Czy ogrodnictwo jest podobne do hazardu?

Ostatnio aktualizowane: 02.12.23

 

Nikogo nie dziwi, gdy nazwiemy uprawianie ogrodnictwa wartościowym hobby, którego imają się miliony ludzi. Takie hobby nie tylko sprawia przyjemność i jest pożytecznym spędzeniem czasu, ale też pozytywnie wpływa na organizm. Badania potwierdziły również, że osoby, które parały się ogrodnictwem, traktując je jako hobby, przez większość swojego życia, a nawet nie porzuciły tego zajęcia na starość, żyły dłużej i w lepszym zdrowiu. Co więcej, niejedna osoba zajmująca się hobbystycznie ogrodnictwem doczekała się swoich setnych urodzin w dobrym zdrowiu. 

 

Innym popularnym hobby, którego większość osób prawdopodobnie nie kojarzyłaby z ogrodnictwem, jest hazard online. Jednak, jak się okazuje, istnieje wiele pozytywnych podobieństw między ogrodnictwem a hazardem — w tym teoria, że oba z nich mogą pomóc Ci żyć dłużej!

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie musisz rozstawać się z ciężko zarobionymi pieniędzmi, aby czerpać korzyści z gier kasynowych. Większość platform internetowych pozwala grać za darmo i cieszyć się zabawą i odprężeniem bez ryzyka! Gry hazardowe dostępne są dla każdego posiadającego komputer i łącze z Internetem. Aby grać bez inwestowania gotówki, dobrze jest wybrać sekcję „gry darmowe hazardowe”. W tej sekcji znajdziemy proste gry, z których większość to sloty. W automatach online znajdziemy maszyny 3-bębnowe o różnej oprawie graficznej, innych symbolach i funkcjach specjalnych. 

Obok maszyn bezpłatnych, w kasynie online znajdziemy też sloty za prawdziwe pieniądze. Te maszyny są bardziej rozbudowane i mają nawet do 7 bębnów. Wszystkie automaty dostępne w kasynie to:

• Klasyczne — najprostsze automaty, mające najczęściej 3 bębny i brak tematyki przewodniej.

• Owocówki — proste gry, bardzo podobne do klasycznych, z owocami w roli głównej.

• Automaty o większej ilości bębnów: Mają 5-7 bębnów i oferują szersze możliwości zabawy i wygranych

Uczestnictwo w grze w kasynie online pozwala na uwolnienie się endorfin — czyli hormonów szczęścia. Podobne się dzieje, gdy ogrodnik amator patrzy na efekty swojej pracy i rośliny, które pięknie zadbane cieszą oko. 

 

Łagodzenie stresu

Eksperci wypowiadający się na temat zalet ogrodnictwa wskazują, że wpływa ono na przedłużenie życia ze względu na to, że praca w ogrodzie łagodzi stres, a regularne takie działanie stymulująco-uspokajające działa na obniżenie we krwi kortyzolu, a ten ma niezwykle ważną funkcję w organizmie, poczynając od regulacji stężenia glukozy po niedoczynność lub nadczynność tarczycy. Stres, który towarzyszy człowiekowi dłuższy czas, może więc wyrządzić w organizmie prawdziwe spustoszenia. Dlatego tak ważne jest umiejętne nim zarządzanie. Jednym ze sposobów na eliminowanie stresu jest właśnie hobbystyczne zajmowanie się ogrodnictwem. Z podobnego powodu ludzie sięgają po gry online, używane bez nadmiaru odrywają umysł od trosk i zmartwień dnia codziennego, powodując głęboki relaks. 

Jak działać, aby nie przesadzić.

Oba zajęcia: ogrodnictwo i hazard mają kolejny wspólny czynnik. Oba trzeba dozować rozsądnie i z umiarem. Podczas gdy w ogrodnictwie możemy doznać przemęczenia spowodowanego zbyt długą i ciężką pracą fizyczną, która przynosi skutki dokładnie odwrotne od zamierzonych. W takim wypadku człowiek czuje się wyczerpany, wszystko go boli i bezapelacyjne musi kilka dni odpocząć, aby dolegliwości minęły i wróciła chęć uprawiania ogrodu. A jak ogrodnictwo może być źródłem stresu? Jest to hobby, które nie jest łatwe i wymaga sporo wiedzy i doświadczenia. Bywa, że wkładasz w wyhodowanie rośliny dużo wysiłku i czasu, a mimo to roślina nie odwdzięcza się poprawnym wzrostem lub kwitnieniem. Wystarczy brak wystarczającej wiedzy o potrzebach rośliny, aby cały wysiłek poszedł na marne, nic dziwnego więc, że w takiej sytuacji ogrodnik podlega frustracji i stresowi. 

Podobnie jest z uprawianiem hazardu. Sam musisz ocenić, do jakiego czasu jest to zabawa i czynnik, który odstresowuje i relaksuje, a w którym momencie staje się uzależnieniem, albo zaczyna stres generować, zamiast go zmniejszać. Gdy przyszedł ten moment, stanowczo trzeba zaprzestać gry i odpocząć od niej kilka godzin, dni lub nawet tygodni. 

 

Eksperymenty w ogrodnictwie i hazardzie

Również i tu widzimy podobieństwa ogrodnictwa do hazardu. Gdy uprawiasz mało znaną roślinę albo postanowiłeś skrzyżować ze sobą jakieś gatunki, znaczy to, że poznajesz nowe rzeczy w uprawie i eksperymentujesz, jak Twoje działania w praktyce zadziałają na rośliny. Czy w wyniku krzyżowania dwóch gatunków powstanie nowa, piękna roślina, czy też eksperyment będzie całkiem nieudany i trzeba będzie poszukać innej drogi do celu?

Podobnie eksperymentuje się w hazardzie, najpierw zapoznajesz się z konkretną techniką, którą następnie stosujesz. Próby i eksperymenty w hazardzie to chleb powszedni. Albo zadziałają i wygrasz wielkie pieniądze, albo będziesz musiał próbować innych sposobów, aż do wypracowania technik, które przynoszą najlepsze rezultaty. 

Zatem, jeśli kochasz ogrodnictwo oraz radość i relaks, które wnosi do twojego życia, nie będziesz już zaskoczony, gdy wejdziesz w tajniki hazardu, że niesie on za sobą tak wiele pozytywnych emocji.  A jeśli jeszcze nie próbowałeś swoich sił w grach online, to koniecznie sprawdź się i je wypróbuj.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Jula

March 4, 2022 at 2:19 pm

Ja do hazardu moge porównac kupowanie nowych narzędzi. Mam ulubione z cellfast i ciągle znajduje coś nowego co zawsze sie przyda 🙂

Respuesta
Zespół Ogrodowanie.pl

March 10, 2022 at 1:12 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół Ogrodowanie.pl

Respuesta