na działanie wilgoci. Wymiary produktu to 36 cm x 50 cm x 50 cm – kwietnik jest zbudowany na bazie kwadratu i możesz do niego wkładać dość niskie, ale szerokie doniczki. Konsumenci doceniają ten produkt za estetyczny wygląd i dużą wytrzymałość.

 

 

 

 

Wooder 36x100x40

 

Podczas wyboru odpowiedniego kwietnika do swojego domu lub na taras, warto zapoznać się z pojemnikiem Wooder 36x100x40. Produkt wykonano na bazie sześciokąta. Model jest bardzo szeroki, więc zmieszczą się w nim nawet dwie albo trzy doniczki. Do skrzynki można wkładać kwiaty z rozwiniętym systemem korzeniowym.

Kwietnik zbudowany jest z belek sosnowych, które mają jasny kolor – warto podkreślić, że po pewnym czasie drewno ciemnieje. Poszczególne deseczki zostały zaimpregnowane ciśnieniowo, w efekcie czego są odporne na czynniki środowiskowe i mają zielony odcień.

Znalezione przez nas opinie o kwietnikach drewnianych, które wyprodukowane zostały przez producenta Wooder, okazały się bardzo dobre. Jak się okazuje, także tę skrzynkę upodobało sobie wielu konsumentów. Użytkownicy cenią ten model za dużą pojemność i możliwość ustawiania przy ścianie płotu czy podwórka – ładnie wpasowuje się tam kształtem.

 

 

 

 

Garden Trading Aldsworth

 

Garden Trading Aldsworth to kwietnik, który wykonany jest z drewna świerkowego – po kilku latach może ono lekko ściemnieć, dodając mu atrakcyjności. Produkt jest dostosowany do użytku zarówno w domu, jak i na dworze, więc w dowolnym miejscu możesz stworzyć piękny, zielony kącik.

Produkt ma 6 półeczek, na których można ustawiać kwiaty. Korzystając z modelu, można zaoszczędzić miejsce w domu, gdyż ma on drabiniastą konstrukcję – postawisz na kwietniku wiele roślin. Materiał – drewno świerkowe – został odpowiednio zaimpregnowany, dzięki czemu wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i na trudne warunki pogodowe – wilgoć i promieniowanie UV.

Wymiary modelu są równe: 40 cm x 178 cm x 49 cm. Kwietnik waży 16 kg, więc jest dość ciężki i stabilny – należy go ustawiać do ściany. Konsumenci bardzo polubili ten model, ponieważ jest prosty i praktyczny.

 

 

 

 

Castorama Blooma Rural

 

Ciekawym kwietnikiem, który podkreśli piękno Twoich roślin, jest Castorama Blooma Rural. Do stojaka wkłada się doniczki z różnymi roślinami – kwiatami, krzaczkami, a nawet niewielkimi drzewkami. Skrzynka jest zrobiona z drewna sosnowego – na początku ma bardzo jasny odcień, a następnie ciemnieje i zyskuje żółto-brązowy kolor, który wygląda bardzo naturalnie. Elementy montażowe kwietnika są metalowe. Powierzchnię drewna pomalowano proszkowo, więc nie psuje się pod wpływem wilgoci.

Model stoi na wysokich nóżkach, więc podlewanie i pielęgnowanie włożonych do niego kwiatów jest bardzo wygodne – nie trzeba się nachylać. Produkt można ustawiać w domu i na dworze – na balkonie, tarasie lub w ogrodzie.

Kwietnik ma wymiary 72 cm x 121 cm x 28 cm. Waga narzędzia wynosi 15,4 kg. Użytkownicy zauważyli, że w tym kwietniku najładniej wyglądają iglaki, gdyż ich kolor dobrze komponuje się z drewnem.

 

 

 

 

Wooder 34x60x40

 

Kwietnik drewniany Wooder 34x60x40 najlepiej pasuje do dużych donic. Model wykonany jest ze ściśle przylegających do siebie drewnianych desek, które są masywne i grube – można do nich wkładać duże donice. Produkt umożliwia wyeksponowanie wybranych kwiatów, iglaków lub drzewek. Model zrobiony jest z drewna sosnowego i ma ładny, zielonkawy odcień (spowodowany impregnacją).

Ten dobry i tani kwietnik drewniany jest odpowiedni do ustawiania na tarasie lub balkonie. Rośliny ustawione w tej skrzynce będą się prezentowały niezwykle atrakcyjnie. Produkt stoi na podwyższeniu, więc łatwiej go złapać i przesunąć lub przestawić.

Materiały, z których wykonana jest skrzynka, odpowiednio zaimpregnowano metodą ciśnieniową, dzięki czemu nie niszczeją one pod wpływem wilgoci, czynników biologicznych czy promieniowania UV – istotne jest, aby w każdym sezonie przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne. Kwietnik jest prostokątny. Produkt ma wymiary: 34 cm x 60 cm x 40 cm. Konsumenci uważają, że model można wygodnie dostosować do wystroju swojego otoczenia poprzez jego pomalowanie, a także używać od razu po zakupie.

 

 

 

 

Jaki kwietnik drewniany kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Z pomocą kwietnika możemy w odpowiedni sposób wyeksponować hodowane przez siebie kwiaty. Tego typu produkty są też świetną dekoracją, dlatego znajdziemy je nie tylko w domach, ale również na tarasach i balkonach. Na szczególną uwagę zasługują modele z drewna, które na długo zachowują elegancki wygląd. Nasz poradnik podpowie Ci, jaki kwietnik drewniany wybrać.

Rodzaje

Największą popularnością cieszą się obecnie modele stojące, ponieważ w razie potrzeby można je szybko przestawić czy np. schować na zimę. Wśród nich znajdziemy klasyczne, ozdobne donice w różnych rozmiarach, opierające się o ścianę drabinki, a także duże pergole ze specjalnymi podstawkami, w których można posadzić pnące się do góry rośliny. Nie zawsze jednak mamy wystarczająco dużo miejsca w pokoju czy na tarasie, aby wykorzystać stojący kwietnik jako ozdobę. W takiej sytuacji nie musimy rezygnować z kwiatów. Wystarczy kupić model wiszący, montowany na ścianie lub przy suficie. To idealna opcja dla posiadaczy niewielkiego balkonu, którzy chcieliby go przyozdobić roślinami.

 

Solidność

To, że kwietnik jest wykonany z drewna, nie musi zwiększać jego podatności choćby na działanie wilgoci. Takie produkty mogą okazać się tak samo wytrzymałe, jak modele metalowe, pod warunkiem, że zostaną w odpowiedni sposób zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Drewno musi być więc zaimpregnowane, wtedy na pewno nie napęcznieje i nie popęka. Bardzo często przy produkcji takich kwietników wykorzystuje się impregnację ciśnieniową, w efekcie czego materiał wygląda naturalnie, a jednocześnie można mieć pewność, że nie wpłyną na niego negatywnie niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

Nóżki

Chcąc ograniczyć kontakt kwietnika z wilgotnym podłożem i ułatwić sobie przesuwanie go, należy wybrać model na nóżkach. Mogą mieć one zaledwie kilka albo kilkadziesiąt centymetrów długości. W tej kwestii dużo zależy od naszych preferencji. Pamiętajmy, że kwietniki bez nóżek trudniej się przenosi, zwłaszcza jeśli są już w nich kwiatki. Ponadto nawet mimo impregnacji drewno ciągle stojące na wilgotnym podłożu może spleśnieć lub zostać zaatakowane przez grzyby.

 

Wymiary

Zanim kupimy kwietnik, zastanówmy się, gdzie chcemy go ustawić. Wtedy na pewno nie wybierzemy modelu o nieodpowiednich wymiarach. Od rozmiaru produktu zależy też to, ile kwiatków możemy w nim ustawić. Do wyboru mamy modele mieszczące tylko jedną, dwie lub więcej roślin. Najlepszy kwietnik drewniany musi być tak dopasowany do danego miejsca, aby nie ograniczał nam wolnej przestrzeni.

 

Kształt

Produkt powinniśmy dopasować nie tylko pod względem wymiarów, ale i kształtu. Najbardziej uniwersalne są modele prostokątne i kwadratowe, które można ustawić wzdłuż ściany lub w narożniku. Są jednak też takie kwietniki, które mają np. skośnie ścięte narożniki, przez co oryginalnie wyglądają, a do tego zmniejszają ryzyko doznania bolesnego urazu w razie przypadkowego uderzenia o nie.

Certyfikaty

Drewno to materiał naturalny. Jeśli na wykonanym z niego produkcie znajdziemy logo FSC (Forest Stewardship Council), możemy być pewni, że surowiec jest dobrej jakości. Oznaczone w ten sposób drewno pochodzi z lasów zarządzanych w zrównoważony sposób, a więc bez prowadzonych nadmiernych wycinek czy niszczenia różnorodności biologicznej.

 

Design

Nie da się jednoznacznie określić, jaki kwietnik drewniany jest najlepszy. Dla niektórych osób najważniejsze mogą być jedynie wymiary produktu, a dla innych także design. Żeby wybrany model stworzył spójną całość z innymi meblami i dekoracjami, powinien być stylistycznie do nich dopasowany. Kwietniki z drewna są przeznaczone głównie do klasycznie urządzonych wnętrz i balkonów, część z nich nawiązuje do stylu vintage czy rustykalnego. Drewniane modele często mają delikatny, zielony kolor. Taki odcień powstaje w procesie impregnacji, pozwala to uniknąć konieczności sięgania po farbę.

 

Kwietniki drewniane w dobrych cenach

Kwietniki wiszące czy w formie donic kosztują od 50 zł do 200 zł, w zależności m.in. od całkowitych wymiarów. Znacznie większe modele, zwłaszcza drabinki i pergole, są droższe. Jeżeli marzy nam się taki produkt, musimy przygotować się na wydatek rzędu ponad 800 zł. Certyfikat FSC również może wpływać na cenę kwietnika, niemniej jednak daje nam pewność, że pozyskanie drewna potrzebnego do jego produkcji nie przyczyniło się do zniszczenia lasu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ