Ranking 5 najlepszych kompostowników w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.07.24

 

Kompostownik – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na naszej stronie znajdziesz ranking kompostowników. Najlepszymi modelami okazały się Prosperplast Module Compogreen IKSM-800C i Ekobat Maxisilo 1100. Produkty te zyskały wiele pozytywnych opinii konsumentów, co pozwala sądzić, że zostały solidnie wykonane i dobrze spełniają swoje zadania. Kompostownik Prosperplast Module Compogreen IKSM-800C ma stosunkowo dużą pojemność. Do wykonania pojemnika wykorzystano tworzywa sztuczne. Użyty materiał cechuje bardzo dobra jakość – produkt wykazuje odporność na uszkodzenia. W efekcie możemy być pewni, że kupując model dokonujemy inwestycji na wiele sezonów. Zaletą kompostownika są także otwory wentylacyjne, jak również stabilna konstrukcja. Na uwagę zasługuje także estetyczne wykonanie i prosty design. Ekobat Maxisilo 1100, czyli kompostownik, który zajął drugie miejsce w rankingu, jest mrozoodporny. W związku z tym nie musimy się martwić o jego uszkodzenie, nawet kiedy na dworze panują złe warunki atmosferyczne. Do produkcji pojemnika wykorzystano polietylen. Jeśli chcesz poznać pozostałe propozycje, przejdź do naszego zestawienia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ten dwusegmentowy kompostownik pozwala na wygodne segregowanie odpadów. Dzięki temu uzyskamy dwa rodzaje nawozów. Model został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na niskie i wysokie temperatury oraz niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Dzięki wentylacji możliwy jest prawidłowy rozkład odpadów.

Wady

Niektórzy użytkownicy uznali, że kompostownik był dość trudny w złożeniu. Część nabywców twierdzi, że jego pojemność jest zbyt mała. Niezbyt wygodnie przenosić produkt z miejsca na miejsce.

Podsumowanie

Kompostownik dobrze komponuje się ze środowiskiem ze względu na swój kolor. Jest on łatwy w utrzymaniu w czystości. Model jest odpowiedni zarówno na działki, jak i do elegancko urządzonych ogrodów. Zdaniem kupujących, to produkt godny polecenia.

Drugi wybór

Zalety

Kompostownik prezentuje się bardzo elegancko i będzie pasował do każdego ogrodu. Ze względu na swoją dużą pojemność (1050 l), jest on odpowiedni również do dużych gospodarstw. Model zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, co jest ważne przy tworzeniu się nawozu. Kompostownik jest łatwy w pielęgnacji. Można go również wygodnie przenieść.

Wady

Niektórzy narzekają na kolor kompostownika – czarna barwa wyróżnia się zwykle na tle zabudowań i zieleni ogrodowej. Produkt będzie za duży do małych gospodarstw.

Podsumowanie

Produkt umożliwia wyprodukowanie w pełni ekologicznego nawozu na działkę lub do przydomowego ogródka. Jego oryginalny kształt sprawia, że wyróżnia się na tle pozostałego wyposażenia ogrodu. Model jest polecany dla osób, które cenią sobie oryginalne kształty.

Rozważ też

Zalety

To duży, pojemny kompostownik, który polecany jest osobom potrzebującym dużej ilości nawozu. Spora pojemność modelu ( blisko 1200 l) to sposobność do zmniejszenia ilości bioodpadów w naszym gospodarstwie. Wygodna pokrywa z boku ułatwia pobieranie nawozu w momencie, gdy nie zostało go zbyt dużo. Dzięki specjalnym otworom jest zapewniona odpowiednia wentylacja.

Wady

Zdarza się, że plastik w modelu źle znosi duże mrozy. Poza tym kompostownik dość trudno wyczyścić, ze względu na jego gabaryty.

Podsumowanie

Produkt jest godny polecenia zwłaszcza dla osób, które mają zamiar nawozić dużą powierzchnię. Poza tym waży on dość mało, bo zaledwie 12 kg, przy tak dużym gabarycie. Model sprawdzi się w wiejskich gospodarstwach, jak i na działkach.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki kompostownik kupić?

 

Jeśli prowadzisz przydomowy ogródek lub spełniasz się w ogródku działkowym to przeszła Ci przez głowę myśl o założeniu kompostownika. Wiele osób uważa, że zorganizowanie kompostownika jest bardzo pracochłonne i rezygnują z jego założenia. Jednak ludzie ci nie zdają sobie sprawy z tego, że obecnie dostępne na rynku są specjalne pojemniki, do których możemy wrzucać odpady biodegradowalne i tym samym stworzyć kompostownik. Jeśli i Ty chcesz założyć kompostownik na swojej działce, lub w ogrodzie, lecz nie wiesz, w jaki sposób się do tego zabrać i w jakie produkty się wyposażyć koniecznie przeczytaj nasz poradnik.  Postaramy się w nim opisać dostępne modele w sprzedaży i zastanowimy się nad tym, jaki jest najlepszy kompostownik.

 

 

Czy potrzebny mi jest kompostownik?

Jeśli prowadzisz przydomowy ogródek to na pewno często pielisz grządki, a wyrwane chwasty wyrzucasz do śmietnika. Jeśli masz trawnik przed domem to po regularnym jego koszeniu obciętą trawę wyrzucasz do śmietnika. Jeśli masz ogródek działkowy, a na nim drzewa, to na jesieni musisz sprzątać liście, które z nich spadają. A gdy jest urodzajny sezon to może się zdarzyć, że nadmiar owoców zbierasz z ziemi i wyrzucasz do śmietnika.

Wszystkie te odpady są biodegradowalne. A co to znaczy? Oznacza to, że ulegają one biodegradacji, czyli rozpadowi, a z ich rozkładu powstaje naturalny nawóz, który możemy wykorzystać w hodowli naszych roślin. Tak uzyskany nawóz jest nie tylko dobrej jakości, jest on również za darmo ponieważ powstaje z odpadów, które w przeciwnym wypadku byśmy wyrzucili. Dodatkowo używając własny kompost mamy pewność, że nie znajdują się w nim żadne szkodliwe substancje.     

 

Kompostownik przydomowy

Nawet, jeśli nie jesteś zapalonym ogrodnikiem a mieszkasz w domu, gdzie jest miejsce na postawienie kompostownika to zachęcamy Cię do jego założenia. Bardzo dużo odpadków domowych może zostać skompostowanych. Wszystkiego rodzaju obierki, skorupki jajek, czy fusy lub torebki herbaty. Te i wiele innych odpadków kuchennych możemy przetworzyć na wartościowy nawóz. Nie kosztuje to nas więcej wysiłku niż wyrzucanie śmieci, które wynosimy z domu regularnie.

 

Gdzie kompostownik postawić?

Na pewno taki kompostownik powinien stanąć w miejscu na uboczu. Dostępne w sprzedaży kompostowniki są bardzo dobrze wykonane, jednak nie należą do najładniejszych pojemników. Może okazać się, że przetwarzane odpadki będą wytwarzały nieprzyjemny zapach. Dlatego też kompostownik nie powinien stanąć blisko miejsca, gdzie często przebywamy np. koło tarasu, czy placu zabaw dla dzieci.

Eksperci przekazują, że taki kompostownik najlepiej jest umieścić w miejscu zacienionym o dużej wilgotności. Takie środowisko wspomoże szybki rozkład odpadków i powstanie nawozu.  

 

Wielkość pojemnika

Wielkość pojemnika musimy dobrać do naszych potrzeb. Jeśli mamy mały ogródek, lub sporadycznie się nim zajmujemy to mały kompostownik powinien spełnić nasze wymagania. Jeśli jednak jesteśmy właścicielami dużych terenów zielonych, to powinniśmy zainwestować w duży zbiornik. W sprzedaży znajdziemy modele o pojemności 200 – 300 litrów, które uznaje się za małe. Znajdziemy też takie o pojemności 1000 litrów, a nawet 1600 litrów i większe.

 

Materiał wykonania

Kompostowniki sprzedawane w sklepach najczęściej wykonane są z plastiku. Nie jest to najbardziej ekologiczny materiał, jednak dobrze on izoluje odpadki i zapobiega wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów. Są one też dosyć trwałe. Kolejnym, popularnym materiałem jest drewno. Są one ekologiczne, lecz jednak mniej trwałe od pojemników wykonanych z plastiku. Ostatnim z materiałów wykorzystywanych do zrobienia kompostowników jest metal. Takie pojemniki mogą okazać się ciężkie i mało odporne na czynniki zewnętrzne.

 

 

Rodzaje kompostowników

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w sprzedaży znajdziemy wiele różnych pojemników, które możemy wykorzystać na kompostowanie odpadków. Przeglądając ofertę sprzedawców niejedna osoba zastanawia się, jaki kompostownik wybrać.

Gdy stoisz przed wyborem odpowiedniego kompostownika to pamiętaj, by dobrać odpowiednią wielkość. Zanim pójdziesz do sklepu zakupić właściwy pojemnik to wybierz miejsce, gdzie on stanie. Dokładnie wymierz to miejsce i przy zakupie trzymaj się zapisanych wymiarów.

Jak już wspomnieliśmy w sprzedaży znajdziemy pojemniki wykonane z różnych materiałów, możemy więc zakupić kompostownik z drewna, bądź z plastiku. Znajdziemy też modele bardziej, lub mniej zabudowane. Jeśli chcesz mieć łatwy dostęp do kompostownika, ponieważ często będziesz z niego korzystać to pojemnik na kształt skrzynki może okazać się najbardziej odpowiedni. Wadą takich zbiorników jest brak pokrywy, która zabezpieczyłaby nieprzyjemne zapachy przed ulatnianiem się. Dodatkowo, jeśli odpowiednio nie zabezpieczymy wnętrza pojemnika to nawóz może się poprzez szpary wydobywać. Kompostowniki otwarte charakteryzują się też dłuższym czasem fermentacji.

Znajdziemy również w sklepach modele całkowicie zabudowane. Jeśli zdecydujemy się na taki kompostownik, to musimy pamiętać by miał on wygodną, górną klapkę. Łatwe otwieranie pozwoli szybko i bezproblemowo wyrzucić odpadki. Warto kupić pojemnik z dodatkowym, dolnym otworem. Takie wejście u dołu kompostownika pozwoli w łatwy sposób dostać się do gotowego nawozu. Nie będziemy też musieli regularnie mieszać zawartości, by móc wyjąć już sfermentowane odpadki. A ponieważ w zamkniętych kompostownikach proces fermentacji przechodzi szybciej, więc taki model będzie idealny dla osób, które potrzebują dużo nawozu.      

 

Jaki jest najlepszy kompostownik?

Gdy wybierasz kompostownik dla siebie pamiętaj, by dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Tylko w ten sposób będziesz zadowolony ze swojego wyboru i zakupisz najlepszy kompostownik. Ważne, by wybrany przez Ciebie zbiornik nie był za duży, a jego pojemność odpowiadała wielkości Twojego ogródka.

 

 

5 najlepszych kompostowników. Opinie w 2024 roku

 

Nasze gospodarstwa domowe produkują ogromną ilość śmieci, zwłaszcza bioodpadów. Wyrzucanie ich do zwykłego śmietnika jest marnotrawstwem. Dlatego też warto pomyśleć o ekologicznym rozwiązaniu, jakim jest kompostownik. Możemy go zbudować samodzielnie, ale warto zakupić gotowy model, który przyspieszy proces rozkładu. W związku z tym przygotowaliśmy ranking kompostowników zawierający najlepsze modele dostępne na rynku.

 

1. Prosperplast Compogreen 800l IKSM800C segmentowy PP-19542

 

Kompostownik Prosperplast Compogreen PP-19542 o objętości 800 litrów to nasz numer jeden. Produkt składa się z dwóch segmentów, co pozwala na segregowanie odpadów w celu uzyskania różnego rodzaju nawozu. Wymiary kompostownika to wysokość – 82,6 cm, długość – 135 cm, szerokość – 71,9 cm.

Model ten wykonano z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz niskie temperatury. Pojemnik ma specjalne otwory zapewniające odpowiednią wentylację, która jest niezbędna do prawidłowego rozkładu i jednocześnie zapobiega dostawaniu się szkodników.

Kompostownik jest łatwy w montażu i ma wygodny system dostępu do gotowego nawozu. Konsumenci docenili solidne wykonanie pojemnika, jego niezawodność i pojemność. Ten najlepszy kompostownik zyskał uznanie wielu osób. Użytkownicy wysoko ocenili fakt, że nie zajmuje on zbyt dużo miejsca.

Wysoko oceniono też sam wygląd produktu – jest neutralny i świetnie komponuje się z przyrodą. Niewątpliwym atutem wymienianym przez użytkowników jest również łatwy dostęp do gotowego nawozu.

Prosperplast Module Compogreen IKSM-800C to kompostownik o wymiarach: wysokość – 82,6 cm, długość – 135 cm i szerokość – 71,9 cm. Pojemność modelu wynosi 800 l. Produkt ma czarny kolor.

 

Zalety

Materiał wykonania: Do produkcji kompostownika wykorzystano dobre gatunkowo tworzywo sztuczne. Materiał wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo nie jest podatny na negatywne działania czynników atmosferycznych.

Otwory wentylacyjne: Model ma otwory wentylacyjne, które zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Jest to konieczne do prawidłowego rozkładu znajdujących się w pojemniku odpadów.

Otwory rewizyjne: Konsument ma swobodny dostęp do wytworzonego w kompostowniku nawozu. Na dole pojemników znajdują się otwory rewizyjne. Jak zapewniają Internauci, otwory rewizyjne nie zacinają się, a dodatkowo są solidnie wykonane.  

Pojemność: Prezentowany model ma dużą pojemność – wynosi ona 800 l. W efekcie można uzyskać dużo nawozu naturalnego i nie martwić się, że ze względu na niewielkie rozmiary kompostownika nie będziemy mogli wyrzucić do niego wszystkich odpadów.

Design: Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat designu modelu. Prosty wygląd sprawia, że produkt nie przykuwa zbyt dużej uwagi, a dodatkowo pasuje do każdego ogrodu.

 

Wady

Montaż: Część osób uważa, że montaż produktu jest skomplikowany – trudno łączy się ze sobą poszczególne elementy, ponieważ są niedokładnie wycięte.

 

 

 

 

2. Ekokompostownik Ekobat Maxsilo 1100

 

Eko-kompostownik EKOBAT MAXISILO-1100 to nasza druga propozycja, która umożliwi Ci w pełni ekologiczne pozbycie się z ogrodu trawy, liści oraz różnych odpadów z gospodarstwa domowego. Dzięki temu wytworzysz bardzo dobry, naturalny nawóz do swojego przydomowego ogródka.

Ze względu na pojemność, 1050 l, jest to świetna propozycja dla dużych gospodarstw domowych, które tworzą duże ilości odpadków. Zapewni nam całkiem sporo ekologicznego nawozu, który jest w stanie zaspokoić potrzeby osób z dużymi ogrodami. Produkt zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza, która przyspiesza proces kompostowania.

Wymiary modelu to: wysokość – 100 cm, szerokość – 123 cm oraz głębokość – 106,5 cm. Materiał, z jakiego wykonano produkt to wysokiej jakości polietylen HDPE w kolorze czarnym.

Sam pojemnik waży 18 kg, jest więc stosunkowo mobilny. Osoby, które wybrały ten model potwierdzają, że to wysokiej jakości, wydajny produkt. Ten dobry i tani kompostownik jest funkcjonalny i ma atrakcyjny design.

Kompostownik Ekobat Maxisilo 1100 ma następujące wymiary: wysokość – 100 cm, szerokość – 123 cm i długość – 106,5 cm. Model ma czarny kolor, a jego pojemność to 1100 l.

 

Zalety

Montaż: Czytając publikowane w Internecie opinie na temat prezentowanego kompostownika nietrudno dojść do wniosku, że jest to model łatwy w montażu. Do złożenia produktu nie potrzebujemy używać narzędzi, a sama czynność zajmuje mało czasu.

Jakość wykonania: Wiele osób potwierdza wysoką jakość wykonania kompostownika. Model zrobiono z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE). Warto podkreślić, że wspomniany materiał jest proekologiczny, co oznacza, że podlega recyklingowi.

Mrozoodporność: Jak wskazuje producent, produkt jest mrozoodporny. Oznacza to, że możemy korzystać z kompostownika przez cały rok i nie martwić się o to, że niskie temperatury spowodują jego uszkodzenie.  

Wygląd: Produkt ma czarny kolor, więc będzie dobrze wyglądał w każdym miejscu. Należy także podkreślić, że model przez długi czas wygląda, jak nowy.

 

Wady

Brak zabezpieczenia przed deszczem: Prezentowany produkt nie ma daszku, który zabezpieczałby przed deszczem. Dla niektórych osób jest to minus.

 

 

 

 

3. Prosperplast Compogreen 1200l IKSM1200C segmentowy PP-19543

 

Prosperplast Kompostownik 1200l COMPOGREEN to trzecia propozycja w naszym zestawieniu. Jest to w zasadzie zestaw trzech modułów, które mogą stać osobno lub można je połączyć tworząc kompostownik o łącznej pojemności aż 1200 litrów. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób mających spore gospodarstwo domowe.

Produkt wykonany jest z materiału odpornego na warunki atmosferyczne, dzięki czemu będzie nam służył przez wiele lat. Tak duże i praktyczne rozwiązanie umożliwi nam otrzymanie naturalnego nawozu nawet dla sporych powierzchni. Jednocześnie zmniejsza się ilość bioodpadów w naszym domostwie.

Każdy z trzech pojemników ma pokrywę górną i specjalną pokrywę ściany bocznej do łatwiejszego pobierania nawozu. Specjalne otwory do wentylacji w każdym z elementów przyspieszają proces powstawania nawozu i zapewniają odpowiednie warunki odpadom. Wymiary kompostownika to wysokość – 82,6 cm, całkowita szerokość – 198 cm.

Waga pojemnika to 12 kg. Opinie o kompostownikach tego producenta są bardzo pozytywne. Cenione są za wysoką jakość wykonania, odporność na działanie czynników zewnętrznych oraz dużą pojemność.

Kompostownik Prosperplast Compogreen IKSM1200L ma wymiary: wysokość – 82,6 cm, długość – 198 cm, szerokość – 71,9 cm. Pojemność produktu jest równa 1200 l.

 

Zalety

Dobrze przemyślana budowa: Opisywany kompostownik to model modułowy. Produkt ma odpowiednio duże otwory wentylacyjne umożliwiające swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu proces kompostowania przebiega pomyślnie.

Klapy górne: Dużo osób zauważyło, że znajdujące się u góry modelu klapy są solidnie wykonane, lekkie i łatwo się je otwiera. W rezultacie można szybko sprawdzić stan kompostowanych odpadów biologicznych.

Wykonanie: Kompostownik zrobiono z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Materiał jest odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak mróz. To pozwala sądzić, że produkt będzie nam służył przez wiele sezonów.

 

Wady

Składanie: Pewna grupa konsumentów w swoich recenzjach wskazuje, że składanie kompostownika zajmuje stosunkowo dużo czasu.

 

 

 

 

4. Ekobat Kompostownik Thermolight 400 Plus

 

Kolejna propozycja w naszym rankingu to Ekobat Kompostownik THERMOLIGHT 400 PLUS – wysokiej jakości produkt, który z całą pewnością zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających konsumentów. Jest to ładny, nowoczesny, plastikowy pojemnik, którego zaletą jest wysoka jakość wykonania i wykorzystanych do produkcji materiałów.

Klapa ma wygodny uchwyt i specjalny zatrzask, niezastąpiony, gdy pogoda jest bardziej wietrzna. W końcu możemy zapomnieć o sprzątaniu podwórka po burzy.

Montaż całości jest bardzo prosty trwa kilka minut. Produkt ten to idealne rozwiązanie do średniej wielkości domostw, które pozwoli Ci stworzyć naturalny nawóz – humusu – z resztek jedzenia, liści gałęzi i odpadków. Pojemność 400 litrów umożliwi Ci składowanie całkiem sporej ilości odpadku i tym samym wyprodukowanie dużej ilości kompostu.

Pojemnik zapewnia dobrą cyrkulację, przyspieszającą proces kompostowania. Dzięki świetnej budowie pojemnika możemy zapomnieć o nieprzyjemnym zapachu kompostu, który bywa bardzo drażniący. Wymiary produktu to: wysokość – 83 cm, szerokość – 72 cm, głębokość – 72 cm. Natomiast jego waga wynosi 5,8 kg.

Ekobat Thermolight 400 Plus to dobry kompostownik do 100 zł. Wymiary produktu to: wysokość – 83 cm, szerokość – 72 cm i głębokość – 72 cm. Pojemność jest równa 400 l.

 

Zalety

Zawiasy: Konsumenci doceniają, że kompostownik wyposażono w wytrzymałe, odporne na działanie korozji, metalowe zawiasy.

Kompaktowe wymiary: Z uwagi na to, że model ma kompaktowe wymiary jest on chętnie wybierany przez osoby mające mały ogród albo niewielką działkę za miastem. Trzeba także dodać, że produkt można łatwo przenieść.

Montaż: Konsumenci wypowiadają się pozytywnie na temat montażu kompostownika – przebiega on szybko i bez problemów.

 

Wady

Zbyt lekki: Konsumenci zwracają uwagę na to, że produkt jest wyjątkowo lekki. Dlatego też, jeśli w środku nie ma odpadów lub jest ich niewiele, silny podmuch wiatru może spowodować, że kompostownik się przewróci.

Zarysowania: Część osób wskazuje, że na powierzchni pojemnika pojawiają się mało estetyczne zarysowania.

 

 

 

 

5. Kompostownik Eco Composter 320 L

 

Prezentujemy wykonany z mocnych materiałów kompostownik Keter Eco. Do produkcji modelu wykorzystano dobrej jakości tworzywo sztuczne, które wykazuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Model ma solidną konstrukcję, więc nie ma obaw o to, że pojemnik przewróci się w trakcie intensywnego wiatru.

Kompostownik Keter Eco ma wymiary: wysokość – 75 cm, długość – 65 cm i szerokość – 65 cm, a jego pojemność wynosi 320 l. Produkt będzie odpowiedni do małej i średniej wielkości ogrodów. Model wyposażono w zawiasy umożliwiające swobodne otwieranie klapy, jak również duży zaczep do zamykania pojemnika. Otwory wentylacyjne gwarantują odpowiedni przepływ powietrza. Kompostownik ma czarny kolor.

Opisywany model zyskał sporo pozytywnych opinii konsumentów. Internauci wskazują, że montaż produktu jest prosty i nie wymaga użycia narzędzi. W rezultacie poradzi sobie z tym każdy. Kompostownik jest dostępny w atrakcyjnej cenie, dzięki czemu na jego zakup decyduje się sporo osób.

Keter Eco to kompostownik o pojemności równej 320 l. Wymiary modelu są następujące: wysokość – 75 cm, długość – 65 cm i szerokość – 65 cm.

 

Zalety

Montaż: Do montażu kompostownika nie potrzebujemy żadnych narzędzi. Osoby, które zdecydowały się na zakup produktu zapewniają, że jego montaż jest prosty i przebiega szybko.

Otwory wentylacyjne: Znajdujące się po bokach produktu otwory wentylacyjne zapewniają prawidłowy rozkład odpadów biologicznych znajdujących się w kompostowniku.

 

Wady

Opakowanie: Konsumenci zwracają uwagę na to, że produkt nie jest dobrze zapakowany, co zwiększa ryzyko jego uszkodzenia podczas transportu.

Zaczep: Nieliczne osoby uważają, że pomarańczowy zaczep znajdujący się na pokrywie nie jest solidnie wykonany. W związku z tym można go łatwo zniszczyć.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

 

Poska WS KMP-105

 

Nasz ranking zamyka Poska WS KMP-105 – ogrodowy, drewniany kompostownik, z którym zadbasz o środowisko naturalne. Ze względu na to, że został wykonany z drewna, sam też stanowi w pełni ekologiczne rozwiązanie do Twojego ogrodu lub na działkę.

Wykonano go z mocnego drewna sosnowego, które zostało odpowiednio zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych – wilgoci, temperatur, opadów, czy szkodników, jak również samego kompostu. Kompostowanie umożliwi nam uzyskanie nawozu użyźniającego glebę w Twoim ogródku.

Poza tym ułatwia zachowanie czystości. Zaletą produktu, o której w swoich opiniach wspominają zadowoleni klienci jest to, że współgra on z ogrodem i jednocześnie jest prosty w montażu. Wymiary pojemnika to wysokość – 43 cm, szerokość – 80 cm, głębokość 100 cm, waga wynosi 21.5 kg.

Wadą tego modelu może być mała pojemność. Poza tym nie ma pokrywy, dzięki której zapach kompostu nie roznosi się po całej działce.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

5 KOMENTARZ

Andrzej

June 20, 2021 at 7:27 pm

Swój kompostownik kupiłem parę lat temu w Dom i Woda i służy mi do tej pory. Wykonany jest z naprawdę dobrej jakości plastiku, łatwo się z niego korzysta, kompost wyjmuje się z łatwością, a i nic nie czuć, żadnych niechcianych smrodków. Wszystko się bardzo ładnie kompostuje.

Respuesta
Zespół Ogrodowanie.pl

June 24, 2021 at 11:07 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół Ogrodowanie.pl

Respuesta
Jagoda

June 15, 2021 at 2:37 pm

Bardzo zgrabnie napisane. Moim zdaniem brakuje w rankingu jeszcze kompostownika z Dom i Woda Eco-King na 400 litrów bo mam go i ja i dwójka sąsiadów i nie słyszałam o nim złych opinii jeszcze.

Respuesta
Róża

June 20, 2021 at 8:30 pm

Dzięki za sugestie, też u nich kupiłam taki zbiornik i na ten moment się ładnie sprawdza 🙂

Respuesta
Zespół Ogrodowanie.pl

June 16, 2021 at 9:28 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół Ogrodowanie.pl

Respuesta